صبحانه کریت بوریتوس


این به احتمال زیاد آخرین دستور العمل است که در وب سایت با شما به اشتراک می گذارم (اما می توانید چند ماه دیگر از آن در آرشیو استفاده کنید) و از آنجا که نمی خواستم شما را در آینده بدون چیزی رها کنم ، صبحانه است. می توانید ظرفی که یخ زده و متوقف شده است را در صبح و هفته های آینده برای مراقبت از آن بدهید. من فکر می کنم این غذای مفیدی برای تهیه و فریز کردن با پشت سر کار روی کارت ها برای بسیاری خواهد بود. کودکان به مدرسه برمی گردند ؛ و تعطیلات یا به احتمال زیاد “اقامت” در پایان.

این یک تورتیلا غلات کامل مملو از سیب زمینی سرخ کرده ، فلفل / فلفل ، پنیر و سیب زمینی شیرین است که برای تهیه یک صبحانه سالم که همه خانواده می توانند از آن لذت ببرند.

برای تهیه ، فریز کردن و سپس گرم کردن ، دستورالعمل های پایان دستور را دنبال کنید – هنگامی که امتحان کردید ، فکر می کنم این دستور معمولی در غلات صبحانه باشد.

BURRITOS قبلی را برنده شوید

عناصر

METRIC / ایالات متحده

سیب زمینی شیرین 350 گرم ، پوست کنده و به قطعات خرد شده است

100 گرم / 1 فنجان چدار چربی رنده شده یا پنیر سخت

اسپری یا مه پخت کم چرب

1 فلفل قرمز / فلفل ، خرد شده ، آغشته و خرد شده

1 فلفل سبز / فلفل ، خرد شده ، آغشته و خرد شده

6 تخم مرغ ، کوبیده شده

نمک و فلفل سیاه تازه آسیاب شده

2 قاشق غذاخوری جعفری تازه خرد شده

8 عدد نان کامل نان ترتیلا (در صورت تمایل کربوهیدرات کم)

روش

  1. سیب زمینی ها را حدود 8 دقیقه بجوشانید ، آبکش کنید و بگذارید خشک شوند تا کمی سرد شوند. وقتی آنقدر سرد شد که بتوان آن را در دست گرفت ، در یک کاسه بمالید و پنیر را هم بزنید.
  2. در همین حال ، یک تابه را با اسپری پخت یا چربی کم چرب بپاشید ، حرارت دهید ، فلفل را اضافه کنید و 5 تا 10 دقیقه تفت دهید تا نرم و پفکی شود. از قالب خارج کرده و کنار بگذارید.
  3. تابه را دوباره بپاشید ، تخم مرغ زده شده را با نمک و فلفل به میزان دلخواه اضافه کنید و روی حرارت متوسط ​​بپزید تا نرم شود. به پهلو بخوابید.
  4. فلفل را از طریق مخلوط سیب زمینی رنده شده با جعفری هم بزنید. بین بسته بندی ها را در یک نوار عمودی کمی به یک طرف تقسیم کنید. تخم مرغ هم زده را روی هر نوار بریزید. انتهای بالایی و بالایی را ببندید ، سپس بپیچید تا کاملاً بسته شود. نصف کنید تا سرو شود.

نکات بیشتر: بوریتوهای پر شده و رول شده و فویل را بپیچید و بگذارید تا کاملاً خنک شود. به مدت 3 روز خنک شوید یا تا 3 ماه فریز کنید. اگر یخ زده بود ، یک شب در یخچال (در فویل آن) نگهداری کنید. پس از تشخیص ، بوریتوها را در فویل در فر داغ گرم شده با دمای 200 درجه سانتی گراد / 400 درجه فارنهایت / گاز 6 به مدت 20 دقیقه بپزید تا کاملا گرم شود.

قدرت 8

WLS PORTION: ½-1

* مناسب برای انجماد

کالری در بورریتو: 285

پروتئین: 15.1 گرم

کربوهیدرات: 34.5 گرم

چربی: 9.5 گرم

تصویر از http://www.tesco.com

دیدگاهتان را بنویسید