سورین پلاس دوگانه سوز از مرداد وارد ناوگان تاکسیرانی می شود


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: محصول سورین پلاس دوگانه سوز پس از دریافت مجوزها و تاییدیه های لازم از سازمان استاندارد و قیمت گذاری وارد ناوگان تاکسیرانی کشور می شود.

به گزارش پایگاه خبرآنلاین؛ مهدی خطیبی با بیان اینکه پس از واگذاری مابقی تعهدات به سمند تاکسی و اخذ مجوزهای لازم برای سورن پلاس، این محصول جایگزین سمند و ۴۰۵ می شود، تاکید کرد: بر اساس مصوبات هشت گانه رئیس جمهور خط تولید ۴۰۵ و محصولات سمند این کار را متوقف خواهند کرد. سال
وی افزود: در حال حاضر کمتر از ۱۶۰۰ تاکسی سمند EF7 که تولید و آماده تحویل به تاکسی داران محترم است و برای خودروهای پژو ۴۰۵ نیز تعهدی باقی نمانده است.
نامزدم گفت: پس از حل مشکل شماره گذاری و اخذ مجوز، خودروها تحویل داده می شوند و سایر خودروهای سمند برای همیشه از خط تولید خارج می شوند.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه با عرضه سورین پلاس دوگانه سوز و افزایش سطح ایمنی و تجهیزات در اختیار رانندگان و سرنشینان، رضایت بیشتری حاصل می شود، گفت: شبکه خدمات پس از فروش آن نیز مد نظر دارد. برنامه های پشتیبانی از رانندگان تاکسی
وی افزود: این خودرو قادر است مسافتی حدود ۱۰۰۰ کیلومتر را با مخلوط بنزین و گازوئیل طی کند ضمن اینکه موتور نصب شده در آن از نوع EF7 پایه گازسوز بوده و علاوه بر تغییرات ظاهری، برخی آپشن ها و امکانات نیز دارد. نیز به آن اضافه شده است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از اجرای طرح نوسازی تاکسی ها خبر داد و گفت: طبق قراردادی که با سندیکای تاکسیرانی در حال تنظیم است، مقرر شد امسال ۱۰ هزار تاکسی با سورن پلاس جایگزین شود.
وی گفت: اجرای این طرح از مردادماه آغاز می شود.