رژیم لاغری رایگان – رژیم لاغری


رژیم لاغری رایگان
رژیم لاغری رایگان

رژیم لاغری رایگان

آیا می خواهید با رژیم غذایی بدون چربی در کوتاه مدت وزن خود را کاهش داده و اعتماد به نفس پیدا کنید؟ آیا می خواهید تناسب اندام داشته باشید؟ آیا در حال برنامه ریزی مهمانی یا مناسبت هستید و می خواهید در لباس خود زیبا به نظر برسید؟

برای این منظور بهتر است یک رژیم غذایی سالم و م chooseثر انتخاب کنید و به سراغ جراحی و انواع قرص ها و مکمل ها نروید.

یکی از دغدغه های مردان و زنان عاشق تناسب اندام لاغری شکم و ران و سوزاندن چربی است. غذای سالم بخورید و از چربی ها اجتناب کنید و خوردن غذاهای چرب و ورزش به شما کمک می کند تا از هوس های محلی ، به ویژه چربی شکم ، جلوگیری کنید.

مهمترین نکته در هر رژیم کاهش وزن این است که همیشه باید در نظر داشته باشید که حذف وعده های غذایی به هیچ وجه سالم نیست و حتی مضر است.

برای دستیابی به کاهش سریع شکم ، اصول و توصیه هایی وجود دارد که می توانید این اصول را رعایت کنید ، می توانید چربی های شکم را به سرعت و به راحتی از بین ببرید و وزن خود را کاهش دهید.

چگونه در سی روز وزن کم کنیم؟

همیشه راهی برای کاهش وزن به صورت سالم و رایگان وجود دارد ، کاهش و افزایش وزن زیاد برای بدن و فرد مضر است ، بنابراین نوسانات باعث تأمین غیر مستقیم مواد مغذی و مواد معدنی در بدن می شود و بیماری های زیادی را ایجاد می کند. در این مقاله ، یک روش برنامه ریزی شده و سازماندهی شده برای کاهش وزن وجود دارد. رهایی از چاقی و بیماریهای ناشی از چاقی یکی از اولین دغدغه های افراد جامعه است که در تلاش هستیم آنها را برطرف کنیم.

یک برنامه رژیم غذایی ساده برای کاهش وزن در سی روز:

1. پذیرفتن:

برای کاهش وزن در یک ماه ، مهمترین چیز این است که این واقعیت را بپذیرید که وزن ایده آل ندارید و اضافه وزن دارید ، که اعتماد به نفس شما را از بین برده است.

2- اهداف واقع بینانه تعیین کنید:

شما باید اهداف واقع بینانه تعیین کنید. من می دانم که برخی رژیم های احمقانه وجود دارد که می توانید در یک روز از دست بدهید. اما وقتی رژیم غذایی در کمتر از 7 روز 7 کیلو وزن کم می کند ، واقعاً کمی عجیب است. این به هیچ وجه برای سلامتی شما خوب نیست. در واقع گذرا است و ممکن است بعد از چند روز بیمار شوید و به وزن قبلی خود بازگردید. باید منتظر بمانید و اهداف خود را تعیین کنید. از دست دادن دو یا سه پوند در ماه یک هدف بسیار ساده است که می توان به آن دست یافت و حتی روی بدن شما نشان داده شد ، بنابراین قبل از اینکه آخرین هدف را تعیین کنید ، خوب فکر کنید تا بعدا پشیمان نشوید.

3- ورزش هوازی انجام دهید:

روزانه ورزش کنید. برای کسانی که فقط می خواهند شروع کنند ، سی دقیقه ورزش پنج بار در هفته کافی است. با گذشت زمان می توانید آن را به چهل دقیقه یا حتی بیشتر افزایش دهید.

همه اش به تو بستگی دارد. البته اگر واقعاً می خواهید بازنده شوید ، روزهای تمرین و ورزش را از دست ندهید!

می توانید با چند دقیقه گرم کردن و توقف با چند حرکت کششی شروع کنید.

