طلا و سکه در مسیر صعود


بازار طلا و سکه روز گذشته نیز رشد قیمت را به همراه داشت. علاوه بر این صعودی شدن قیمت طلا در بازار جهانی نیز بهای این فلز گرانبهای داخلی را تقویت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، روز چهارشنبه در بازار جهانی با کاهشی شدن شاخص دلار و همچنین بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله ایالات متحده آمریکا، قیمت طلا افزایش یافت و بخشی از ضررهای روزهای گذشته را جبران کرد.

این در حالی است که سرمایه‌‌گذاران در انتظار گزارش‌های اقتصادی این کشور که شامل آمارهای تورم و نرخ دستمزد و مشاغل است، هستند. همین امر می‌تواند تعیین کند که فدرال رزرو با چه شدتی قصد افزایش نرخ‌های بهره را دارد و سرمایه‌‌گذاران چه استراتژی معاملاتی را برای خود اختصاص دهند.

بر این اساس روز گذشته طلای جهانی به قیمت ۱۸۵۲ دلار و ۸۰ سنت در هر اونس معامله شد. کارشناسان حوزه بر این باور هستند که بازار طلا پس از انتشار آمارهای اقتصادی این کشور می‌تواند تغییرات محسوسی را تجربه کند و بر تمایلات نزولی بازار بیفزاید. در مقابل نیز برخی معتقدند که طلا در برابر افت مقاومت خواهد کرد.

حباب سکه چقدر است؟

به‌طوری که سکه امامی روز گذشته از سطح مقاومت تکنیکی ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خود عبور کرد و در سطح ۱۳ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان مورد داد و ستد قرار گرفت و به سطح قیمتی از آبان سال ۹۹ رسید.

همچنین لازم به ذکر است که با توجه به روند دلار و طلای جهانی، ارزش ذاتی سکه یاد شده وارد کانال ۱۳ میلیون تومان شد و حباب آن به بیش از ۷۵۰ هزار تومان افزایش یافت. کارشناسان بر این باور هستند که ریسک معاملاتی در این بازار به دلیل رشد حباب آن بالا رفته است.

منبع: دنیای اقتصاد

لینک کوتاهلینک کپی شد!