شرایط مختلف رژیم غذایی در واقع به چه معناست –


جنبش گیاهی همچنان طرفداران اختصاصی خود را به دست می آورد ، اما این رویکرد در مورد غذا برای همه یکسان به نظر نمی رسد. یک س commonال متداول این است که چه چیزی این رژیم ها را متمایز می کند-گیاهخواری در مقابل گیاهی در مقابل غیر گیاهخواری. در اینجا برخی از انواع رژیم های گیاهی رایج و منظور آنها چیست.

یکی از موارد مورد علاقه من در مورد رژیم های گیاهی این است که می توان آنها را طوری طراحی کرد که کاملاً مناسب شما باشد. در حالی که سایر رژیم های غذایی دقیق می توانند سفت و سخت باشند ، بسیاری از افرادی که از غذاهای گیاهی استفاده می کنند ، خود آن را تهیه می کنند.

خوردن گیاهان بیشتر یک حقیقت جهانی در مورد بهترین روش سوختن بدن برای سلامتی مطلوب است. جزئیات ظاهری بستگی به شما دارد.

وگان در مقابل گیاهان دارویی + انواع دیگر رژیم های غنی از گیاهان

خوردن بیشتر گیاهان و خوردن محصولات حیوانی کمتر نکات مثبت زیادی دارد. گیاهان نه تنها فوق العاده سالم هستند ، بلکه دارای مزایای سازگار با محیط زیست و اخلاقی هستند که بسیاری از مردم ادعا می کنند از این طریق می خورند.

رژیم غذایی گیاهی شما چگونه باید باشد؟ در زیر ، انواع عمومی رژیم های گیاهی-وگان در مقابل گیاهخواری را مورد بحث قرار می دهیم.

گیاهی

این در واقع یک اصطلاح نسبتاً عمومی است و ممکن است برای تفسیر باز باشد. گفتن اینکه یکی از رژیم غذایی گیاهی پیروی می کند ، در واقع می تواند برخی از اصطلاحات دیگری را که در زیر بحث می کنم ارائه دهد.

گفته می شود ، رژیم غذایی گیاهی در درجه اول بر غذاهای گیاهی-میوه ها ، سبزیجات ، غلات کامل ، آجیل ، دانه ها و حبوبات (لوبیا ، نخود ، عدس)-و محصولات مشتق شده از آنها استوار است.

برخی از افرادی که از رژیم گیاهی پیروی می کنند ممکن است حاوی مقادیر کمی از ترکیبات حیوانی و غذاهای بسته بندی شده باشند ، برخی دیگر از این موارد اجتناب می کنند.

عمدتا گیاهی است

این الگوی رژیم غذایی است که خانواده من از آن پیروی می کنند. در آنجا نیز اغلب هنگام جستجوی انتقال گیاهی به دیگران توصیه می کنم.

یک رژیم غذایی غالباً گیاهی به شدت به غذاهای گیاهی کامل وابسته است ، اما گاهی اوقات اجازه می دهد تا از محصولات حیوانی استفاده شود. به عنوان مثال ، در حالی که من معمولاً غذاهای گیاهی می خورم ، گاهی تخم مرغ یا محصولات لبنی خاصی را در رژیم غذایی خود قرار می دهم.

تمرین رژیم غذایی گیاهی باعث می شود که خانواده من انعطاف پذیری لازم را داشته باشند تا بتوانند بهترین حالت را داشته باشند و به بهترین شکل ممکن غذا بخورند.

گیاهخوار

رژیم گیاهخواری شامل محصولات حیوانی و مواد مشتق شده از حیوانات است.

به طور رسمی توسط انجمن وگان به شرح زیر تعریف شده است:

“… فلسفه و شیوه ای از زندگی که به دنبال حذف – تا حد امکان و عملی – هر گونه سوء استفاده و ظلم به حیوانات برای غذا ، پوشاک یا هر هدف دیگر است ؛ و در نتیجه ، توسعه و پیشرفت را ترویج می کند. استفاده از جایگزینهای بدون حیوان به نفع حیوانات ، انسانها و محیط زیست ‘.

همانطور که قبلاً حدس زده اید ، گیاهخواری به طور کلی فراتر از بشقاب است. این همیشه مشخصه سایر تغییرات رژیم غذایی گیاهی نیست.

این بدان معناست که اکثر افرادی که رژیم گیاه خواری را رعایت می کنند ، ملاحظات اخلاقی مشابهی را در زمینه های دیگر نیز اعمال می کنند. به عنوان مثال ، از اقلام مصرفی (مانند لوازم آرایشی ، محصولات مراقبت شخصی و لباس) که حاوی مواد مشتق شده از حیوانات هستند یا روی حیوانات آزمایش شده اند خودداری کنید.

غذای کامل ، گیاهی

در حالی که رژیم گیاهی به معنی خوردن بیشتر (یا همه) گیاهان است ، این بدان معنا نیست که همیشه از سالم ترین غذاها تهیه می شود.

