شاخص افزایش رضایت مشتریان ایران خودرو دارای پایگاه تحلیلی اخبار آنلاین است


معاون کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو از افزایش رضایت مشتریان گروه صنعتی ایران خودرو در زمینه فروش محصولات بر اساس ارزیابی های شرکت کیفیت و بازرسی استاندارد در ایران خبر داد.

به گزارش سایت خبرآنلاین به نقل از ایکوپرس، سهراب پرفروشان گفت: بر اساس نتایج اعلام شده از سوی شرکت بازرسی و استاندارد ایران، شاخص رضایت مشتریان از فروش در تیرماه ۱۴۰۱ برابر با ۸۱.۷ درصد بوده که نشان دهنده ۷.۸ است. درصد بهبود این شاخص در مقایسه با نتایج اردیبهشت ماه سال جاری.
وی افزود: این شاخص بستگی به زمان تحویل خودرو و تحویل بدون مشکل آن به مشتریان دارد و در قالب طرح پیگیری برای تحویل خودروهای بدون مشکل به مشتریان ارزیابی می شود.
پرفروشان، تحلیل شاخص های کیفی محصولات گروه صنعتی ایران خودرو در چهار ماهه نخست سال جاری را موید کارایی و اثربخشی اقدامات انجام شده در طرح تحول کیفیت که از بهمن ماه سال گذشته آغاز شد، عنوان کرد: مسیر دستیابی به اهداف و برنامه ها به درستی آزاد می شود.
پرفروشان افزود: پایش نتایج تعداد مراجعات مشتریان به شبکه خدمات پس از فروش (۱۰۰ تن در سه ماهه) برای خودروهای تولید شده در فروردین ماه سال جاری نسبت به میانگین بازدید سه ماهه خودروهای تولید شده در سال ۱۴۰۰ نشان می دهد. بهبود ۱۸ درصدی در کاهش تعداد بازدید از شبکه خدمات پس از فروش.
به گفته وی، این شاخص نشان می دهد که سطح کیفی محصولات تولید شده در سال جاری به این صورت است که در مقایسه با سطح کیفی ۱۴۰۰ محصول، به دلیل نقص کیفی نیاز به مراجعه مشتری را کاهش داده است.
بارفروشان از بهبود ۱۳.۵ درصدی امتیاز منفی سبد محصولات ایران خودرو در ممیزی کیفی خردادماه امسال نسبت به میانگین محصولات تولیدی ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: بیشترین بهبودها مربوط به تارا، دنا پلاس و سکوهای پارس.
وی افزود: بر اساس گزارش شرکت بازرسی، اجرای طرح تضمین کیفیت ویژه موتور و گیربکس تارا در مدت شش ماه پس از تحویل از ابتدای تیرماه سال جاری، دستاوردهایی از جمله بهبود سکوت نسبی داخل یک اتاق، تکمیل فرآیند عیب یابی موتورهای TU5 و EF7، استفاده از سیستم کد QR روی خودرو برای افزایش قابلیت ردیابی محصول، استفاده از فناوری Machin vision و افزایش توانایی تشخیص عیوب در فرآیند موتور TU5 و اجرای فرآیند SPC به صورت آنلاین، تضمین می کند که کیفیت فرآیند اتوماسیون سالن های موتورسازی و تشکیل تیم های واکنش سریع در گروه شرکت صنعتی ایران خودرو به منظور تسریع در حل ریشه ای مشکلات شبکه خدماتی پیگیری کرد.