شبکه باران پاسخگو نیست!!!


در تاریخ ۱۱ مرداد ماه جاری دکتر عباسی ولی گیلان به همراه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مدیران کل صمت و ارشاد اسلامی گیلان از ایهاگستر شمال مدرن، منحصر به فرد و بین المللی بازدید کردند. اما این دیدار مهم حاکم گیلان در شبکه باران بازتابی نداشت.
۱- در هر اقتصادی بنگاه های اقتصادی محور اصلی تولید و اشتغال زایی هستند. بنابراین شرکت ها و کارآفرینان عمدتاً نقش محوری در اقتصاد کشور دارند. نقش شرکت ها در اقتصاد ایجاد ارزش افزوده و نقش دولت فراهم کردن بستر مناسب برای فعالیت شرکت ها است.
۲- انتظار تولیدکنندگان و بازرگانان این است که در دولت سیزدهم مردم، روند تضعیف ساختار و نهادهای بخش خصوصی اصلاح شود و اراده و اقدامات رئیس جمهور و دولت تا کنون در مسیر حمایت قرار گیرد. پروژه های اقتصادی استاندار گیلان تلاش زیادی می کند تا بخش تولید گیلان از رکود خارج شود و اقتصاد استان رشد کند.
۳ عامل موفقیت شرکتی مانند ایهاگاستار، علاوه بر منابع توسعه ای و نیروی انسانی، موضوع تامین منابع استارتاپی است که متاثر از رفتار مخرب و ضد تولیدی بانک ها و همچنین مالیاتی و اجتماعی است. قوانین امنیتی و دولت‌ها تغییر می‌کنند، معمولاً تحقق می‌یابند، تحقق نمی‌یابند یا به آرامی اجرا می‌شوند.
۴️⃣ شرکت ایها گستر شمال در سال ۱۳۹۸ با ۲۰۵ پرسنل مستقیم و بیمه شده، ظرفیت تولید ۱۰۵ هزار تن فعالیت و ۲۵ هزار متر مربع زیربنا و بیش از ۲۰۰ ماشین آلات، تجهیزات و ماشین آلات از کشورهای مختلف جهان به عنوان گروهی متنوع در صنعت بسته بندی و چاپ از بخش های تولید و پیش تولید چاپ، چاپ و پس از چاپ، با تکنولوژی روز دنیا به عنوان واحد فوق مدرن با استانداردهای اروپایی، مزیت های رقابتی و کارایی در سطح جهانی، در آسیا بی نظیر که بی نظیر است. در دنیا فعالیت خود را آغاز کرد، اما به دلیل معوقات بانکی، مداخلات و تخلفات بانک ملی از سال ۱۳۹۳ تعطیل شد و از شهریور ۱۳۹۵ تا پایان اسفند ۱۳۹۷ تحویل بانک ملی شد. بنابراین با توجه به شوک های مخرب بانکی سیستم تولید این شرکت، زمان از دست رفته و عدم اراده ظاهری سیستم بانکی برای تامین منابع مالی مورد نیاز، چگونه انتظار داریم این شرکت به حیات خود ادامه دهد؟
۵ در ۶ آذر ۱۳۹۸ بر اساس مصوبه ریاست تسهیلات ملی و حمایت قضایی استانداری، کارخانه به طور رسمی به صاحبان آن واگذار و پس از ۴ سال از بانک ملی خارج شد، اما با وجود آن. که در زمان اشغال بانک ملی خطوط تولید، ماشین آلات، اموال و امکانات این سرمایه بزرگ ملی آسیب جدی دید. کارخانه با حمایت کمیته قضایی استانداری با بضاعت شخصی و تلاش کارشناسان شرکت اقدام به رفع موانع و حمایت از تولید کرد و در سال ۱۴۰۱ تولید دانش و اشتغالزایی و تصویب کمیته قضایی حمایت از تولید در استانداری و مصوبه ستاد تسهیل کشور، بانک ملی تنها این کار را نمی کند. او اراده ای برای اعطای تسهیلات به این شرکت دانش بنیان مدرن دارد، اما با بهانه های بی اساس، شرکت و مدیران آن را در لیست بدهکاران ناموجود نگه داشته تا مطالبات خود را افزایش دهد و قیمت واقعی را کاهش دهد. اموال کارخانه و به دست آوردن آن با کمترین قیمت.
۶️⃣ ارزش اموال و دارایی های این شرکت چند هزار میلیارد تومان تخمین زده می شود در حالی که بانک ملی به مدت ۴ سال به طور غیرقانونی این شرکت را تصرف و به مدت ۹ سال تعطیل کرد تا ۷۵ میلیارد تومان از اصل وام و سود حاصل شود. . هزینه انواع خسارات وارده به این شرکت اعم از دستمزد معوقه، تعمیر ماشین آلات، قالب، تجهیزات، یراق آلات، غارت، سرقت کابل و … صدها میلیارد تومان (غیر از خسارت معنوی و اعتباری) برآورد شده است. ).
۷- سوال اساسی: مسئولیت صدا و سیمای مرکز استانداری در تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در رفع موانع، حمایت از تولید و دانش و ایجاد فرصت های شغلی چیست؟ آیا شبکه باران می داند که در صورت راه اندازی کامل این شرکت، چند صد هزار شغل در زنجیره فعالیت این شرکت مادر مدرن ایجاد می شود؟ چرا شبکه باران به وظایف قانونی و قانونی خود که تحقق شعار رهبر معظم انقلاب اسلامی است عمل نمی کند؟ آیا باران همسو با بانک ملی و افرادی که به طور سیستماتیک این شرکت را تخریب می کنند، شبکه ایهاگاستار را تحریم کرد؟ اگر متفاوت است چرا به نقش مهم این شرکت در اقتصاد گیلان توجه نمی شود؟ چرا سفر مهم و تعیین کننده استاندار گیلان و هیئت همراه در شبکه باران بازتاب نداشت؟ چرا یک گزارش مستقل از وضعیت او تهیه نمی کنید؟ چرا شبکه باران سوال نمی پرسد؟
۸. فقر اداری و فکری در تولید برنامه های توسعه محور در مهمترین رسانه های سمعی و بصری استان، هزینه های توسعه گیلان را افزایش می دهد. لذا انتظار می رود استاندار گیلان مسئولیت های قانونی، اقتصادی و عمرانی شبکه باران را به اطلاع مدیریت شبکه باران برساند و با اقداماتی که گیلان را از مسیر پیشرفت و توسعه دور می کند برخورد کند.

* نقی هدایت