غول های فناوری قانون اتحادیه اروپا را برای مقابله با اخبار جعلی امضا کردند


برخی از شرکت های بزرگ فناوری مانند متا، مایکروسافت، گوگل، توییتر و تیک تاک قوانین جدید اتحادیه اروپا را برای مبارزه با اطلاعات نادرست آنلاین و اخبار جعلی امضا کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری آنلاین، شرکت هایی که با قانون جدید اتحادیه اروپا موافقت کرده اند، باید برای جلوگیری از انتشار اخبار جعلی و تبلیغات در پلتفرم های خود و همچنین اطلاعات دقیق تر در مورد همکاری خود با کشورهای عضو اتحادیه اروپا، اقدامات بیشتری انجام دهند. اشتراک گذاری.

کمیسیون اروپا هنگام اعلام قانون جدید که “رویه اطلاعات نادرست” نامیده می شود، اعلام کرد که دستورالعمل های آن به ویژه بر اساس تجربه بحران کرونا و جنگ روسیه و اوکراین است.

تعهدات قانونی برای کاهش اطلاعات نادرست

اتحادیه اروپا

این قانون در مجموع ۴۴ “تعهد” خاص برای شرکت ها را شامل می شود که همه بر روی جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست آنلاین متمرکز شده اند.

این تعهدات شامل ایجاد آرشیوهای قابل جستجو برای تبلیغات سیاسی، کاهش تعداد ربات‌ها و حساب‌های جعلی درگیر در انتشار اطلاعات نادرست، ارائه ابزاری به کاربران برای تشخیص اطلاعات نادرست، و همکاری نزدیک با شرکت‌ها و خدمات راستی‌آزمایی است.

برخی از شرکت‌های فناوری مستقر در ایالات متحده، مانند فیس‌بوک و توییتر، در گذشته ابتکارات مشابهی را تحت فشار تنظیم‌کنندگان انجام داده‌اند، اما اتحادیه اروپا مدعی است قوانین جدید آن اجرای قوانین را دشوار می‌کند.

قانون توسط اپل و تلگرام رد شد

سیب

در این میان نام برخی از شرکت های مشمول در فهرست امضاکنندگان این قانون به چشم نمی خورد. به عنوان مثال، اپل با وجود رشد تجارت تبلیغاتی خود در این لیست قرار ندارد.

این لیست همچنین شامل تلگرام نمی شود که پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین به بستری برای انتشار تبلیغات و اخبار دروغ درباره جنگ تبدیل شد.

در نهایت، به نظر می‌رسد اتحادیه اروپا رویکردی بسیار جدی برای اجرای قوانین جدید اتخاذ می‌کند، زیرا تیری برتون، کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا توضیح می‌دهد که اگر شرکت‌ها قوانین را نقض کنند، باید تا ۶ درصد از گردش مالی خود را تغییر دهند. و خود دنیا باید جریمه را بپردازد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!