4- زمان مناسبی برای خوردن داشته باشید:

علاوه بر این که نوع غذایی که می خورید مهم است ، باید برنامه غذایی مناسبی نیز برای خوردن داشته باشید. بعد از ساعت 8 یا 9 شب از خوردن غذا خودداری کنید. و قبل از خواب حتماً فعالیت بدنی انجام دهید. به مرور زمان تنقلات کمتری بخورید. بیشتر افزایش وزن به دلیل میان وعده هایی است که می خورید. ما می توانیم بین وعده های غذایی در برخی مواقع غذا بخوریم ، اما نباید در مصرف آن زیاده روی کنیم.

میان وعده بدی نیست ، اما سعی کنید آن را با میان وعده های سالم پر کنید. کوکی ها را برای آجیل یا سالاد جایگزین کنید. مصرف کافئین را تا حد ممکن کاهش دهید.

5- تمرینات استقامتی انجام دهید:

این تمرینات استقامتی را نباید از دست داد. هنگام انجام تمرینات هوازی ، 10 دقیقه تمرینات استقامتی انجام دهید. نوجوانان یک گزینه عالی برای این کار هستند ، اما اگر به دلایلی به باشگاه نمی آیید و آنها را در خانه ندارید ، آن را امتحان کنید. با استفاده از بطری های آب سنگین ، برخی از زنان از بطری های ماسه ای استفاده می کنند.

6- پیاده روی کنید:

پیاده روی باید جایگزین تمرینات هوازی شود. در واقع شما باید ترکیبی از پیاده روی و ورزش های هوازی را برای کاهش وزن انجام دهید. 45 دقیقه پیاده روی صبحگاهی می تواند 160 کالری بسوزاند. اگر بتوانید سریعتر راه بروید ، مطمئناً راههای بیشتری خواهید داشت. کمک خواهد کرد. و میزان کاهش وزن را چند برابر کنید.

7- بالا رفتن از پله:

کسانی که مرتباً از پله ها بالا می روند سریعتر از کسانی که صعود نمی کنند ضرر می کنند.

روزانه چند دقیقه از پله ها بالا بروید ، مطمئناً کالری بیشتری می سوزانید و روند کاهش وزن سریعتر اتفاق می افتد. مهمترین عنصر در مورد بالا رفتن از پله این است که ضربان قلب شما را افزایش داده و باعث تعریق زیاد شما می شود. می توانید این تمرین 5 دقیقه ای را 3 بار در روز تکرار کنید و در پایان ماه مشاهده خواهید کرد که تاثیر آن بر بدن شما کاهش می یابد.

8- با تماشای تلویزیون کار می کند:

اکثر مردم می گویند تماشای تلویزیون یک راه عالی برای جلوگیری از بیکاری و تنبلی است. البته بیرون رفتن و ورزش در طول روز زمان زیادی می برد ، اما واقعاً هر چیزی را که می خورید می سوزاند ، که به خودی خود به شما کمک می کند 3 کیلوگرم در یک ماه کاهش دهید.

9- خوردن پروتئین:

کاهش وزن با خوردن غذای سالم دنبال می شود ، شما نمی توانید غذاهای ناسالم بخورید و وزن خود را کاهش دهید. اگر می خواهید تغییرات سریع تری در بدن خود مشاهده کنید ، عادات غذایی و شیوه زندگی خود را تغییر دهید.

میوه ، سبزیجات ، عدس ، تخم مرغ ، گوشت ، انبه ، موز را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. فوق العاده نیست از بیش از یک تخم مرغ در طول روز استفاده نکنید.

10- از خوردن غذاهای ناسالم خودداری کنید:

کار بعدی که باید انجام دهید این است که غذاهای سرخ شده و مضر را از لیست خود حذف کنید. شما باید غذاهای سفید مانند ماکارونی ، ماکارونی و نان سفید را جایگزین کنید. همچنین می توانید آن را با نان قهوه ای جایگزین کنید. غذاهای خیابانی کم چرب و کم چرب که دارای چربی زیادی هستند را جایگزین کنید و همچنین از آنها اجتناب کنید.

11- شکر مصرف نکنید:

یکی دیگر از کارهایی که باید برای کاهش وزن انجام دهید ، حذف قند است. بستنی را از کیک ها و کوکی ها که همه دشمنان شما هستند بگیرید. این باعث کاهش متابولیسم و ​​کاهش وزن شما می شود.

