سرمایه گذاری عظیم تجارت الکترونیک در بخش انرژی


آمازون طی پنج سال آینده بیش از ۱ میلیارد یورو در کامیون‌ها، ون‌ها و مراکز بسته‌بندی کم آلاینده در سراسر اروپا سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، آمازون اعلام کرد که قصد دارد به نوآوری در صنعت حمل و نقل و تشویق زیرساخت های عمومی برای شارژ خودروهای برقی کمک کند.

این شرکت اعلام کرد که چنین سرمایه گذاری به ناوگان کامیون های الکتریکی این شرکت در اروپا بیش از سه برابر شده و تا سال ۲۰۲۵ از ۳۰۰۰ دستگاه به بیش از ۱۰۰۰۰ دستگاه خواهد رسید.

این شرکت اعلام کرد که ۳۰۰۰ کامیون الکتریکی آمازون در اروپا بیش از ۱۰۰ میلیون سفارش را در سال ۲۰۲۱ تحویل داده اند، بدون اینکه آخرین مسافتی را که برای تحویل کالا با وسایل نقلیه الکتریکی در ناوگان اروپایی خود طی کرده است، نشان دهد.

آمازون امیدوار است در سال های آینده بیش از ۱۵۰۰ کامیون برقی سنگین برای حمل کالا به مراکز بسته بندی خریداری کند.

اگرچه تعدادی از شرکت‌های بزرگ لجستیک، از جمله شرکت‌های تحویل بسته‌های سفارشی از جمله United Parcel Service و FedEx، متعهد به خرید تعداد زیادی کامیون و ون برقی شده‌اند، هنوز هم بسیاری از این وسایل نقلیه برای فروش وجود دارد.

تعدادی از استارت آپ ها برای وارد کردن کامیون های برقی یا ون به بازار رقابت می کنند، زیرا با رقابت فزاینده ای از سوی خودروسازان مشهوری مانند جنرال موتورز و فورد موتورز روبرو هستند.

بزرگترین سفارش آمازون برای کامیون های الکتریکی ۱۰۰۰۰۰ دستگاه برای Rivian Automotive تا سال ۲۰۲۵ است.

این شرکت اعلام کرد که علاوه بر خرید خودروهای برقی، روی هزاران شارژر در مراکز انجام سفارشات خود در سراسر اروپا سرمایه گذاری خواهد کرد.

آمازون همچنین در حال سرمایه گذاری در دو برابر کردن شبکه اروپایی مراکز EV است.

به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، آمازون از مراکز عمده تحویل استفاده کرده است تا راه های جدیدی را برای تحویل سفارشات، از جمله دوچرخه های شارژ برقی یا اسکوترهای برقی، به کار گیرد.

بر اساس گزارش رویترز، آمازون قصد دارد تا سال ۲۰۴۰ فعالیت های خود را از نظر کربن خنثی کند.