سیستم های اعتباری ایران کیش و بانک تجارت چگونه است؟


به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، ایده کارت اعتباری از شیوه های وام دهی بازرگانان آمریکایی در قرن نوزدهم به وجود آمد. من به سادگی شروع کردم. بازرگانان به مشتریان قابل اعتماد اعتبار می دادند و آنها را قادر می ساختند که قبض را بعداً پرداخت کنند.

گزارش خرید کاغذی با شماره حساب و نام تاجر معادل صورتحساب کارت می باشد. در اوایل دهه ۱۹۰۰، بسیاری از فروشگاه ها و شرکت نفت شروع به صدور نسخه های کارت اعتباری فروشگاهی کردند.

اولین کارت صادر شده توسط بانک که مشتریان می توانستند در بیش از یک فروشگاه از آن استفاده کنند در سال ۱۹۴۶ توسط بانک ملی Flatbush بروکلین (تحت مدیریت بانکدار جان بیگینز) ساخته شد.

از آن زمان، کارت های اعتباری به آرامی اما مطمئناً راه خود را به زندگی روزمره ما باز کرده اند.

کارت های اعتباری در زندگی روزمره ما

در سال ۱۹۵۰، فرانک مک نامارا، بنیانگذار Diners Club، کارتی را با این انتظار صادر کرد: این کارت در تمام رستوران های نیویورک مورد تقدیر قرار گرفت.

مک نامارا و کارت Diners Club او راه را برای سایر صادرکنندگان هموار کرد تا در مورد پتانسیل چنین کارت‌هایی بیاموزند.

بانک آمریکا کارت خود را در سال ۱۹۵۸ با تبلیغاتی زیبا به نام «قطره فرزنو» معرفی کرد.

به گزارش واشنگتن پست، این بانک ۶۰۰۰۰ کارت را که با یک خط اعتباری ۵۰۰ دلاری فعال شده بودند برای عموم مردم در فرزنو، کالیفرنیا ارسال کرد.

در سال ۱۹۵۸، امریکن اکسپرس با یک کارت اعتباری گردان وارد صحنه شد. مدت کوتاهی پس از آن، ویژگی امنیتی نوار مغناطیسی (اختراع شده توسط IBM) به یک ویژگی اصلی کارت تبدیل شد و به افزایش اعتماد آمریکایی ها به کارت های اعتباری کمک کرد.

ایمن‌تر کردن کارت‌های اعتباری: قانون و امنیت

در دهه بعد، قوانینی برای تنظیم این صنعت نوشته شد. در سال ۱۹۶۸، قانون حقیقت و آشتی معرفی شد و قانون کارت اعتباری ناخواسته در سال ۱۹۷۰ به زودی به دنبال آن قرار گرفت.

در همان سال، قوانینی وضع شد تا شرکت‌های کارت اعتباری را از درگیر شدن در اعمال تبعیض‌آمیز که بر اساس نژاد، جنسیت، و/یا مذهب کارت‌ها را به مردم منع می‌کرد، وضع شد.

همچنین اصلاحاتی صورت گرفته است که مشتریان را از فعالیت های کلاهبرداری محافظت می کند.

در سال ۱۹۷۴، قانون صورت‌حساب اعتبار منصفانه (FCBA) به عنوان اصلاحیه‌ای در قانون حقیقت و اعتبار، به قانون فدرال تبدیل شد تا از مصرف‌کنندگان در برابر شیوه‌های صورت‌حساب ناعادلانه محافظت کند.

سپس در سال ۱۹۷۷، قانون شیوه های وصول بدهی منصفانه (FDCPA) به تصویب رسید تا حمایت قانونی در برابر شیوه های وصول بدهی های ناروا فراهم کند.

از آن زمان، توجه به امنیت معطوف شد. در اواسط دهه ۱۹۹۰، فناوری EMV توسط Europay، MasterCard و Visa برای جلوگیری از تقلب توسعه یافت.

