سریال خون زوگر: غذاهای متعادل قند خون در بارداری – تغذیه مادلینافزودن گوشت و سبزیجات غیر نشاسته ای اضافی به ماکارونی شما همچنین می تواند به تعادل یک غذای معمولی با کربوهیدرات بالا کمک کند تا قند خون شما را خوشحال کند. انتخاب روکش سالاد (فکر کنید رومی یا چارت) به جای ساندویچ های سنتی می تواند مصرف کربوهیدرات خالی شما را تا حد زیادی کاهش دهد. اگر از برنج سفید نشاسته ای یا سیب زمینی سفید دلخواه خود استفاده می کنید ، سعی کنید آن را بپزید یا گل کلم را برای کربوهیدرات کمتر تهیه کنید.

و فیبر را فراموش نکنید! فیبر ، به ویژه فیبر محلول ، نقش مهمی در افزایش قند خون دارد. منابع غذایی کامل تری از محلول (محلول در آب ، مانند آجیل ، دانه ها ، لوبیا و عدس) و نامحلول (مانند دانه ها و پوست بسیاری از میوه ها و سبزیجات ، سبوس سفید و برنج قهوه ای) را در رژیم غذایی خود قرار دهید. (منبع)

این می تواند به سادگی افزایش بخش سبزیجات غیر نشاسته ای یا افزودن چیا یا دانه کتان آسیاب شده به رژیم غذایی شما باشد.

به یاد داشته باشید: هنگام افزایش مصرف فیبر ، مقدار زیادی آب بنوشید.

بر غذاهای غنی از مواد مغذی و فیبر بالا مانند آووکادو ، عدس ، دانه های چیا ، گل کلم و میوه هایی مانند تمشک و توت سیاه تمرکز کنید. این نه تنها فیبر بالایی دارد بلکه کربوهیدرات کمتری دارد.

غلات کامل معمولاً حاوی مقداری فیبر هستند ، اما میزان کربوهیدرات آنها به صورت نمایی بیشتر است ، بنابراین بهترین انتخاب اول نیستند. حدود 30 گرم فیبر در روز ، اگر نه بیشتر ، در دوران بارداری مصرف کنید. شما می توانید 5 گرم در یک قاشق غذاخوری دانه چیا و 7 گرم در نصف آووکادو دریافت کنید ، بنابراین این مقدار بسیار امکان پذیر است.

اگر با برخی از توصیه های فیبر سالم تر دچار اختلالات گوارشی می شوید ، این گزینه های فیبر کم FODMAP را امتحان کنید:

  • عدسی های کنسرو شده

  • چیا سوم

  • تمشک

  • کینوا را خوب شستشو دهید

آزمایش کنید که چه چیزی برای بدن و قند خون شما بهتر عمل می کند. همانطور که قبلاً گفتم ، هر بدن هست ناهمسان و پاسخ می دهد ناهمسان zu ناهمسان غذا.

دیدگاهتان را بنویسید