شاخص کل بورس ۴ هزار واحد کاهش یافت


شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز ۴ هزار و ۹۴ واحد کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بورس اوراق بهادار تهران امروز در روند نوسانی قرار گرفت به طوری که در پایان معاملات با افت ۴۰۹۴ واحدی نسبت به روز معاملاتی قبل به عدد ۴۹۸ هزار و ۵۰۹ واحد رسید و رتبه این کانال یک و نیم میلیون واحد از دست داد. شاخص کل بورس با معیار هم وزن نیز با ۲ هزار و ۶۸۸ واحد کاهش به رقم ۴۱۵ هزار و ۸۳۰ واحد رسید.

ارزش روز بازار بورس تهران بیش از ۵.۹۰۵ میلیون تومان بود. معامله گران بیش از ۵.۱ میلیارد سهم، حق تقدم و اوراق مالی را در قالب ۳۲۶ هزار نوبت به ارزش ۳۲۲۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص های بورس قرمز شده اند به طوری که شاخص کل و قیمت ۲۷ درصد کاهش یافته است. این دو کاهش با استاندارد وزن برابر ۶۴ درصد کاهش یافته است. شاخص تجارت آزاد ۳۱ درصد کاهش یافت. شاخص بازار اول بورس ۲۳ درصد و شاخص بازار دوم بورس ۳۳ درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای فولاد مبارکه و مبین انرژی در خلیج عربی بیشترین تاثیر را بر شاخص بورس داشتند و از سوی دیگر نمادهای پتروشیمی خلیج فارس، ملی مایس، هلدینگ معدنی خاورمیانه، بانک ملت و. بانک تیجارا بیشترین تاثیر کاهشی را بر شاخص بورس داشت.

در بازار ارز ایران امروز شاخص کل با ۹۱ واحد کاهش به ۲۰.۴۵ واحد رسید. ارزش بازار فرابورس اول و دوم ایران به بیش از یک میلیون و ۱۱۵ هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه ۳۵۲ هزار میلیارد تومان بود.

معامله گران بیش از ۲.۶ میلیارد سهم، حق تقدم و اوراق مالی را در قالب ۱۹۴ هزار نوبت به ارزش ۱۴ هزار و ۴۱ میلیارد تومان داد و ستد کردند. با این محاسبه ارزش سهام امروز و معاملات فرابورس به بیش از ۱۷.۲ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز توکن های پالایش نفت لاوان بیشترین تاثیر را در شاخص فرابورس دارند و توکن های پلیمری آریاسول، صنعتی مینو، فولاد غدیر، پتروشیمی تندگویان، بیمه سمانه و فولاد هرمزگان بیشترین تاثیر را در شاخص فرابورس دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس، از دست دادن کانال یک و نیم برای شاخص بورس انتظار نمی رفت، اما به هر حال نوسانات و ریسک ها جزئی از ماهیت بازار است و سرمایه گذاران باید قبل از سرمایه گذاری مطالعه، مشورت و تحلیل کنند. . در بازار سهام این روزها مجامع شرکت‌های بورسی برگزار می‌شود و اکثر شرکت‌ها سود می‌شناسند و به سهامداران خود سود می‌دهند، اما در عین حال سرمایه‌گذاری در بورس ریسک و نوسانی را به همراه دارد.

منبع: فارس

لینک کوتاهلینک کپی شد!