سهام سرمایه تحت تاثیر روند نزولی بازار سرمایه


ارزش سهام عدالت تحت تاثیر روند نزولی بازار پول در هفته های اخیر سقوط کرد و ارزش واقعی این سهام با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومان به حدود ۱۰ میلیون تومان رسید که کمترین قیمت را در این مدت به ثبت رساند. سال

به گزارش پایگاه خبری آنلاین به نقل از ایسنا، ارزش واقعی سهام بر اساس ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومان دو سال است که در محدوده ۱۰ تا ۱۰ قرار دارد. ۱۲ میلیون تومان. این رقم با توجه به وضعیت کلی بازار و بر این اساس اکنون به حدود ۱۰ میلیون تومان رسیده است.

در همین راستا ۲۰ مهرماه سال گذشته ارزش واقعی سهام سهام به ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومان بیش از ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و در ۷ آبان حدود ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود. . اما روند نزولی بازار سهام باعث کاهش ارزش این سهام نیز شد. به طوری که ارزش واقعی سهام با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومان در ۹ بهمن ماه سال گذشته ۱۰ میلیون و ۳۵۱ هزار تومان بود.

اما در ۱۸ فروردین ماه سال جاری ارزش واقعی این سهام با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومان ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود که با توجه به اوج گیری بازار در نهایت به حدود ۱۲ میلیون و ۲۷۵ هزار تومان رسید. از آوریل ارزش سهام تا ۲۸ اردیبهشت ماه به روند صعودی خود ادامه داد و به ۱۲ میلیون و ۷۶۳ هزار تومان رسید. اما باز هم روزهای نوسانات بازار بر ارزش سهام تاثیر گذاشت و در ۲۰ خرداد ارزش واقعی سهام سهام با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومان ۱۲ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان و در ۱۳ تیرماه حدود ۱۲ میلیون تومان بود. ۴۸۹ هزار تومان.

بر این اساس، چراغ قرمزهای بورس بر سهام سایه افکند و ارزش واقعی سهام با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومان در شهریور ماه به ۱۰ میلیون و ۴۶۳ هزار تومان رسید. این سهم در ابتدای مهرماه ۱۰ میلیون و ۴۸۴ هزار تومان قیمت داشت و طبق آخرین آمار قیمت آن به ۱۰ میلیون و ۱۹۵ هزار تومان کاهش یافته است.

البته همه این مسائل در حالی مطرح می شود که این سهام قابل فروش به ذی نفعان نیست و این افراد همچنان منتظر تصمیم مسئولان برای تعیین تکلیف سهام هستند. این وقفه فروش نیز از اواسط سال ۲۰۱۹ و پس از سقوط تاریخی بورس آغاز شد و علیرغم وعده‌های متعددی که هم از سوی دولت گذشته و هم دولت فعلی در خصوص معافیت سهام داده‌اند، همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، پس از انتشار سهام، صاحبان این سهام که روش مستقیم مدیریت سهام خود را انتخاب کرده اند، می توانند با مراجعه به سامانه www.samanese.ir، ارزش واقعی سهام و مشخصات دارایی خود را مشاهده کنند.