12- نوشیدن چای سبز:

نوشیدن چای سبز به کاهش وزن کمک می کند. نوشیدن 3 یا 4 فنجان چای سبز در روز سوخت و ساز بدن را افزایش داده و به کاهش سریع وزن کمک می کند. همچنین می تواند به شما در سوزاندن کالری بیشتر در حین ورزش کمک کند. نگران نوشیدنی نباشید زیرا هیچ کدام از اینها را ندارد و مانند آب است و برای سلامتی عالی است.

صبح یک فنجان و بعد از ظهر یک فنجان با یک میان وعده و در نهایت بعد از شام بنوشید.

13- آب آشامیدنی :

اگر می خواهید سریع وزن خود را در عرض یک ماه کاهش دهید ، هر روز دو لیتر آب بنوشید. این کار سموم بدن را دفع کرده و هیدراته نگه می دارد. در حقیقت ، هر بار که می خواهید آب بنوشید ، یک بطری کوچک را پر کنید. این به شما کمک می کند کمتر غذا بخورید. قبل از غذا خوردن ، حتماً یک لیوان آب بنوشید تا کالری کمتری مصرف کنید و این به کاهش وزن شما کمک می کند.

14 هنگام تماشای تلویزیون غذا نخورید:

سعی نکنید هنگام تماشای تلویزیون غذا بخورید ، زیرا باعث می شود بیش از آنچه فکر می کنید غذا بخورید و حواس شما پرت شود. وزن.

15- هفته ای یکبار تقلب کنید:

این جمعه یا هر روز که می خواهید را امتحان کنید ، می توانید غذایی را که بیشتر از آن لذت می برید بخورید. با این حال ، مطمئن شوید که این اتفاق فقط یک بار در هفته رخ می دهد.

16- قبل از تمرین قهوه بنوشید:

می توانید یک ساعت قبل از تمرین یک فنجان قهوه داغ میل کنید. البته ، باید بدون قند باشد. افرادی که این آزمایش را آزمایش کرده اند ، تغییرات زیادی در کاهش وزن خود در طول یک ماه مشاهده کرده اند.

17- کمی بیشتر بخوابید:

یکی از بزرگترین رازهای کاهش وزن ، خواب کافی است. اگر روزانه حدود 8 ساعت بخوابید ، احتمال کاهش وزن را افزایش می دهید. این به این دلیل است که وقتی بدن در حالت پایدار است بهترین عملکرد را دارد.

18- رژیم های پر بازده را رعایت نکنید:

به یاد داشته باشید که در دراز مدت باید همیشه سالم باشید و از بدن خود محافظت کنید زیرا اکثر رژیم های پربازده هیچ تاثیری ندارند.

19- ثابت قدم و با انگیزه باشید:

آخرین و مهمترین موضوع برای کاهش وزن ، انگیزه و سازگاری است: اگر بتوانید همه موارد فوق را دنبال کنید و بر اهداف خود تمرکز کنید ، هیچ کس نمی تواند شما را از کاهش وزن باز دارد ، فقط باید از خود بپرسید.

نکات اضافی برای موفقیت در رژیم کاهش وزن یک ماهه:

