شرکت بیمه کوثر در برنامه های راهبردی پیشرو فعالیت می کند


مدیر عامل بیمه کوثر در جمع خبرنگاران گفت: بیمه کوثر سازمانی استراتژیک است.

چشم‌انداز بزرگ شرکت بیمه کوثر، سرآمدی در دو هدف سودآوری و رضایت مشتری است که با مدیریت ریسک و جذب بازارهای خرده‌فروشی کم‌ریسک با رضایت مشتری می‌توان به این اهداف دست یافت. تلاش برای مضاعف کردن تمامی ارکان مجتمع بیمه کوثر الزامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ابوالفضل عقدادی همزمان با دوازدهمین سالگرد تاسیس این شرکت در نشستی صمیمی و گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب گفت: با افتخار می گویم که این شرکت دارای ستون های کافی و کافی است. عناصری برای رشد بیشتر، از جمله باید به سهامداران گرانقدر و سرشناس، اعضای متخصص هیئت مدیره، نیروی کار جوان و نخبه، مدیران مشتاق و نمایندگانی تلاشگر و پیگیر که آینده روشنی را برای شرکت در زمینه رشد و توسعه پایدار ترسیم می کنند، اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت بیمه کوثر در تشریح اهداف و برنامه های این شرکت گفت: افزایش رضایت ذینفعان و سودآوری شرکت با کاهش مطالبات معوقه، تقویت سیستم های مدیریت ریسک، تفویض اختیار و نوآوری در معرفی محصولات جدید، از مهمترین اهداف و برنامه های شرکت است. توسعه بازارهای جامعه هدف، بهبود سبد سرمایه گذاری، تهیه سود و زیان طبق ادارات استانی، توسعه زیرساخت ها و بهبود شبکه فروش و کیفیت است.

وی تصریح کرد: بر اساس طرح تحول و حرکت راهبردی شرکت بیمه کوثر (طرح تحرک)، اصول سیاست گذاری، مدیریت، برنامه ریزی و نظارت در ستاد شرکت ساماندهی شده و حداکثر اختیارات به ناظران منطقه تفویض می شود. همچنین با توجه به عملکرد نمایندگان، مدیران ادارات و شعب باید اختیارات را به آنها واگذار و نظارت آنها را تقویت کنند.

مدیرعامل بیمه کوثر با تاکید بر جدیت بیشتر در شناسایی، جذب و توسعه بازارهای هدفمند جامعه کم خطر گفت: فضای رقابتی امروز با خلاقیت، افزایش کیفیت خدمات، چابکی، تعامل و پاسخگویی مناسب محقق خواهد شد.

عقدادی مدیریت صحیح ریسک بیمه را یکی از عوامل مهم در انتخاب بازار دانست و گفت: برای کنترل ضرر و زیان، حوزه های فنی و قابل اطمینان باید شناخت کافی از شرایط بازار، ارائه نرخ مناسب و همچنین شرایط لازم را داشته باشند. ترتیباتی برای کنترل و حفظ ریسک های قابل قبول. با دقت دنبال و اجرا کنید.

وی خاطرنشان کرد: برای تفکیک خدمات باید در کوتاه ترین زمان ممکن به مسائل زیان دیدگان رسیدگی شود تا بیمه گذار لطف دریافت پوشش های بیمه ای را به موقع احساس کند.

مدیرعامل شرکت نیروی کار را بزرگترین سرمایه و دارایی هر شرکت و ارزش ساز معرفی کرد و افزود: از مدیران شرکت انتظار دارم به موضوع جذب، ارتقاء و حفظ کارکنان و نمایندگان حرفه ای توجه داشته باشند.

ابوالفضل عقدادی در تشریح عملکرد ۱۲ ساله این شرکت گفت: بیمه کوثر در سال ۱۳۸۸ با سرمایه اولیه ۴۰۰ میلیارد ریال شروع به فعالیت کرد و طی پنج فاز سرمایه خود را به ۱۶۸۸۵ میلیون ریال افزایش داد.

وی با اشاره به اینکه حق بیمه تولیدی این شرکت در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۱ از مرز ۴۱ هزار میلیارد ریال گذشت، افزود: در این مدت فروش شرکت بیمه کوثر بالغ بر ۴۱ هزار و ۵۸۵ میلیارد ریال بوده است. نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۶ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل این شرکت از افزایش درصد شکوفایی مالی شرکت طی پنج سال در سطح اول خبر داد و افزود: این درصد با حفظ سطح یک رفاه از ۱۰۰ درصد به ۱۸۰ درصد رسیده است.

ابوالفضل عقدادی با تایید اینکه بیمه کوثر در سال ۱۴۰۰ از نظر درآمد سرمایه گذاری و سود خالص رتبه دوم و سوم صنعت بیمه را به خود اختصاص داد، همچنین در سه ماهه اول سال ۱۴۰۱ این شرکت از نظر سودآوری رتبه دوم را کسب کرد.