سرمایه انسانی مزیت مهم بانک توسعه تعاون است


به گزارش پایگاه خبری در اینترنت، محمد شیخ حسینی رئیس بانک تعاون در ویدئو کنفرانس با شعب استانی گفت: سازمان ها همواره در تلاش برای کسب و ایجاد مزیت رقابتی در بازارها و حوزه ها هستند. فعالیت
وی افزود: سازمان ها برای جذب مخاطبین و مشتریان بیشتر در بازار و جامعه از فرآیندهای جدید، محصولات جدید، روش های نوین فروش، فناوری های جدید، بازاریابی متفاوت و استراتژی های توسعه بازار استفاده می کنند.
شیخ حسینی بیان کرد: سازمان ها معمولاً با گذشت زمان تکنیک ها، روش ها و استراتژی هایی را به نوعی فرا می گیرند و به دست می آورند تا در بازار رقابتی عقب نمانند.
وی تاکید کرد: مزیت رقابتی که قابل کپی برداری نیست، مزیت سرمایه انسانی است که اگر در اختیار سازمان باشد و به درستی مدیریت شود، می تواند عامل اصلی موفقیت سازمان و تداوم آن در پیشرفت سازمان
رئیس بانک توسعه تعاون گفت: در سازمان های خدمات محور و مشتری مدار مانند بانک ها سرمایه انسانی حرف اول را می زند.
وی خاطرنشان کرد: ارزش آفرینی برای سازمان، مشتریان و ذینفعان از طریق سرمایه انسانی انجام می شود و با استفاده بهینه از نیروی انسانی می توان به حداکثر رضایت مشتری دست یافت.
شیخ حسینی گفت: مدیران استانداری باید توجه داشته باشند که توجه به نیروی انسانی از نظر مادی و معنوی بسیار تاثیرگذار است و تکریم، قدردانی و ایجاد انگیزه در نیروی انسانی در تحقق اهداف اعلامی استانداری و عملکرد سالم عمرانی موثر است.
یادآور می شود: سرمایه انسانی به مدیر منطقه سپرده شده است و در صورت نداشتن انگیزه و روحیه مناسب برای کار، بهره وری سازمان نیز کاهش می یابد.
رئیس بانک توسعه تعاون گفت: در صورت خطا یا خطای نیروی انسانی در مراحل اولیه می توان با تذکر و تذکر آنها را در مسیر درست هدایت کرد و آبرو، آبرو، خیرخواهی و مهربانی را حفظ و حفظ کرد. شهرت یک فرد بسیار مهم است.
و شیخ حسینی یادآور شد: البته کارایی و ارائه خدمات مناسب به مراجعین و مشتریان بسیار مهم است و بی توجهی به هیچ وجه قابل قبول نیست.
وی تاکید کرد: مدیران دارای هوش هیجانی، هوش هیجانی، هوش اجتماعی و مهارت های لازم برای مدیریت و در نظر گرفتن پیچیدگی های مسائل مدیریت سرمایه انسانی باید تلاش کنند زیردستان خود را در مسیر پیشرفت سازمانی راهنمایی کنند.
رئیس بانک تعاون تاچیچی گفت: جانشین پروری و شکوفایی استعدادها از مواردی است که مدیران باید در کنار ارتقای شاخص های عملکردی به آن توجه کنند.
وی افزود: بانک توسعه تعاون به مدیرانی با اخلاق نیاز دارد که علاوه بر اجرای برنامه های جذب منابع، پرداخت تسهیلات، مدیریت مطالبات و صدور ضمانت نامه و اعتبار اسنادی به عنوان مربی در توسعه منابع انسانی نیز سرآمد باشند.
شیخ حسینی گفت: اخلاق از ویژگی های لاینفک مدیر، اهتمام به نیاز همکاران، رفع مشکلات، آسایش، دغدغه مندی، مدارا، تصمیم گیری منصفانه، دوری از قضاوت های عجولانه، رعایت عدالت توزیعی و ایجاد انگیزه است. با توجه به سرمایه انسانی.
رئیس بانک توسعه تعاون در پایان سخنان خود در خصوص واگذاری مسئولیت های اداری گفت: برای واگذاری مسئولیت به پست های مدیریتی به عملکرد افراد توجه ویژه ای داریم و در صورتی که فرد توانایی، توانایی و تجربه مناسب را داشته باشد انجام دهد، وی واجد شرایط تصدی پست های مدیریتی تلقی می شود.»
در این دیدار رسول ارجمند مدیر امور سرمایه انسانی، صیاد رحمان پور سرپرست اداره کل امور استان ها و شعب، حسین فولادی وندا سرپرست اداره کل رفاه کارکنان و احسان بندری سرپرست اداره کل اشتغال و کارآفرینی استان ها و اداره کل امور استان ها و امور شعب استان ها و معاونت امور استان ها و اداره کل امور استان ها و اداره کل امور استان ها و اداره کل امور استان ها و اداره کل امور استان ها و اداره کل امور استان ها و اداره کل امور استان ها و اداره کل، احسان بندری، رئیس اداره کل امور رفاهی و رفاهی کارکنان این اداره کل حضور یافتند. همچنین مطالب تخصصی مرتبط با سرمایه انسانی ارائه شد و تعدادی از مدیران و کارکنان استانی سوالات و مسائل خود را از طریق ویدئو کنفرانس مطرح کردند.