 • سبزیجات خام ، میوه ها ، سالاد و چای های گیاهی بهترین غذاهایی هستند که می توانید برای کاهش وزن بخورید.
 • برای پخت و پز از روغن زیتون و روغن سویا استفاده کنید.
 • از دسر زیاد استفاده نکنید.
 • چای گیاهی با عسل را به عنوان میان وعده میل کنید.
 • زیاد راه بروید و می توانید بدوید.
 • برای جلوگیری از تجمع چربی در تابستان از ویتامین D استفاده کنید.
 • ویتامین B کافی دریافت کنید.
 • وعده های غذایی غذاهای غنی از ویتامین C.
 • کلسیم کافی برای تنظیم ترکیب بدن خود دریافت کنید.
 • مطمئن شوید که کالری بیشتری نسبت به آنچه مصرف می کنید می سوزانید.
 • هدف خود را برای کاهش وزن بنویسید.
 • مقدار غذایی را که می خورید کاهش دهید.
 • فیبر بیشتری بخورید.
 • آهسته غذا بخورید.
 • غذای خود را خوب بجوید.
 • الکل مصرف نکنید.
 • برنج قهوه ای بخورید.
 • برای جلوگیری از کم کاری تیروئید از غذاهای یددار استفاده کنید.
 • پروتئین های بدون چربی مانند تخم مرغ ، ماهی ، پنیر ، مرغ و بوقلمون نه تنها از گرسنگی جلوگیری می کنند ، بلکه سطح کورتیزول را تنظیم کرده و چربی ها را می سوزانند.
 • تحقیقات نشان داده افرادی که مقدار زیادی ویتامین C مصرف می کنند 30 درصد بیشتر از سایرین چربی می سوزانند.
 • از غذاهای فرآوری شده خودداری کنید.
 • از خوردن غذا قبل از خواب خودداری کنید.
 • التهاب شکم را درمان می کند.
 • استفاده از کروم را برای حفظ توده باریک بدن فراموش نکنید.
 • برای افزایش چربی سوزی از کاتچین استفاده کنید.
 • به کربوهیدراتهای کم گلوکز بروید.

هرگز به حذف کامل چربی های سالم فکر نکنید:

مصرف زیاد چربی های خوراکی می تواند منجر به تجمع چربی در اطراف شکم و دیگر قسمت های بدن شود. چربی دو برابر پروتئین یا کربوهیدرات کالری دارد. یک گرم چربی حاوی 9 کالری است ، در حالی که یک گرم کربوهیدرات یا پروتئین دارای 4 کالری است. علاوه بر این ، بر خلاف تصور رایج ، چربی دارای کمترین اثر اشباع در درشت مغذی ها است ، به این معنی که بعد از خوردن غذای چرب احساس گرسنگی بیشتری نسبت به رژیم غذایی با پروتئین یا کربوهیدرات بالا دارید. چربی همچنین دارای ارزش کالری کمتری است ، به این معنی که بدن انرژی بسیار کمی برای تجزیه چربی مصرف می کند. در مقابل ، پروتئین دارای خاصیت کالری بالایی است ، به این معنی که بدن بخش قابل توجهی از کالری غذاهای غنی از پروتئین را که در فرآیند تجزیه و هضم غذا استفاده می شود ، تجزیه می کند.

با این حال ، مهم است که چربی را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف نکنید. اسیدهای چرب ضروری (در غذاهایی مانند آجیل ، روغن ، ماهی چرب و غلات تصفیه نشده) برای حفظ عملکرد مناسب بدن بسیار مهم هستند. این چربی ها در بدن تولید نمی شوند و باید از طریق رژیم غذایی دریافت شوند. در مقابل ، باید از چربی های اشباع (که در غذاهایی مانند گوشت و شیر یافت می شود) اجتناب شود. این چربی ها نسبت به اسیدهای چرب ضروری باعث تجمع و افزایش وزن می شوند. بدن همچنین برای مقاصد خاصی به مقادیر بسیار کمی از اسیدهای چرب نیاز دارد ، اما در صورت نیاز قادر به تولید آنها است.

دسته دیگری از چربی ها ، چربی های ترانس ، باید به طور کامل از رژیم غذایی حذف شوند. این چربی ها در فرآیندهای شیمیایی مورد استفاده کارخانه های مواد غذایی برای تبدیل روغن های مایع به چربی جامد و افزایش ماندگاری مواد غذایی استفاده می شوند. چربی های ترانس علاوه بر اثرات مخرب آنها بر سلامتی ، حتی در صورت کنترل کل کالری دریافتی ، می توانند باعث افزایش وزن شوند.

در مطالعه ای روی میمون ها ، اسیدهای چرب ترانس به رژیم غذایی گروهی از میمون ها و اسیدهای غیر اشباع مانند روغن زیتون به رژیم غذایی سایر میمون ها اضافه شد و همه آنها به همان میزان کالری دریافت کردند. افزایش وزن میمون هایی که از چربی ترانس استفاده می کردند 2.7 درصد بود ، در حالی که در گروه دیگر (که از چربی های اشباع نشده تغذیه می کردند) 1.8 درصد بود.

دیدگاهتان را بنویسید