طرح های توسعه چادرملو بررسی شد


مهندس ناصر تقی زاده در جلسه بررسی روند اجرای طرح های عمرانی چادر میلو که با حضور مدیران و مجریان طرح های عمرانی برگزار شد با اشاره به اهمیت اجرای ۲۴ پروژه معدنی و صنعتی چادر میلو گفت: برای اجرا این پروژه ها بالغ بر ۴ میلیارد یورو، انتظار می رود سرمایه گذاری بیش از ۵ میلیارد دلار در فروش سالانه طرح های جدید ایجاد کند.
وی از مدیران و مسئولان استان یزد به ویژه استاندار، نمایندگان محترم استان و ائمه جمعه که بر حمایت خود از تسریع در اجرای طرح های عمرانی طبق برنامه زمان بندی تاکید می کنند، با انتقاد از برخی موانع ناشی از بروکراسی اداری تقدیر کرد. و افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کنونی کشور، رسالت ما این است که تلاش و کوشش مضاعف خود را برای جبران مشکلات ناشی از تحریم، ایجاد اشتغال، ارتقای تولید در راستای رشد اقتصادی انجام دهیم. ما در قبال مردم مسئولیم و باید تمام تلاش خود را برای توسعه کشور انجام دهیم و پس از این جلسه هر یک از مجریان پروژه گزارشی از اجرای پروژه ها ارائه کردند.

از جمله مهمترین این پروژه ها می توان به بهره برداری از معدن سنگ آهن آرس (D19) – کارخانه فرآوری و تولید کنسانتره آهن با ظرفیت ۴ میلیون تن در سال – کارخانه گندله سازی شماره ۲ با ظرفیت ۵ میلیون تن در سال اشاره کرد. – کارخانه احیای مستقیم مگامول با ظرفیت تولید ۲.۲ میلیون تن آهن اسفنجی – کارخانه تولید آلیاژ آهن با ظرفیت ۶۵۰۰۰ تن – کارخانه گندله سازی با ظرفیت ۴ میلیون تن – کارخانه احیای مستقیم با ظرفیت ۱.۲ میلیون تن آهن اسفنجی – ۲ کارخانه تولید صفحات و ورق های آلیاژی به ظرفیت ۳ میلیون تن – کارخانه تولید آجر و اجسام نسوز به ظرفیت ۱۰۰ هزار تن – دو واحد نیروگاه با ظرفیت ۳ میلیون تن سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاوات – دو واحد نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی و نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ مگاواتی – اجرای پروژه نیمه تمام تولید شمش فولادی به ظرفیت ۶۰۰۰۰۰ تن – واحد احیای مستقیم سرمد ابرکوه با ظرفیت ۸۰۰۰۰۰ تن – تکمیل کارخانه تولید کلاف فولادی سرمد ایبرکوه به ظرفیت ۴۵۰۰۰۰ تن – کارخانه بازیافت سرباره در مجتمع صنعتی چادرملو با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن – مرکز بازیافت با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن – فولاد پروژه های جنوب کشور و کارخانه تولید فیلم های تصفیه آب در ظروف تی معادل ۵۰ هزار واحد P j سال