طرح اصلاح قانون بانک مرکزی اواخر تابستان اجرایی می شود


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در جریان تکمیل طرح اصلاح قانون بانک مرکزی قرار گرفت و گفت: پیش بینی می شود در صورت تصویب و اصلاح قانون مرکزی از سوی نمایندگان، این طرح در اواسط مردادماه به تصویب برسد. قانون بانک. در پایان تابستان اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، محمدرضا پورابراهیمی داورانی درباره طرح اصلاح قانون بانک مرکزی گفت: موضوع اصلاح قانون بانک مرکزی به عنوان اولویت در دستور کار کمیته اقتصادی بانک مرکزی قرار گرفته است. مجلس یازدهم و با ماهها کار کارشناسی با دولت قبل پرونده با موفقیت به پایان رسید و پس از تصویب کلیات طرح اصلاح قانون بانک مرکزی توسط نمایندگان در صحن علنی مجلس جزئیات به دلیل دو مجلسی برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع شد.

نماینده مردم کرمان و راویر در شورای اسلامی افزود: از آنجایی که کار دولت سیزدهم در جریان بررسی طرح مذکور آغاز شد، اخذ نظر دولت در این خصوص یک ضرورت بود. چون دولت باید قانون را اجرا کند. بنابراین مکث شد، سپس جلسات متعددی به صورت مستمر با رئیس کل بانک مرکزی و وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد و در نهایت در اردیبهشت ماه متن نهایی با هماهنگی رئیس و اعضا تکمیل شد. شورا. هیئت وزیران و در پایان خرداد تصمیم نهایی به صحن علنی ارائه و مجمع ارسال شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه نمایندگان پس از ارسال متن نهایی به صحن علنی ۱۰ روز کاری فرصت داشتند تا پیشنهادات خود را ارائه کنند و این بار به پایان رسید و ادامه داد: از هفته آینده و پس از قیام. از سوی نمایندگان حوزه های انتخاباتی، طرح مذکور در دستور کار مجلس نمایندگان قرار خواهد گرفت و انشالله با آغاز بررسی و تصویب آن، اتفاقات مثبتی در حوزه قانون بانک مرکزی مربوط به قانون بانک مرکزی دهه پنجاه

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس انتظار داشت در صورت عدم وجود مشکل در اواسط مردادماه، در صورت موافقت نمایندگان، این طرح در اواسط مردادماه به تصویب برسد و اصلاحیه قانون بانک مرکزی از سوی شورای نگهبان اجرایی شود. شورای وزیران. پایان تابستان یک انجمن عمومی ارائه شده است.

و بورا الابراهیمی در ادامه صحبت های خود درباره آثار طرح اصلاح قانون بانک مرکزی بیان کرد: در این طرح و پس از ضعف هایی که در قانون فعلی بانک مرکزی وجود دارد، امکان ایفای نقش در حوزه تصمیم گیری با رویکرد وجود دارد. استقلال از سیاست های دولت، تقویت اقتدار بانک مرکزی در امور و فعالیت های اجرایی و به روز رسانی قانون. ما برای کشور مهم هستیم.

منبع: ارنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!