طناب جذاب-مرغ “پارما-کیف”


من دقیقاً نمی دانم چه موقع لذت بردن از قرص پختن را پیدا کردم ، اما به نظر می رسد مدتها پیش بوده است-و آنها یکی از دستور العمل ها و گزینه های غذایی هستند که من هنوز از آنها برای خودم ، خانواده و دوستان تغذیه استفاده می کنم. به من همیشه تضمین می کنم که پروتئین و سبزیجات کافی در مخلوط و اغلب برخی کربوهیدراتهای پیچیده نیز وجود داشته باشد – و اگر نمی خواهم آن جزء را بخورم ، به سادگی آن را محدود می کنم یا ترک می کنم.

منظور من این است که آنها غذاهای فصلی خوبی را تهیه می کنند – می توانید ترکیبی از بهار ، تابستان ، پاییز یا زمستان را تهیه کنید ، و در تابستان ، حتی اگر بخواهید اجاق گاز را روشن کنید – زمان زیادی طول نمی کشد و معمولاً اجاق گاز اضافی است. آشپزخانه خنک نگه می دارد حتی می توان برخی از آنها را در ساعات خنک اولیه از قبل پخت و برای گرم نگه داشتن آنها هنگام گرم شدن موج گرم کرد!

این چیزی است که من امروز تهیه می کنم – این نوعی مرغ کیف با ژامبون پارما ، لوبیا سبز و سیب زمینی تازه یا مومی است. من ترجیح می دهم کیف را به این ترتیب بسازم تا با روکش حلقه ای ، اما اگر شما ترجیح می دهید مدل خود را با یک حلقه حلقه ای بسازید ، به سادگی آن را برای گزینه ذکر شده در اینجا جایگزین کنید.

مرغ “PARMA-KIEV” TRAYBAKE

عناصر

METRIC / ایالات متحده

750 گرم / 1 پوند سیب زمینی مومی (من از شارلوت استفاده کردم)

3 حبه سیر ، پوست کنده و خرد شده

1 لیمو ، نصف خرد شده و همه نازک برش خورده است

نمک و فلفل سیاه تازه آسیاب شده

اسپری یا مه پخت کم چرب

150 گرم / 2/3 فنجان پنیر نرم کم چرب یا پنیر خامه ای کم چرب

2 قاشق غذاخوری ترخون خرد شده ، جعفری یا علف خرد شده

4 سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان (هر کدام 100 گرم / 4 اونس)

8 برش پارما ژامبون

300 گرم لوبیا سبز ریز ، برش خورده

200 میلی لیتر / ¾ فنجان مرغ صندوق / آبگوشت

سبزی خرد شده اضافی برای تزئین (اختیاری)

روش

  1. فر را با دمای 220 درجه سانتیگراد / 425 درجه فارنهایت / گاز 7 گرم کنید.
  2. سیب زمینی ها را خرد کرده و در یک ماهیتابه یا قابلمه بزرگ با سیر ، برش های لیمو و نمک و فلفل قرار دهید تا مزه دار شود. مقدار زیادی اسپری یا غبار پخت کم چرب بپاشید و سپس 20 تا 25 دقیقه سرخ کنید ، تا زمانی که سیب زمینی ها تقریبا نرم شوند.
  3. در همین حین ، پنیر نرم را با پوست لیمو ، سبزیجات و نمک و فلفل بزنید تا مزه دار شود. در کنار هر سینه مرغ شکافی را برش دهید تا به طرف دیگر نفوذ نکنید. سپس ، با انگشتان خود ، یک کیسه درست کنید تا مخلوط پنیر داخل آن را نگه دارد. مرغ را کمی مزه دار کنید ، سپس 2 تکه ژامبون پارما را دور هر کدام بپیچید و کیسه را محکم بپوشانید.
  4. سیب زمینی ها را از فر خارج کنید ، لوبیاها را به آرامی بچرخانید ، سپس مرغ را روی آن بریزید. آبگوشت / آبگوشت را روی سیب زمینی ها بریزید و مرغ را با کمی روغن پخت یا پوره کم چرب بپاشید. دوباره به فر برگردانید و 15-20 دقیقه دیگر بپزید تا مرغ پخته شود و حبوبات نرم شوند.
  5. در صورت تمایل ، نمک داغ را با سبزی خرد شده اضافی سرو کنید.

خدمات: 4

WLS PORTION:

کالری در هر وعده: 380

پروتئین: 42.7 گرم

کربوهیدرات: 39.2 گرم (6 گرم شکر)

چربی: 6.3 گرم

ارائه تصویر از Consorzio del Proscuitto di Parma

دیدگاهتان را بنویسید