رژیم لاغری 7 روزه – رژیم لاغری


رژیم لاغری 7 روزه
رژیم لاغری 7 روزه

رژیم لاغری 7 روزه

امروزه با مکانیزه شدن مشاغل ، تحرک افراد هر روز کاهش می یابد و همین مسئله باعث ایجاد مشکل چاقی شده است. این مشکل یک ضعف عمده در ظاهر و تناسب اندام است و برای سلامتی مضر است. با فرض این که شرایطی برای این فرد وجود دارد که باید سریع وزن خود را کاهش دهد. به عنوان مثال ، او به یک مهمانی بزرگ یا یک مهمانی مهم دعوت شده بود و او زمان کافی برای تهیه لباس مناسب نداشت و لباسی را که دوست داشت از دست می داد. در چنین مواردی ، اولین سالی که به ذهن آن فرد خطور می کند این است که آیا راه حلی کاربردی وجود دارد که بتواند به سرعت وزن خود را کاهش داده و لباس های مورد علاقه خود را بپوشد و ظاهر خوبی داشته باشد؟

در این مقاله رژیم 7 روزه ای را به شما معرفی می کنیم که می توانید از آن برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم استفاده کنید.

اهمیت انتخاب رژیم غذایی مناسب

نکته مهم هنگام انتخاب روش مناسب برای کاهش وزن این است که همیشه بدنبال رژیم های طبیعی برای این کار باشید و هرگز از قرص ها و مکمل های رژیمی دیگری که با ترفندهای تبلیغاتی مانند معجزه کاهش وزن و فریب مردم استفاده می کنند ، استفاده نکنید. استفاده نکن. با برنامه ریزی مناسب و رژیم غذایی سالم می توانید بدن خود را به وزن دلخواه برسانید. ایده حذف یک یا دو وعده غذایی اصلی یا وعده های غذایی نامنظم ممکن است به کاهش وزن شما کمک نکند و سلامت شما را به خطر بیندازد. همچنین ، همیشه به یاد داشته باشید که نباید اهداف غیرواقعی برای خود تعیین کنید زیرا بدن شما می تواند تا حدی ورزش و رژیم غذایی سنگین را تحمل کند.

رژیم GM چیست؟

رژیم 7 روزه ، که به عنوان GM (GM) شناخته می شود ، یکی از آن برنامه های رژیم است که به شما کمک می کند بین 6 تا 7 کیلوگرم در هفته وزن کم کنید. از طریق این رژیم غذایی بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه فرد سریعتر وزن خود را کاهش می دهد. با این حال ، این روش ، مانند همه روش های لاغری ، مزایا و معایب خاص خود را دارد و باید از همه جنبه ها مورد بررسی قرار گیرد تا این امر به سلامت فرد آسیب نرساند ، که در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است.

اطلاعات دقیقی در مورد تاریخچه و روش های این رژیم وجود ندارد. در ابتدا اعتقاد زیادی بر این بود که رژیم طراحی شده و به کارکنان جنرال موتورز ارائه شده است ، که تا حد زیادی رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است و شما باید هر روز از غذاهای خاصی استفاده کنید ، اکثر آنها به شما اجازه می دهند سبزیجات بخورید و فقط می توانید در روزهای آخر گوشت بخورید. یک عامل مهم در افزایش وزن ، دریافت کالری بیشتر از نیاز بدن است. دلیل کاهش سریع وزن با این روش استفاده از غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین میزان کالری مصرفی در روز بیشتر از میزان دریافتی است. متخصصان تغذیه معتقدند این سریع ترین و طبیعی ترین راه برای کاهش وزن بدون استفاده از مواد شیمیایی است. این رژیم هیچ گونه محدودیت کاری یا سنی ندارد و هرکسی می تواند به راحتی با این رژیم لاغر شود.

برای شروع رژیم GM ، مهمترین چیز این است که ذهن را آماده کرده و هدف را برای خود تعیین کنید. زیرا اگر هدفی را تعریف کنید و آن را با ذهن روشن دنبال کنید ، هرچه جلوتر بروید ، بیشتر باور خواهید کرد که به آن رسیده اید و بنابراین تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن هدف انجام خواهید داد. و بهره وری شما بالا می رود. در طول این رژیم ، شما فقط باید از غذاهایی استفاده کنید که توسط این رژیم تجویز شده است. لازم به ذکر است که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. زیرا نتیجه عکس است و به جای کاهش وزن ، وزن خود را افزایش می دهید و تمام تلاش شما از بین می رود. ممکن است برای شما عجیب به نظر برسد که می توانید در این زمان و بدون گرسنگی به طور م weightثر وزن خود را کاهش دهید ، اما این رژیم غذایی طوری در نظر گرفته شده است که کالری غذایی را که می توانید در تمام ساعات روز بخورید در نظر بگیرید. تنها چیزی که بر آن تأکید می شود پیروی دقیق از دستورات این رژیم است.

