سپرده بانک مردم در خرداد چقدر است؟


بر اساس گزارش بانک مرکزی در پایان خرداد ماه سال جاری، مانده سپرده های بانکی بالغ بر ۵۸۴۱.۷ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۵.۴ درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بر اساس گزارش بانک مرکزی از کل موجودی سپرده ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک ها و موسسات اعتباری توسط استانداری ها تا پایان خرداد ماه سال جاری، کل مانده سپرده ها بالغ بر ۵۸۴۱.۷. هزار میلیارد تومان. یعنی نسبت به مدت مشابه سال قبل و پایان سال گذشته ۳۵.۴ و ۵.۶ درصد افزایش داشته است.

بیشترین میزان سپرده ها مربوط به استان تهران با مجموع ۳۱۶۴ هزار میلیارد تومان و کمترین میزان مربوط به استان کهجیلوی و بویراحمد معادل ۱۵.۸ هزار میلیارد تومان است.

همچنین کل موجودی تسهیلات در این زمان بالغ بر ۴۲۹۲.۷ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل و پایان سال گذشته ۳۵.۲ و ۳.۶ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش، بیشترین میزان تسهیلات مربوط به استان تهران با مانده ۲۶۲۶.۳ هزار میلیارد تومان و کمترین آن مربوط به استان کهجیلوی و بویراحمد معادل ۱۵.۵ هزار میلیارد تومان است.

نسبت تسهیلات به سپرده ها پس از کسر سپرده قانونی ۸۱.۷ درصد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۰.۲ واحد درصد و نسبت به پایان سال قبل ۱.۵ درصد کاهش نشان می دهد.

در این گزارش، یکی از دلایل مهم تعداد بالای تسهیلات و سپرده ها در استان تهران، ایجاد ستاد بسیاری از شرکت ها و مؤسسات تولیدی برای سایر استان های استان تهران است که بیشتر فعالیت های بانکی آنها از طریق شعب بانک ها انجام می شود. و موسسات اعتباری در استان تهران.

آمار سپرده های بانکی

لینک کوتاهلینک کپی شد!