این فناوری به تراشه روی کارت اعتباری اجازه می دهد تا از طریق احراز هویت در برابر تقلب محافظت کند.

در اصل، سیاست های امنیتی بین شرکت های کارت متفاوت بود.

اما پس از تشکیل شورای استانداردهای امنیتی صنعت کارت پرداخت (PCI SSC)، شرکت های کارتی سیاست های فردی خود را با PCI DSS – استاندارد امنیت داده ها همسو کردند.

اولین PCI DSS در سال ۲۰۰۴ و آخرین نسخه در می ۲۰۱۸ منتشر شد.

معرفی و پذیرش انبوه کارت های اعتباری، نحوه استفاده و تفکر ما در مورد “اعتبار” و پول را تغییر داده است.

اما داستان هنوز به پایان نرسیده است، صنعت کارت اعتباری به تکامل خود ادامه خواهد داد تا نیازهای مصرف کنندگان و پیشرفت های فناوری را برآورده کند.

فن آوری های کارت موجود به طور فزاینده ای توسط بازرگانان و مصرف کنندگان استفاده می شود.

اما باید گفت که از آنجایی که بیشتر زندگی مالی ما به صورت آنلاین انجام می شود، نحوه پرداخت هزینه ها به سرعت در حال تغییر است.

در ۵۰ سال گذشته، غول های کارت اعتباری Visa و Mastercard برای فعالیت مصرف کننده ضروری بوده اند.

اما این سیستم‌های قدیمی در معرض خطر راه‌حل‌های جدید و نوآورانه متناسب با عصر دیجیتال هستند.

سیستم کارت اعتباری برای دنیای قبل از دیجیتال طراحی شده است.

اساس آن ایده “واسطه قابل اعتماد” است. هم فروشنده و هم خریدار می توانند از معامله مطمئن باشند زیرا سیستم کارت به عنوان ضامن بین آنها عمل می کند.

این به گسترش گسترده مصرف جهانی کمک کرد. اما این سیستم برای دنیای آنلاین طراحی نشده است که بتوانیم با یک کلیک با یکدیگر تجارت کنیم.

سیستم های پرداخت نوآورانه در میدان جنگ

AliPay، UnionPay، WeChat Pay، Apple Pay، Google Pay، Cash App… فهرست سیستم های پرداخت دیجیتال جدید بی پایان به نظر می رسد.

پی پال اولین مبتکر بزرگ در این زمینه بود که به بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر افزایش یافته است.

در سال‌های اخیر، چین رشد قابل‌توجهی در سیستم‌های پرداخت مبتنی بر اپلیکیشن داشته است و در سال ۲۰۱۳ از AliPay به عنوان بزرگترین پلتفرم پرداخت موبایلی جهان پیشی گرفته است.

سیستم‌های پرداخت دیجیتال گامی به سوی «بدون واسطه» هستند – اساساً آنها واسطه‌هایی مانند بانک‌ها و شرکت‌های کارت اعتباری را حذف می‌کنند.

کیف پول های دیجیتال نیاز به چک های اعتباری و اعتباری را از بین می برند، زیرا به کاربر اجازه می دهند موجودی برنامه را شارژ کند یا برنامه را مستقیماً به حساب بانکی متصل کند.

این به نوبه خود کارمزدهای بالا را کاهش می دهد، زیرا نیاز محدودی به محافظت از تقلب وجود دارد – اگر پولی در حساب وجود نداشته باشد، معامله به سادگی انجام نمی شود.

این سیستم ها همچنین نحوه تعامل خرده فروشان، تولیدکنندگان محتوا و ارائه دهندگان خدمات را با مشتریان خود تغییر می دهند.

