رژیم لاغری صورت – رژیم لاغری


رژیم لاغری صورت
رژیم لاغری صورت

چهره افراد همیشه اهمیت زیادی داشته است زیرا با ظاهر صورت ، حتی اگر اندام ها قابل مشاهده نباشند ، همه می توانند وضعیت کلی بدن شما را تا حدی درک کنند. به عنوان مثال ، اگر صورت شما ضخیم و گرد است ، انتظار می رود که بدن شما ضخیم باشد ، یا اگر صورت شما خیلی چاق و چاق است ، همچنین انتظار می رود که از نظر وضعیت بدن آن فرد دارای اضافه وزن و چاقی باشید ، یا اگر براق هستید. ممکن است فکر کنید بدن مناسب است. یا نازک ، بنابراین نمی توان اهمیت این قسمت از بدن را نادیده گرفت.

رژیم لاغری صورت

امروزه ، وقتی معیارهای زیادی برای جذابیت و زیبایی تعریف شده است ، صورت باریک و چاق یک زیبایی و جذابیت برای یک فرد است. شاید شما هم کمابیش با این مسئله دست و پنجه نرم کرده اید.

در این مقاله ، دلایل چاقی صورت و چگونگی از بین بردن آنها با رژیم های لاغری مختلف را بررسی می کنم تا برخی از نگرانی های مربوط به جذابیت و زیبایی شما عزیزان را برطرف کنم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چاقی یا پف صورت می تواند دلایل زیادی داشته باشد. برای درمان ، باید منبع مشکل خود را پیدا کنید.

این مشکل می تواند ناشی از عوارض جانبی برخی داروها باشد ، به عنوان مثال گلوتن یکی از این عوامل حساسیت زا است که باعث چاقی صورت می شود. یا گاهی اوقات صورت شما به دلیل مسائل ژنتیکی یا ارثی نرم می شود ، مانند هورمون قبل از یائسگی ، که اغلب در زنان مسن یافت می شود.

گاهی اوقات اضافه وزن دارید و صورت شما چاقتر از بدن شما به نظر می رسد ، یا گاهی اوقات اتفاق می افتد که پس از سایش موضعی در اندام ها ، به دلیل رژیم های غذایی مختلف ، صورت شما یکسان یا نازک تر از بدن شما باقی می ماند. گاهی اوقات به همان نسبت وزن کم می کنید ، اما با چین و چروک و پوست باریک و گونه های باریک.

در برخی افراد استخوان بندی صورت باعث می شود صورت آنها گرد و نرم به نظر برسد.

اما در نهایت ، برای غلبه بر این مشکل چه باید کرد؟ ابتدا ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، منبع این عارضه را مشخص کنید ، و اگر نمی توانید خودتان این کار را انجام دهید ، با گفتن به متخصص خود و برنامه رژیم غذایی و دارویی و دریافت دستورالعمل های لازم از یک متخصص ، این منبع را پیدا کنید. راههای کاهش وزن

چندین روش برای کاهش وزن وجود دارد ، برای مثال: تغییر عادات غذایی ، استراحت کافی ، ورزش ، ماساژ صورت ، تمرینات صورت ، جراحی یا استفاده از داروهای مورد استفاده خارجی.

اکنون به بررسی دقیق تر استراتژی های ارائه شده می پردازم.

– برنامه غذایی سالم: یکی از دلایل اصلی چاقی صورت ، عادات غذایی غلط است که متأسفانه در خانواده های ایرانی بیشتر مشهود است. این عادات بد به قدری مثر است که حتی اگر تمرینات ورزشی زیادی انجام دهید ، هنوز کاملاً از پف ناشی از تغذیه نامناسب مصون نیستید ، بنابراین سعی کنید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. با این کار شما در برابر جوش ها و آسیب های پوستی نیز ایمن هستید و تاثیر اولیه آن را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید تفاوت بین پوست صورت و رژیم غذایی سالم و ناسالم را مقایسه کرده و کاملاً درک کنید ، پوست افراد کره جنوبی یا چین را با مردم کشور ما یا عربستان مقایسه کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند حداکثر استفاده را از رژیم غذایی خود ببرید.

  • غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
  • استفاده از غذاهای تازه ، میوه ها و سبزیجات را به حداکثر برسانید.
  • از غذاهایی که باعث التهاب می شوند ، مانند سویا ، ذرت ، گلوتن و شیر اجتناب کنید.
  • سعی کنید از غذاهای ضد التهابی مانند زنجبیل ، زردچوبه ، کدو ، نارگیل ، لیمو و چغندر استفاده کنید.
  • هرگز غذا نخورید و وقتی احساس سیری کردید ، دست از غذا بکشید.
  • با کاهش میزان چربی سوزی بدن با افزایش سن ، سعی کنید غذاهایی بخورید که زیبایی و زیبایی پوست را بازگرداند.

