عینک هوشمند که همزمان چند زبان را ترجمه می کند/ محصولی جدید از گوگل


مدیرعامل گوگل، در کنفرانس طراحان I/O این شرکت، یک عینک هوشمند را نمایش داد که می‌تواند زبان های دیگر را در لحظه ترجمه کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مدیرعامل گوگل نمونه اولیه یک عینک هوشمند را نمایش داد که این شرکت سرگرم ساخت آن است و می‌تواند زبانهای دیگر را به صورت لحظه‌ای ترجمه کند.

اگرچه این عینک هوشمند یک نمونه اولیه است اما گوگل می‌گوید می‌تواند ترجمه زنده زبانهای دیگر را برای شخصی که آن را به چشم زده است، نشان دهد.

بنابراین شخصی با این عینک واقعیت افزوده، می‌تواند همزمان با صحبت شخص دیگری، آنچه وی می‌گوید را تنها با خواندن نوشته‌هایی که از طریق لنزها نشان داده می شوند، درک کند.

هنوز معلوم نیست این عینک وارد بازار شود اما نمونه اولیه نشان می‌دهد که گوگل تصور می‌کند واقعیت افزوده می‌تواند مفید باشد.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، این شرکت نخستین بار عینکهای هوشمند را یک دهه قبل عرضه کرد اما Google Glass به دلیل عرضه محدود، قیمت بالا و نگرانیهای حریم خصوصی، موفق نشد مصرف‌کنندگان را جذب کند.

با این حال گوگل به فعالیت در این حوزه ادامه داد و در سال ۲۰۲۰ شرکت “نورث” را خریداری کرد که با حمایت آمازون، عینک‌های هوشمند تولید می‌کرد.

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!