رژیم های جنرال موتورز

  • تنها در 7 روز تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید
  • سم زدایی کامل بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • افزایش قدرت چربی سوزی بدن

دستور رژیم لاغری 7 روزه برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

قبل از هر چیز ذکر این نکته ضروری است که قبل از رعایت این رژیم باید با متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که گفته شد ، این رژیم 7 روز طول می کشد و شما فقط باید از غذاهای ذکر شده در دستورالعمل برای کاهش 7 کیلوگرم استفاده کنید:

1 اولین روز رژیم: میوه های تازه مصرف کنید

روز اول برای شما بسیار سرنوشت ساز خواهد بود. زیرا شما اولین قدم را در جهت رسیدن به هدف و ایجاد تغییر اساسی در زندگی خود بر می دارید. بنابراین طبیعی است که این روز برای شما کمی سخت باشد. در این مرحله باید از میوه های مختلف استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هندوانه و طالبی می توانند انتخاب های خوبی باشند. لازم به ذکر است که استفاده از موز در بین میوه ها مجاز نیست. همچنین حق استفاده از سبزیجات ، خام یا پخته را ندارید. مصرف آب بین 8 تا 12 لیوان را فراموش نکنید. بنابراین در روز اول ، اگر احساس گرسنگی کردید ، فقط میوه بخورید.

2 روز دوم رژیم: سبزیجات مصرف کنید

برخلاف روز اول ، شما مجاز به خوردن سبزیجات نیستید. در روز دوم ، می توانید از سبزیجات مختلف به اندازه دلخواه استفاده کنید. شما حتی مجاز به طبخ سبزیجات هستید ، اما برای پخت سبزیجات نباید از روغن استفاده کنید. استفاده از حبوبات آب پز ، هویج خام یا پخته ، کلم بروکلی ، خیار ، کاهو و … در این روز بسیار توصیه می شود. جالب است بدانید سیب زمینی نیز جزو سبزیجات محسوب می شود و به دلیل داشتن کربوهیدرات زیاد می توانید آن را در حین قهوه پخته بخورید تا در طول روز بسوزد و انرژی لازم برای انجام فعالیت های مختلف را داشته باشد. در این روز ، تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش مشاهده خواهید کرد و ممکن است تعداد دفعات مراجعه به خدمات بهداشتی افزایش یابد. مصرف آب بین 8 تا 12 لیوان را فراموش نکنید.

3 رژیم لاغری روز سوم: با مصرف میوه ها و سبزیجات پوست سالم را تجربه کنید

در واقع ، سومین روز برنامه غذایی GM ترکیبی از دو روز گذشته است. به این ترتیب می توانید سبزیجات و میوه ها را در طول روز بخورید. موارد منع مصرف در این مرحله موز و سیب زمینی است. می توانید از بقیه میوه ها و سبزیجات به ترتیب دلخواه استفاده کنید ، به عنوان مثال صبح با رژیم سبزیجات و بعد از ظهر با رژیم میوه ، یا برعکس یا به صورت ترکیبی. مانند مرحله قبل ، باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

4 روز چهارم رژیم لاغری: موز و شیر مصرف کنید

روز چهارم یکی از جذاب ترین روزهای این رژیم است. شما باید بین 8 تا 12 موز در روز بخورید و حداکثر 3 لیوان شیر مصرف کنید. ممکن است نگران باشید که برنامه روز چهارم برای ایجاد احساس گرسنگی طراحی شده است ، اما در پایان روز ، احساس سیری می کنید. البته باید قسمت شیر ​​و موز را تقسیم کنید تا در طول روز احساس گرسنگی نکنید.

5 روز پنجم رژیم لاغری: گوجه فرنگی بخورید

پنجمین روز ، روز مصرف گوجه فرنگی است. این روز برای شما نیز جالب خواهد بود. زیرا می توانید یک فنجان برنج با 6 تا 7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید ، خوردن گوجه فرنگی مقدار زیادی اسید اوریک را در بدن افزایش می دهد ، بنابراین مصرف آب خود را برای رقیق شدن افزایش می دهد. این مقدار می تواند به 15 لیوان آب در روز برسد.

