طلا به بالاترین سطح دیگری نزدیک می شود


هیچ بحثی وجود ندارد که سال ۲۰۲۲ یک سال چالش برانگیز برای طلا بوده است. این فلز گرانبها به عدم قطعیت ژئوپلیتیکی مداوم، تورم فزاینده و آشفتگی اقتصادی جهانی واکنشی نشان نداده است.
به گزارش سایت خبرآنلاین که به نقل از ایسنا، با وجود همه مشکلات اقتصادی، بازار طلا طی شش ماه متوالی با افت مواجه شده است. حرکت ناامید کننده قیمت طلا، سرمایه گذاران نزولی را با قدرت تمام به بیرون فرستاد زیرا احساسات منفی به بالاترین حد در چهار سال گذشته رسید.
این حس منفی را می توان در عناوین اخیر بازار فلزات گرانبها مشاهده کرد. تحلیلگران کالا در این هفته گفتند که طلا از زمان اوج خود در ماه مارس در بازار نزولی فنی قرار داشته است. در عین حال، تحلیلگران بازار سرمایه همچنین قیمت طلا و نقره را برای سال ۲۰۲۳ به ترتیب ۶ و ۱۱ درصد کاهش دادند. با این حال، قبل از اینکه از طلا و نقره چشم پوشی کنید، مهم است که توجه داشته باشید که این احساسات منفی هرگز پایدار نبوده اند.
با پشت سر گذاشتن سپتامبر، طلا شش ماه متوالی از دست داد. آخرین باری که بازار طلا شاهد کاهش شش ماهه بود، از آوریل تا سپتامبر ۲۰۱۸ بود. از ماه سپتامبر، این فلز گرانبها روند صعودی قدرتمندی را ایجاد کرده است، به طوری که قیمت ها به رکورد جدیدی بالای ۲۰۰۰ دلار در هر اونس رسیده است. سیاست پولی تهاجمی ایالات متحده فدرال رزرو بازده اوراق قرضه واقعی را که در ابتدای سال حدود منفی یک درصد بود، به حدود یک درصد رساند. این به نوبه خود، دلار آمریکا را به بالاترین سطح در دو دهه گذشته رسانده است و این دو عامل باد مخالف قوی برای طلا هستند.
سیاست پولی فدرال رزرو شروع به فشار بر اقتصاد جهانی کرده است. تحلیلگران بازار خاطرنشان کرده اند که قدرت بیش از حد دلار باعث ایجاد عدم تعادل قابل توجهی در بازار ارز جهانی شده است.به گزارش کیتکو نیوز، طلا همچنان با بادهای مخالف بسیاری مواجه است، اما در این شرایط، دیدگاه متناقض روزافزونی وجود دارد که نگهداری مقداری طلا به عنوان یک محصول عنوان امن پناهگاه منطقی است.