صدور بیش از ۱۳۳ میلیون کارت هدیه در شبکه بانکی کشور


۱۳۳ میلیون و ۱۷۰ هزار و ۶۴۰ کارت هدیه در کشور از طریق شبکه بانکی وجود دارد که بانک ملی ایران با صدور ۳۷ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۳۶۹ کارت هدیه در رتبه اول این جدول قرار دارد و پس از آن بانک‌های فارسی قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، موجودی کارت های بانکی صادره از سوی بانک ها تا پایان شهریور ماه سال جاری حاکی از وجود ۴۱۹ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۹۷ کارت بانکی در قالب کارت نقدی، کارت اعتباری، کارت هدیه و پول الکترونیکی است. کارت در ایالت وجود دارد.

در این زمینه، راستی‌آزمایی آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد که بانک ملی با صدور انواع کارت‌های بانکی رتبه نخست صدور کارت بانکی را دارد.

همچنین تا پایان شهریور ماه سال جاری ۲۷۱ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۳۴۷ کارت بانکی از نوع بدهی در کشور وجود داشت که بانک ملی ایران با ۴۹ میلیون و ۲۲۱ هزار و ۵۶۹ کارت بیشترین کارت عابر بانکی را صادر کرد و موسسات اعتباری در کشور.

بانک های صادرات، ملت و سیبه در رتبه های بعدی قرار دارند و بانک خاورمیانه کمترین تعداد کارت بانکی را در شبکه بانکی صادر کرده است.

همچنین بر اساس آخرین اعلام بانک مرکزی، ۱۲ میلیون و ۳۲۸ هزار و ۷۴۷ کارت اعتباری در شبکه بانکی وجود دارد و اینده بانک با ۵ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۷۵ کارت بزرگترین بانک در بین بانک‌های صادرکننده کارت اعتباری است. و موسسات اعتباری

از سوی دیگر، این آمار نشان می دهد که ۱۳۳ میلیون و ۱۷۰ هزار و ۶۴۰ کارت خرید یا هدیه در کشور از طریق شبکه بانکی وجود دارد که بانک ملی ایران با صدور ۳۷ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۳۷ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۳۶۹. کارت هدیه .. و بعد بانک پارسیان و میلات.

همچنین معادل دو میلیون و ۲۲۴ هزار و ۳۶۳ کارت پول الکترونیکی تا پایان شهریور ماه سال جاری در کشور حضور داشت و عمده بازار کارت پول الکترونیک در اختیار بانک مالات است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!