– آب کافی بنوشید: نقص بینایی در صورت معمولاً به دلیل بیماری یا آسیب و سموم در سایر نقاط بدن است. به عنوان مثال ، اگر کبد چرب دارید ، صورت شما بیش از حد متورم می شود.

همانطور که می دانید ، بخش بزرگی از بدن ما از آب تشکیل شده است و یکی از راه های سم زدایی بدن نوشیدن آب زیاد است (البته همیشه سعی کنید آب جوشانده بنوشید) ، نوشیدن آب هنگام ورزش نیز فوایدی دارد ، به عنوان مثال ، هیچ گونه سردردی ندارد و در بهترین حالت شما باقی می ماند. علاوه بر این ، به هیدراته ماندن کمک می کند ، یعنی آب کافی را وارد بدن می کند ، اشتها را کنترل می کند و استرس را از بین می برد. در نتیجه ، پوست شما عالی به نظر می رسد و بی جهت متورم نمی شود. همیشه سعی کنید هنگام تمرین یک بطری آب مخلوط با کمی آب لیمو همراه داشته باشید.

– مصرف شکر و نمک را کاهش می دهد: یکی از شایع ترین علل چربی صورت و بدن احتباس آب در زیر پوست است ، یکی از دلایل اصلی مصرف زیاد قند و نمک است. برای کاهش تورم و مایعات در بدن ، باید میزان نمک (سدیم) خود را با کاهش 1500 میلی گرم در روز و قند به 20 گرم در روز افزایش دهید. – خواب کافی و به موقع: همه ما تجربه کرده ایم که صبح ها به دلیل بی خوابی شب یا دیر خوابیدن صورت ما متورم می شود و استراحت کافی نداریم بنابراین اهمیت این موضوع را نمی دانید.

وقتی استراحت می کنیم ، بدن خود را به سیستم غدد درون ریز ترمیم می کند ، که شامل تمام سلول ها ، اندام های داخلی و عملکرد بدن است. علاوه بر این ، تعادل بین هورمون ها نیز در این زمان استراحت رخ می دهد. در نتیجه ، اگر شب ها که مهمترین زمان استراحت است به اندازه کافی استراحت نکنید ، اقدامات فوق اتفاق نمی افتد و منجر به مواردی مانند پف صورت می شود. سعی کنید هر شب حداقل هفت ساعت کامل بخوابید تا بدن شما بتواند کار خود را انجام دهد و انرژی لازم برای عملکرد صحیح را بدست آورد.

– ورزش: یکی از راه های کاهش وزن ورزش است. در ورزش ، میزان از دست دادن هر فرد با دیگران متفاوت است ، اما کاهش 1 تا 2 کیلوگرم وزن ابتدا در صورت احساس می شود. در حین ورزش ، چربی تمام قسمت های بدن را می سوزاند و می سوزاند و چربی صورت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

– صورت لاغر با تمرینات هوازی: یکی از م effectiveثرترین روش ها برای از بین بردن چربی بدن ، افزایش شدت تمرینات هوازی است. شما می توانید هفته ای 5 بار به مدت 60 دقیقه تمرینات هوازی را انجام دهید و ورزش منظم و تمرینات ترکیبی را انجام دهید. هنگامی که یک تمرین ترکیبی را انجام می دهید ، بدن شما همچنان به سوزاندن چربی و سوزاندن حدود 200 کالری بیشتر در روز ادامه می دهد ، که این امر همچنین به کاهش وزن شما نیز کمک می کند.

ماساژ صورت: پف صورت در اثر تجمع مایع لنفاوی در زیر پوست ایجاد می شود. ماساژ صورت با فشردن مایع لنفاوی زیر پوست از پف موقتی جلوگیری می کند. علاوه بر این ، ماساژ می تواند آن را باریک تر از آنچه هست نشان دهد. با ماساژ منظم صورت می توانید مقدار قابل توجهی چربی صورت را از دست بدهید. یکی دیگر از تاثیرات ماساژ صورت تقویت اکسیژن و گردش خون و تقویت تدریجی پوست است. و از افتادن آن جلوگیری کنید. برای انجام این کار ، می توانید مطابق شکل زیر عمل کنید.

– ورزش صورت: راه دیگر برای لاغر شدن صورت ، حرکت دادن ماهیچه ها و به عبارت دیگر تربیت صورت است. همانطور که اندام های دیگر را با ورزش لاغر می کنیم و به عبارت دیگر ماهیچه های آنها را سفت می کنیم ، این نیز می تواند برای صورت صادق باشد.

تمرینات زیر 40 عضله صورت را تقویت می کند تا ظاهری لاغرتر و لاغرتر برای شما به ارمغان بیاورد.

