سود بازماندگان عدالت را تا پایان تیرماه واریز کنید


معاون توسعه فناوری و نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه اوراق بهادار گفت: مرحله سوم واریز سود عدالت است که مشروط به دریافت تعداد متوفیان است. این کار در اواخر تیرماه انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، محمود حسنلو با اشاره به آخرین مورد واریز سود سهام عدالت به بازماندگان دادگستری اظهار داشت: سپرده گذاری مرکزی پس از دریافت شبانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مشمولان سهام عدالت، نسبت به پرداخت سود سهام عدالت اقدام کرد. سود سهام از این باقی مانده در اواخر اردیبهشت. وی با اشاره به اینکه برخی از جاماندگان عدالت در دوره دوم کلاس های عدالت در سال های ۹۸ و ۹۹ به طور همزمان سهم خود را کسب کردند، گفت:

حسنلو افزود: بر اساس آخرین آمار حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از مشمولان سهام عدالت به دلیل عدم ارائه شماره صبا سود دریافت نکردند که باید در سامانه سجام ثبت و در فرآیند اخذ سود سهام عدالت احراز هویت شود. وی افزود: مشمولان سهام عدالت برای عملکرد سال ۹۹ حدود یک میلیون و صد هزار تومان بابت سهام عدالت یک میلیون تومان و حدود ۵۸۰ هزار تومان بابت سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومان دریافت کردند.

معاون توسعه فناوری و نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه اوراق بهادار در خصوص مطالبات سود سالانه سهام قبل از سال ۹۸ نیز گفت: واریز سود قبل از سال ۹۸ جزو وظایف و اختیارات شرکت سپرده گذاری مرکزی نیست و متعلق است. به سازمان خصوصی سازی

حسنلو درباره متوفیان از سهم عدالت و سود این افراد گفت: بیش از سه میلیون شهروند که سهم عادلانه داشتند در شانزده سال گذشته فوت کردند که باید اموالشان بین ورثه تقسیم شود، اما مشکل این است که ارثیه. اطلاعات انحصار در متن موجود است و اطلاعات آن در دیتا ذخیره نمی شود، نمی توانیم تکلیف او را مشخص کنیم، اما با همکاری قوه قضائیه و مذاکرات انجام شده، قصد داریم انحصار ارث را برای این دسته از شهروندان دریافت کنیم. تقسیمش کن ارث بین وراث و پرداخت سود.. ما از طریق سامانه الکترونیکی کار می کنیم و طبق برنامه ریزی ها احتمال راه اندازی این سرویس در اواخر تابستان یا اوایل پاییز وجود دارد.

منبع: ارنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!