طرح مجلس برای ادغام حساب ها و کارت های بانکی!


یکی از اعضای کمیسیون مجلس نمایندگان در امور مجلس نمایندگان از طرح جدید نمایندگان مجلس برای ادغام حساب و کارت بانکی مردم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، ابوالفضل ابوتربی عضو کمیته شوراها و کشور شورای اسلامی در گفت وگویی از طرح جدید اعضای مجلس نمایندگان برای ادغام حساب و کارت بانکی مردم خبر داد. .

وی گفت: اکنون ۵۰۰ میلیون کارت بانکی در کشور وجود دارد، میانگین هر ایرانی ۷ کارت بانکی است و این تعداد حساب یا کارت بانکی تا حدودی برای کشور خطرناک است و مشکلات اقتصادی در کشور ایجاد می کند.

عضو کمیته شوراها اضافه کرد: به عنوان مثال افرادی که حساب بانکی آنها به دلیل محکومیت مسدود شده است یا قصد پولشویی دارند یا اتباع بیگانه غیرقانونی مقیم کشور می توانند به راحتی کارت بانکی شخصی خود را اجاره و استفاده کنند.

ابوترابی تصریح کرد: هدف از این کار جمع‌آوری تمام حساب‌ها و کارت‌های بانکی و تبدیل آن‌ها به یک کارت با اطلاعات مردم است تا افراد سودجو نتوانند از این حساب‌ها برای اهداف خود استفاده کنند، زیرا این یک کارت است و مردم به آن نیاز دارند. کارت های بانکی خود را دارد و دیگر نمی تواند به افراد دیگر اجاره دهد که برای امنیت اقتصادی کشور ضروری است.

نماینده مردم در شورای اسلامی تصریح کرد: این رویه حتی برای کودکان ۱۰ سال به بالا نیز قابل اجرا است، یعنی باید کارت بانکی برای کودکان و نوجوانان نصب شود که فقط برای خرید و مسائل روزمره آنها در نظر گرفته شود. ، تا با این رویه از سوء استفاده کودکان از کارت های بانکی در کشور نیز جلوگیری شود.

منبع: تسنیم

لینک کوتاهلینک کپی شد!