طلا در برابر دلار کاهش یافت


فلز زرد ششمین ماه متوالی خود را در سپتامبر ۲۰۲۲ شروع کرد و اگرچه در ماه مارس به بالاترین حد خود نزدیک شد، اما رشد تورمی آن نسبت به اوایل سال جاری کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، جنگ بین شمش و دلار در جریان است. به نظر می رسد این نبردی است که دلار آمریکا در حال برنده شدن است زیرا سرمایه گذاران تلاش می کنند دیدگاه فدرال رزرو را پس از سمینار جکسون هول و افزایش آینده در نرخ های بهره پس از داغ تر از حد انتظار CPI ایالات متحده درک کنند. United به معنای رمزگشایی ۸.۳ درصد است.

یک سری افزایش شدید نرخ بهره توسط فدرال رزرو قیمت طلا را در چند ماه گذشته به شدت کاهش داده است زیرا فعالان بازار به دنبال بازدهی بهتر از خزانه‌داری آمریکا و دلار بودند. با توجه به موضع جنگ طلبانه فدرال رزرو، انتظار می رود این حرکت در کوتاه مدت ادامه یابد زیرا اهداف تورمی از سوی فدرال رزرو دور از دسترس باقی می مانند.

طلا از ژوئن ۲۰۲۰ به بالای ۱۷۰۰ دلار رسیده است. شکست متقاعد کننده به زیر سطح حمایت ۱۷۰۰ دلار منجر به سطح حمایت قوی بعدی در ۱۴۵۰ دلار در هر اونس می شود. سقوط به زیر ۱۷۰۰ دلار نیز منجر به انحلال طولانی مدت طلا خواهد شد. گاوهای نر طلا سطح ۱۷۰۰ دلار را یک فرصت خرید می دانند، اما این بار ممکن است با تصمیم فدرال رزرو برای ادامه افزایش نرخ بهره برای مهار تورم مخالفت کنند.

داده‌های هفته گذشته نشان داد که تعداد CPI در ایالات متحده نزدیک به بالاترین حد در ۴۰ سال گذشته است. این موضوع بر درک سرمایه گذاران از طلا به عنوان یک دارایی مطمئن تأثیر گذاشته است زیرا بازیگران بازار توجه خود را به دلار و بازدهی خزانه داری معطوف می کنند. برای تثبیت موقعیت خود به عنوان یک پناهگاه، طلا باید میانگین متحرک ۵۰ روزه را در ۱۷۵۰-۱۷۶۰ دلار پاک کند قبل از اینکه به سمت حمایت میانگین متحرک ۱۰۰ روزه در ۱۸۲۱ دلار حرکت کند.

گزارش شاخص قیمت مصرف کننده که در آگوست ۲۰۲۲ منتشر شد نشان داد که تورم بالاتر از حد انتظار بر ایالات متحده و سایر اقتصادها غالب شده است. این امر منجر به افزایش نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی و تشدید وخامت بی‌رحمانه بازارهای مالی برای تقریباً همه طبقات دارایی، از جمله طلا شده است.

بر اساس این گزارش تجاری، انتظار می‌رود طلا در محدوده ۱۶۹۰ تا ۱۷۱۰ دلار در نوسان باشد مگر اینکه فدرال رزرو در این هفته با سرعت زیادی حرکت کند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

لینک کوتاهلینک کپی شد!