  • تقویت ماهیچه های اطراف دهان: برای تقویت این ماهیچه ها ، حروف X و O را یکی پس از دیگری گفته و تکرار کنید. این تمرین باعث انقباض و حرکت ماهیچه های صورت شما می شود. این تمرین را هر روز و تا جایی که می توانید تکرار کنید.
  • تقویت عضلات گونه: برای از بین بردن گونه های بزرگ و تقویت عضلات گونه و جلوگیری از افتادن آنها در سنین میانسالی ، باید گونه های خود را به صورت (مانند دهان ماهی) بکشید و این کار را 20 بار در روز تکرار کنید. نتایج مثبت زنانه
  • تقویت تمام ماهیچه های صورت: دهان خود را کاملاً باز کرده و گرده را باز کنید ، تمام ماهیچه های صورت خود را درگیر کنید. این حالت را برای 5 ثانیه نگه دارید و این کار را 30 بار در روز تکرار کنید.

یکی دیگر از فعالیتهایی که می توانید انجام دهید این است که دهان خود را پر از هوا کنید تا صورت شما چاق تر و گردتر شود ، سپس لب های خود را بسته نگه دارید ، حالا هوا را از یک طرف صورت خود به طرف دیگر بگذارید. این کار را 5 دقیقه ادامه دهید. سعی کنید این فعالیت را چندین بار در روز انجام دهید.

– استفاده از داروهای خانگی: برخی از افراد برای سلامتی و زیبایی شخصی و پوست کامل صورت بسیار مهم هستند و اکثر محصولات مراقبت از پوست از ماسک های مختلف برای رسیدن به حالت ایده آل خود استفاده می کنند. برای این افراد ، علاوه بر مواردی که تا کنون ذکر شد ، راه دیگر کاهش چهره و باریک بودن آن استفاده از ماسک های خانگی و رایحه های طبیعی است. اینها ممکن است به خوبی قبل عمل نکنند ، اما با گذشت زمان مثر نخواهند بود. در اینجا برخی از آنها آمده است.

1- مخلوطی از دو سفیده تخم مرغ ، یک قاشق غذاخوری عسل ، یک قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق غذاخوری آب لیمو آماده کرده و روزانه آن را روی صورت ، چانه و گردن خود ماساژ دهید و ماساژ دهید. البته ترکیب دو سفیده تخم مرغ ، کمی نمک دریا و مقداری سرکه سیب نیز برای لاغری صورت مفید است.

2- خربزه میوه ای است که می تواند در لاغری صورت شما بسیار مثر باشد. ابتدا این میوه را در مخلوط کن ریخته و آب آن را بگیرید ، سپس آب این میوه را با پنبه به مدت 5 دقیقه روی صورت خود بمالید و ماساژ دهید.

این روش علاوه بر از بین بردن چربی اضافی صورت در 7 روز و باعث کاهش وزن می شود ، همچنین از پیری زودرس پوست به دلیل وجود ویتامین C در خربزه جلوگیری می کند.

ماسک دیگری که برای لاغری استفاده می شود استفاده از کره کاکائو است. ابتدا کره کاکائو را روی اجاق گاز گرم کنید و یکبار صبح و شب قبل از خواب روی صورت ، چانه و گردن بمالید.

4- به جرأت می توان گفت ویتامین E بیشترین ویتامین مورد استفاده برای زیبایی است. استفاده از ویتامین E ، خوراکی و غیر خوراکی ، بسیار مفید و مهم است. ابتدا توصیه می شود غذاهای حاوی این ویتامین مانند سبزیجات ، محصولات لبنی ، حبوبات و بادام زمینی را در رژیم غذایی خود قرار دهید. برای استفاده خارجی ، می توانید روغن ویتامین E را روی صورت ، گردن و چانه خود بمالید. این روغن چربی پوست را کاهش داده و باعث کاهش صورت می شود.

6- یکی دیگر از راه های کاهش صورت استفاده از یک حوله گرم قبل از خواب است. روش این است که یک حوله را در آب گرم بخورید و آب را بگیرید و روی صورت بگذارید. با این روش چربی صورت شما کاهش می یابد.

7- می توانید خامه شیر را با چند قطره عسل مخلوط کرده و روزانه روی صورت ، گردن و چانه خود بمالید. این عمل علاوه بر لاغری صورت ، باعث درخشندگی و روشنایی پوست شما نیز می شود.

افرادی که چانه دارند نیز باید شیر خام خالص را روی صورت و چانه ماساژ دهند تا از شر آن خلاص شوند.

– OP: با صحبت با یک متخصص زیبایی می توانید با عمل جراحی به کاهش وزن صورت خود نیز کمک کنید ، اما لی نمی داند که جراحی زیبایی پوست باعث تخریب ساختار صورت و پیری زودرس آن می شود.

همانطور که می بینید ، روشهای هیجان انگیز زیادی برای لاغر شدن صورت وجود دارد که هریک از آنها تأثیر خاص خود را بر چهره شما می گذارد. در صورت لزوم ، می توانید درخواست خود را از قسمت رژیم آنلاین برای داشتن رژیم غذایی سالم و شخصی ارسال کنید تا در اولین فرصت شما را در این زمینه راهنمایی کنم.

به امید بهترینها برای شما.

دیدگاهتان را بنویسید