امروزه گزینه های غذایی فراوان بر پایه گیاهان را می توان هم نعمت و هم نفرین دانست.

اتخاذ رژیم گیاهی هرگز آسان نبوده است ، به خصوص اگر به دنبال جایگزین های گیاهی برای غذاهای محبوب مانند هات داگ ، همبرگر و بستنی هستید. اما این نوع محصولات به اندازه غذاهای گیاهی کامل سالم نیستند.

یک رژیم غذایی کامل و گیاهی بر انتخاب غذاهایی که به شکل طبیعی خود هستند تأکید می کند. این به معنی کاهش یا اجتناب از غذاهای بسته بندی شده در نسخه های گیاهی فوق الذکر محصولات سنتی دامی است. در عوض ، شما غذاهایی را تهیه می کنید که حاوی میوه ها و سبزیجات کامل ، حبوبات (لوبیا ، نخود ، عدس) ، آجیل ، دانه ها و غلات کامل است.

برخی از افرادی که از رژیم غذایی گیاهی استفاده می کنند ، از خوردن روغن و نمک و شکر خودداری می کنند.

گیاهخواران

رژیم گیاهخواری بر غذاهای گیاهی تأکید دارد ، اما شامل تخم مرغ و / یا محصولات لبنی نیز می شود. حاوی گوشت ، ماهی و مرغ است.

به طور دقیق تر ، یک گیاه خوار گیاهی و محصولات لبنی ، یک گیاهخوار تخم مرغ گیاهان و تخم مرغ ، و یک گیاهخوار لاکتووو گیاهان ، تخم مرغ و لبنیات می خورد.

پسکاتاری

رژیم pescatarian یک رژیم گیاهی است که شامل ماهی و غذاهای دریایی است. این ممکن است شامل تخم مرغ و / یا محصولات لبنی باشد ، اما هنوز گوشت و مرغ را شامل نمی شود.

گاهی در ادبیات علمی رژیم غذایی pescatarian را رژیم غذایی pesco-vegetarian می نامند.

قابل انعطاف

نام این رژیم نشان می دهد که این یک روش گیاهی انعطاف پذیر برای خوردن است.

مفهوم اصلی عمدتاً خوردن میوه ، سبزیجات ، غلات کامل و حبوبات است ، بر پروتئین گیاهی تأکید دارد و قند و غذاهای فرآوری شده را محدود می کند ، اما در صورت تمایل شامل گوشت و محصولات حیوانی نیز می شود.

کوک

رژیم غذایی پگان شامل حداقل فرآوری شده ، غذاهای گیاهی کامل ، با هدف کاهش التهاب ، تثبیت قند خون و خوردن بهترین غذاها برای سلامتی است.

تصور می شود که ترکیبی از الگوهای رژیم غذایی سرخپوشان و وگان است ، در حالی که حاوی مقادیر کمی پروتئین حیوانی مسئول است. این محصولات لبنی ، حبوبات ، روغن ها و قندهای اضافی را ترغیب می کند و بر میوه ها با شاخص گلیسمی پایین و سبزیجات غیر نشاسته ای تأکید می کند.

اگر به نظر می رسد گیج کننده است ، دلیلش این است. این رژیم قوانین زیادی دارد. به عنوان مثال ، می توانید آجیل بخورید اما بادام زمینی نخورید ، و باید از حبوبات اجتناب کنید ، اما می توانید مقدار کمی عدس داشته باشید.

این نسبتاً محدود کننده است و فاقد شواهد علمی برای تأیید بسیاری از ادعاهای سلامتی آن است.

ALDI Epicerie Frigo Frigo

کدام رژیم غذایی گیاهی برای شما مناسب است؟

در پایان ، توصیه من یکسان است: غذاهای گیاهی بیشتر و محصولات حیوانی کمتر بخورید. این دقیقاً به نظر شما بستگی دارد. من غذا خوردن را به گونه ای تشویق می کنم که لذت بخش ، مفید و امکان پذیر باشد و محدود کننده نباشد.

در زمینه مزایای رژیم غذایی گیاهی ، به ویژه آنهایی که بر غذاهای کامل کامل فرآوری شده تأکید دارند ، علم قوی وجود دارد. نحوه انتخاب شما برای انتخاب رژیم غذایی گیاهی بستگی به این دارد که بیشتر با اهداف و شیوه زندگی شما مطابقت دارد.

به یاد داشته باشید ، این رژیم غذایی گیاهی شما است و می تواند در هر زمان که مناسب می دانید تنظیم شود.

وزن کشی: آیا تا به حال در مورد تفاوت بین گیاهخواری و گیاهی فکر کرده اید؟ کدام یک از رژیم های گیاهی زیر روش شما را بهتر توصیف می کند؟

برای آشنایی بیشتر با غذاهای گیاهی برای شما ، این پست های دیگر را بررسی کنید:

– ویتنی

اگر از این پست الهام گرفته اید ، به دنبال عکس باشید و #WHITSKITCH را برچسب گذاری کنم – من آن را باور دارم!

دیدگاهتان را بنویسید