پلتفرم‌های مبتنی بر اپلیکیشن مانند Square و Stripe دریافت پرداخت‌ها را در دستگاه‌های تلفن همراه بسیار آسان می‌کنند و به دلیل هزینه پایین ورود، به هر کسی اجازه می‌دهند تا زمانی که اتصال تلفن همراه دارند، در تجارت دیجیتال شرکت کنند.

موجودی ایران کیش و بانک تجارت چگونه است؟

این در حالی است که شرکت کارت اعتباری ایران کیش مطابق با استانداردهای دولتی و قوانین در زمینه‌های مختلف، توانسته است علاوه بر کیف پول‌های آفلاین و آنلاین خود، سیستم پرداخت اعتباری را نیز تحقق بخشد، سیستم‌های اعتباری عمدتاً مبتنی بر همکاری با بانک تجارت محقق شده است.

پرداخت هزینه دارو:

این محصول، خدمت جدید ایران کیش و بانک تجارت برای صنعت داروسازی کشور، در قالب سامانه مدیریت تعاملات اعتباری شرکت های پخش و داروخانه ها پیاده سازی شد.

با این سیستم زنجیره پرداخت در صنعت دارو تکمیل می شود. از مزیت های این طرح می توان به حذف کامل چک از چرخه مبادلات دارویی، خرید الکترونیکی اسناد بدهی بانکی و کاهش هزینه های مالی در صنعت اشاره کرد. بزرگترین مزیت این سیستم حذف چک از چرخه مبادله است.

بادام هندی

سامانه پذیرش کیف پول اعتباری نقدی اپلیکیشن تجارت برای اولین بار در فروشگاه رفاه راه اندازی شد.

در این روش پرداخت اعتباری، افراد توسط موسسات دارای سقف اعتبار مشخص به بانک تجارت و سپس به ایران کیش معرفی می شوند و از طریق اپلیکیشن زمرد، کاربران ارسال شده می توانند برای دریافت اعتبار و تسهیلات ثبت نام کنند.

در اپلیکیشن بانک تجارت، افراد پس از ایجاد پروفایل دیجیتال و احراز هویت حضوری تصویری، برای ثبت نام اعتبار اقدام می کنند، فرم های مربوطه را امضا کرده و شرایط را می پذیرند و کیف پول نقد اعتباری آن ها با مبلغ تعیین شده تا سقف تعیین شده پر می شود. توسط سازمان هزینه تعیین شده مربوطه دریافت می شود و پس از آن می توانند از طریق پایانه های پذیرش کارت اعتباری خرید انجام دهند

scf

Scf یک پلتفرم نقدینگی زنجیره تامین است.

این پلتفرم به عنوان یکی از نوآوری های مالی جدید، خدماتی است که تنها موسسات مالی حرفه ای می توانند ارائه دهند.

Scf به معنای تأمین وجوه و جریان های نقدی برای انجام عملیات مختلف یک سازمان یا یک شرکت است و جریان مالی است که توسط بانک برای زنجیره تأمین یک سازمان یا یک شرکت تشکیل می شود.

مکانیزم تامین مالی لازم بین بانک و شرکت مذکور (زنجیره تامین) نیازمند زیرساخت های فنی ارائه شده توسط شرکت ایران کیش است.

این رویکرد نتیجه اتحاد مدیریت مالی و مدیریت زنجیره تامین است. در اولین گام در راه حل scf برای ایران کیش، بانک تجارت و سابکو این بستر را پیاده سازی کردند و شرکت ایران کیش بستر و زیرساخت تبادل مالی زنجیره تامین سابکو را از بانک تجارت فراهم کرد.

بانک تجارت نقدینگی لازم برای بهره مندی از این نقدینگی را برای سابکورا و سابکو فراهم می کند. ایران کیش آمادگی دارد چنین امکانی را در اختیار بانک ها و سایر شرکت ها قرار دهد.

به این ترتیب مشکل جریان نقدینگی که یکی از مشکلات اصلی در زنجیره تامین است حل می شود.

روابط عمومی شرکت کارت اعتباری ایران کیش