6 رژیم لاغری روز ششم: یک فنجان برنج میل کنید!

در این روز می توانید از یک فنجان برنج نیز استفاده کنید. در طول روز می توانید با خوردن سبزیجات مختلف خود را سیر نگه دارید. نوشیدن بین 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید. در این مرحله شما احساس سبکی در بدن خود می کنید و سیستم گوارش شما تقویت می شود.

7 روز هفتم رژیم: آب میوه و سبزیجات

آخرین روز برنامه غذایی GM بهترین و هیجان انگیزترین روز اوست. می توانید با یک فنجان برنج و هر مقدار سبزیجات و آب میوه ای که می خواهید مهمانی بگیرید.

در پایان این مرحله و در واقع برنامه رژیم غذایی 7 روزه ، کاهش چشمگیری در وزن خود مشاهده خواهید کرد. با حذف غذاهای کم کالری و مصرف زیاد میوه ، سبزیجات و آب علاوه بر کاهش وزن ، سلامتی و طراوت را برای خود به ارمغان آورده اید. وقتی به پوست خود در آینه نگاه می کنید ، متوجه می شوید که پوست شاداب تر و شفاف تر است. علاوه بر این ، شما دستگاه گوارش خود را تقویت کرده اید.

مزایای رژیم GM

  1. مهمترین و اصلی ترین مزیت رژیم جنرال موتورز به کاهش وزن در کوتاه مدت کمک می کند. این فرآیند با کاهش مصرف غذاهای کم کالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود ؛ با کاهش میزان کالری در بدن ، مقدار زیادی سموم و مواد زائد از بدن دفع می شود. البته به خاطر داشته باشید که رژیم های سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند زیرا به بدن آسیب می رسانند.

معایب GM

  1. این رژیم غذایی حاوی هیچ ماده مغذی مهم و حیاتی نیست که بدن به آن نیاز دارد: در روزهای اولیه این رژیم هیچ گونه تازگی چربی ، ویتامین B12 ، آهن و سایر مواد مغذی وجود ندارد. همچنین ، هیچ اثری از پروتئین در این رژیم وجود ندارد ، در حالی که پروتئین اشتها را کاهش می دهد و رژیم غذایی سرشار از پروتئین به کاهش وزن کمک می کند. همچنین بیشتر از رژیم های پر کربوهیدرات. کمبود مواد مغذی و در نتیجه دریافت نکردن درشت مغذی ها برای بدن مضر است و فرد در چند روز گرسنه و ناراحت می شود.
  2. این رژیم معتبر نیست. زیرا تاکنون هیچ تحقیقی از آن حمایت نکرده است.
  3. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. در حقیقت ، با کاهش میزان کالری دریافتی ، بدن شما آب خود را از دست می دهد و منجر به کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین باید رژیم غذایی داشته باشید که تمام نیازهای بدن برای مواد مغذی را در نظر بگیرد و فعالیت بدنی را با آن ترکیب کند. چنین رژیم هایی چربی سوزی می کنند و علاوه بر کاهش وزن ، سلامت شما را نیز حفظ خواهند کرد.

آیا رژیم GM ارزش امتحان کردن را دارد؟

بسیاری از افراد تحت شرایط خاصی به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن هستند. متأسفانه ، کاهش وزن دائمی برای یک هفته غیرممکن است زیرا برای از بین بردن چربی های انباشته شده در بدن به زمان بیشتری نیاز است. اگرچه این رژیم شما را تشویق می کند تا میوه و سبزیجات بیشتری بخورید و مصرف قند و نوشیدنی های شیرین خود را محدود کنید ، اما این کاهش وزن موقتی است و بدن با همان سرعت به وزن قبلی خود برمی گردد. توصیه کلی این است که درگیر چنین رژیم هایی نشوید و بدن خود را در معرض آسیب های مختلف قرار ندهید زیرا مواد مغذی مورد نیاز را مصرف نمی کنید. مگر اینکه به دلایلی مجبور به کاهش موقت وزن باشید. بنابراین یک رژیم غذایی سالم و متعادل انتخاب کنید و با یک متخصص تغذیه مشورت کنید و سلامت خود را در کنار ورزش روزانه تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید