سالمندان مبتلا به زوال عقل و فعالیت بدنی و روانی مناسب


تقریباً هرگونه فعالیت یا تعاملی ممکن است برای افراد مسن مبتلا به زوال عقل مفید باشد ، اما افراد مسن بیشتر درگیر پروژه ها ، بازی ها و فعالیتهایی هستند که با علایق آنها مطابقت دارد.

بنابراین ، مراقب سالمند و مراقب خانواده او باید اطلاعات کافی در مورد علایق و سرگرمی های خود داشته باشند تا اینکه سالمند دچار زوال عقل شود تا موارد هدفمند را در برنامه زندگی خود قرار دهد.

این مقاله برخی از مزایا و مزایای زوال عقل را برای افراد مسن شرح می دهد.

سالمندان مبتلا به زوال عقل و سفره

جدول کلمات متقاطع

راه حل جدول کلمات متقاطع سرگرم کننده است و راهی عالی برای آموزش ذهن شما است. تحریک مغز ضروری است زیرا افراد مسن را ترغیب می کند تا از مهارت های شناختی خود استفاده کنند و پیشرفت زوال عقل را کند می کند.

کلمات متقاطع پیچیده ای را انتخاب نکنید که حل آنها برای افراد مسن بسیار مشکل باشد. در عوض ، با بازی های ساده تر شروع کنید و بر اساس مهارت های او سطح دشواری را افزایش دهید.

اگر متوجه ناراحتی سالمندان شدید ، فعالیت را متوقف کرده و با هدفی دیگر حواس او را پرت کنید. حتی با اختلال حافظه ، افراد مسن هنوز می توانند روی جدول کلمات متقاطع و جستجوی کلمات کار کنند.

مدیریت زوال عقل می تواند برای افراد مسن چالش برانگیز باشد ، اما آنها می توانند با کمک مراقبت های حرفه ای از زوال عقل کیفیت زندگی بالاتری داشته باشند.

افراد مسن مبتلا به زوال عقل می توانند از CTM Cognitive Therapy ، برنامه ای مبتنی بر فعالیت که برای ارتقاء سلامت شناختی و به تاخیر انداختن شروع زوال عقل استفاده می شود ، بهره زیادی ببرند.

آشپزی در افراد مسن مبتلا به زوال عقل

آشپزی

فعالیتهای معنی دار فواید زیادی دارد ، از جمله تحریک حسی سالمندان. آشپزی به افراد مسن اجازه می دهد تا حواس خود را کشف کنند و همچنین راهی خلاقانه برای درک جهان پیرامون خود ارائه می دهد.

همانطور که خانواده سالمندان غذاهای قدیمی را با یک مراقب می پزند ، این بوها می توانند خاطرات شیرینی را در ذهن او زنده کنند.
با پیشرفت زوال عقل و کاهش بسیاری از عملکردهای شناختی ، افراد مسن ممکن است کارهای مربوط به آشپزی مورد علاقه خود را راحت تر انجام دهند ، مانند چیدن میز ناهار خوری ، کمک به دکوراسیون ، تمیز کردن میزهای آشپزخانه یا چشیدن آنها. به

اینها وظایفی هستند که هماهنگی چشم و دست و احساس لامسه ، بینایی ، چشایی و صدا را بهبود می بخشند. مراقبت از سالمند مبتلا به زوال عقل می تواند چالش برانگیز باشد ، اما کمک دلسوز پرستاران مرکز پرستاری سلامت اول در اختیار شما قرار دارد.

اگر فرد مسن شما دارای بیماری جدی است و در کارهایی مانند تهیه غذا ، حمل و نقل ، حمام و نظافت نیاز به کمک دارد ، می تواند با کمک بیمه نامه مراقبت از مشکلات بر همه این مشکلات غلبه کند.

این مرکز یکی از برجسته ترین مراکزی است که خدماتی را برای افراد مسن در منزل ارائه می دهد که می توانید به راحتی به آن تکیه کنید.
پرستاران سالمند در مرکز مراقبت جامعی از سالمندان مبتلا به زوال عقل ، آلزایمر و پارکینسون ارائه می دهند.

سالمندان مبتلا به زوال عقل و نوه ها

مراقبت از نوه ها

برخی از افراد مسن مبتلا به زوال عقل می توانند به مراقبت از کودکان خردسال در مراحل اولیه بیماری کمک کنند. هنگامی که برای خانواده و دوستان وقت می گذارید ، به افراد مسن اجازه دهید از کودکان کوچک مراقبت کنند.

افراد مسن می توانند با نوزادان تعامل داشته باشند و از حس آشنایی و تعامل برخوردار شوند. وظایف سختی را به والدین خود ندهید ، اما تشویق آنها به تعامل و بازی با نوه هایشان می تواند کیفیت زندگی آنها را تحریک کرده و بهبود بخشد.

حفظ روابط بین نسلی می تواند خلق و خو و حافظه را در افراد مسن افزایش داده و پیشرفت زوال عقل را کند کند.

ورزش

عدم تحرک می تواند بسیاری از علائم مرتبط با زوال عقل را تشدید کند ، مانند کاهش تمرکز ، افزایش سردرگمی ، مشکلات رفتاری و مشکلات حافظه.

با این حال ، فعال ماندن از نظر جسمی می تواند به سالمندان کمک کند تا جریان خون کافی در مغز را حفظ کرده و منجر به رشد و بقای سلول های مغزی شوند.

اپراتور باید فعالیتهای ورزشی سرگرم کننده ، ایمن و تحریک کننده را برای افراد مسن برنامه ریزی کند ، مانند بولینگ ، پرتاب دیسک سبک ، مینی گلف یا بازی های ویدئویی که فعالیت بدنی را آموزش می دهد.

ورزش در افراد مسن مبتلا به زوال عقل

ممکن است تیم های ورزشی وجود داشته باشند که افراد مسن بتوانند به آنها بپیوندند. هدف از فعالیتهای معنادار مانند ورزش این است که سالمندان را با فعالیتهای سرگرم کننده ای که قبل از تکذیب لذت می برند ، درگیر کند.

یک پرستار آموزش دیده و با تجربه در مراقبت از سالمندان مبتلا به زوال عقل می تواند کمک بزرگی به اعضای خانواده کند.

خانواده هایی که به دنبال یک پرستار سالمند حرفه ای هستند می توانند از پرستار مرکز بهداشت اول درخواست پرستار کنند. پرستاران سالمند این مرکز می توانند با ارائه خدمات مراقبت از منزل و مراقبت های ویژه برای بیماران آلزایمر ، زوال عقل ، سکته مغزی و پارکینسون ، زندگی سالمندان و عزیزانشان را آسان کنند.

مرکز مراقبت

اولین مرکز بازنشستگی سلامت با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در مراقبت های طولانی مدت و مراقبت های طولانی مدت ، آماده ارائه خدمات شبانه روزی به شهروندان عزیز با کادر مجرب و متخصص خود می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همواره خدمات را با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبت و پرستاری ارائه کرده و آسایش و امنیت شما عزیزان را در اولویت اصلی خود قرار داده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.
توجه! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و قبل از استفاده باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید