طرح پایلوت فاکتور الکترونیکی در هفته جاری اجرا می شود


سخنگوی اقتصادی دولت اعلام کرد: اجرای طرح کالابرگ الکترونیک طی روزهای آینده به صورت آزمایشی در یکی از استان های جنوبی کشور آغاز می شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد روز سه شنبه در نشست خبری ماهانه خود گفت: با اجرای موفقیت آمیز طرح قبض الکترونیکی برای همه مردم این استان می تواند به کل کشور تسری یابد. همچنین.””

خاندوزی با تاکید بر اینکه این پروژه از نظر تامین منابع با مشکل مواجه نیست، تاکید کرد: منابع آن از طریق سامانه یارانه ای بالغ بر ۲۸ هزار میلیارد تومان در ماه تامین می شود.

وی ادامه داد: سامانه کالابرگ الکترونیکی در حوزه تامین مالی مشکلی ندارد، اما به دلیل اینکه نظام پرداخت یارانه تعداد زیادی از مردم را تحت تاثیر قرار می دهد، لازم بود دولت به عنوان تغییر مدیریت از آماده بودن زیرساخت های فنی اطمینان حاصل کند. در وزارت کار بهره برداری از این پروژه به تعویق خواهد افتاد.

به گفته خاندوزی، تغییر مدیریت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهره برداری از این پروژه را اندکی به تاخیر انداخت، اما امروز که صحبت می کنیم، طبق جلسه ای که اخیرا در ستاد اقتصادی دولت برگزار شد، این وزارتخانه بهزیستی نه تنها مراحل قبلی را وعده داده است، بلکه عملیات آزمایشی خود را از هفته جاری در یکی از استان های جنوب کشور آغاز خواهد کرد.

طرح فهرست کالاهای الکترونیکی در حالی هفته جاری به صورت آزمایشی اجرا می شود که در اسفند ماه سال ۱۴۰۰ در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ نمایندگان تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی را مشخص کرده و دولت را موظف به حذف ارز ترجیحی برای قیمت پایه کردند. با تخصیص فهرست کالاهای الکترونیکی به نرخ ارائه شده به مردم در شهریور ۱۴۰۰.

منبع: ارنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!