سرمایه گذاری بیمه دانا در آستانه رسیدن به سه هزار میلیارد تومان است


به گزارش سایت خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت بیمه دانا، دکتر رضا جعفری ضمن گرامیداشت هفته دولت و روز کارمند در نشست همفکری با کارکنان به تشریح عملکرد حدود شش ماهه این شرکت پرداخت. از شعب و نمایندگان شرکت بیمه دانا در استان تهران: تا پایان شهریور ماه سال جاری فروش شرکت بیمه دانا ۱۲ هزار میلیارد تومان خواهد بود و در بخش سرمایه گذاری نیز در این مدت در شرف رسیدن هستیم. حدود ۳ هزار میلیارد تومان است و برنامه توسعه و توسعه ما در این دو بخش ادامه خواهد داشت.
وی همچنین از انعقاد قراردادهای عمده بیمه ای در آینده نزدیک خبر داد و گفت: به زودی با معرفی بیمه دانا و معرفی پوشش تکافل برای اولین بار در کشور، زنجیره پوشش صنعت بیمه برای تمامی گروه ها به ویژه گروه ها خواهد بود. که به دلیل حساسیت به بیمه های متعارف، هیچ بیمه مستعملی را تکمیل نمی کنند، علاوه بر ارائه خدمات محلی، به کشورهای همسایه نیز وارد خواهیم شد.
مدیرعامل بیمه دانا نیز در این جلسه بر لزوم احترام به مشتریان به ویژه معلمان، آموزش کارکنان، استفاده از توانمندی های سرمایه انسانی متخصص و هوشمندسازی فعالیت های شرکت از طریق مدل بیمه هوشمند تاکید کرد.

دکتر جعفری در بخشی دیگر از سخنان خود مدیریت هزینه ها و بهره گیری از توان نمایندگان را رمز موفقیت شرکت های بیمه در دنیا دانست و گفت: ضروری است نمایندگان بیمه دانا از شعب، خط حمایت ویژه ای برخوردار شوند. مدیران و ستادها و تفویض اختیارات بیشتر به آنها». برای تسهیل زنجیره فعالیت فروش.

وی با اشاره به برنامه سه ساله این شرکت، خواستار ایجاد نهضت تفکر و برنامه ریزی سیستماتیک در شرکت شد و نبود برنامه در موسسات مالی را از عدم موفقیت آن دانست.
مدیرعامل شرکت بیمه دانا همچنین به موضوع حاکمیت شرکتی، بهبود و توانمندسازی سرمایه انسانی، لزوم توجه به رفاه کارکنان، مسائل معیشتی و سلامت آنان، چابکی سازمانی، توسعه بازار بر اساس مدیریت ریسک، ساخت و ساز اشاره کرد. فعالیت های هوشمندانه تر و تامین مالی. انضباط و تقویت حوزه سرمایه گذاری به عنوان مهمترین راهبردها و چشم اندازها و برای دستیابی به اهداف فوق مورد تاکید شرکت آگاه بیمه است.

در تکمیل این جلسه دکتر احمد جوادی پور معاون اجرایی شرکت بیمه دانا بر ضرورت رفتار اخلاقی کارکنان در رابطه با مراجعین تاکید کرد و حسن رفتار و رفتار خوب با مردم را از عوامل مهم و موثر دانست. برای موفقیت کارکنان
وی همچنین خدمت به مردم را مهمترین وظیفه یک کارمند متعهد و با اخلاق دانست که شش ویژگی آنها را برشمرد.
معاون اجرایی رئیس جمهور در پایان بر لزوم بهره گیری از علم و دانش، اولویت دادن به منافع سازمانی بر منافع فردی، داشتن خلاقیت و ایده، نوآوری در انجام کارها، لزوم رعایت اصول اخلاقی و مشتری مداری و در نهایت داشتن انگیزه و نیت صادقانه و صادقانه کارکنان را مورد توجه قرار داد و این ویژگی ها را از مهمترین عوامل موفقیت آنها دانست.