شرایط دریافت خدمات بانکی برای اتباع خارجی اعلام شد


علی صلاح آبادی درباره شرایط ارائه خدمات بانکی به اتباع خارجی گفت: اتباع خارجی طبق مقررات خدمات بانکی دریافت می کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، وی تاکید کرد: نکته مهم برای اتباع خارجی این است که باید کد ویژه و مجوز وزارت کشور داشته باشند تا بتوانند از خدمات بانکی استفاده کنند.

در روزهای گذشته برخی از شهروندان غیرایرانی اعلام کردند که برای استفاده از اینترنت بانک و موبایل بانک در برخی بانک ها با مشکل مواجه شده اند. متعاقباً بانک مرکزی پیگیر این موضوع شد و اعلام کرد که خدمات کارتی، خرید اینترنتی و انتقال وجه از طریق پایا (تا سقف ۱۰ میلیون تومان) همچنان در اختیار تمامی اتباع خارجی قرار دارد.

این در حالی است که بر اساس مستندات ارائه شده به ایسنا، در راستای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، محدودیت هایی برای ارائه خدمات بانکی به اشخاص حقیقی خارجی به طور موقت اعمال شده و تا اطلاع ثانوی ممنوع است که از جمله موارد زیر است. ذیل: :

۱) افتتاح حساب ارزی و ریالی (تک و مشترک) شامل وام جاری و پس انداز و سپرده کوتاه مدت و بلندمدت.

۲) انتقال هر نوع وجوه اعم از داخل بانکی یا بین بانکی از حساب اشخاص حقیقی خارجی.

۳) انتقال هر نوع وجه اعم از بانکی یا بین بانکی به حساب اشخاص حقیقی خارجی.

همچنین اعلام شد این کارت برای کارت های تا سقف ۱۰ میلیون تومان، تراکنش های درون شعبه بانک (پایا) تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان و خرید با دستگاه های کارتخوان مانند ایرانی ها تا سقف ۵۰ میلیون تومان در اختیار خارجی ها قرار می گیرد. البته این تسهیلات فقط در داخل ایران قابل استفاده است و به هر شهروندی که کد انحصاری دریافت کند طبق روال گذشته خدمات بانکی ارائه خواهد شد.

منبع: بانک مرکزی

لینک کوتاهلینک کپی شد!