زیرمجموعه های روسی گوگل ورشکست شد


کارمندان روسی گوگل پس از جنگ با اوکراین اخراج شدند

آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که شرکت روسی گوگل اعلام ورشکستگی کرده است. یک شرکت تابعه روسی در روسیه در ماه مه پس از مسدود شدن حساب بانکی این شرکت، اعلام ورشکستگی کرد. گوگل پس از اعزام نیروهای مسکو به اوکراین، تعدادی از کارمندان خود را از روسیه خارج کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری آنلاین، سرویس اشتراک گذاری گوگل و یوتیوب با وجود اینکه تحت فشار است، همچنان در دسترس است. اعتراض مسکو به رفتار یوتیوب با رسانه های روسی. اما آنتون گورکین، معاون کمیته سیاست اطلاعات دوما، گفت که شرکت آمریکایی در خطر بسته شدن نیست.
گوگل که پس از حمله مسکو به اوکراین بسیاری از تجارت خود را در روسیه تعطیل کرد، خدمات رایگان خود از جمله جستجو، یوتیوب، جی میل، نقشه، اندروید و بریج را در اختیار کاربران روسی قرار داده است. دادگاهی در مسکو روز پنجشنبه گوگل را به دلیل عدم رعایت مکرر قانون روسیه که شرکت های فناوری را ملزم به ترجمه اطلاعات کاربران می کند، ۱۵ میلیون روبل (۲۶۰ هزار دلار) جریمه کرد. به گزارش رویترز، روسیه در سال های اخیر جریمه های متعددی را برای شرکت های فناوری خارجی به دلیل تخلفات مختلف اعمال کرده است. مخالفان کرملین می گویند این اقدام تلاشی برای به دست آوردن کنترل بیشتر بر اینترنت است. روسیه در ماه دسامبر گوگل را به دلیل حذف نکردن محتوای غیرقانونی ۷.۲ میلیارد روبل جریمه کرد. برای اولین بار، این جریمه بر اساس درآمد شرکت تعیین شد و ۵۰۶ میلیون روبل به جریمه اضافه شد. درآمد زیرمجموعه روسی گوگل در سال گذشته به ۱۳۴.۳ میلیارد روبل رسید.

منبع: ایسنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!