رونمایی از سامانه چکاد به روز شنبه موکول شد


رونمایی از سامانه چک الکترونیکی کشور که قرار بود امروز برگزار شود به روز شنبه موکول شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، علی صلاح آبادی رئیس بانک مرکزی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت گفت: در روزهای گذشته نوساناتی در بازار ارز وجود داشت و امیدواریم آرامش و ثبات حاکم شود. در بازار ارز مکانیزم های مورد انتظار است.

وی افزود: در حال انجام اقدامات متعددی هستیم و بانک مرکزی در بازارهای مختلف حضور دارد و به عنوان بازارساز در تمامی بازارهای ارز حضور دارد و تا زمانی که بازار به سمت تعادل حرکت کند، مداخله می کند.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: صادرکنندگان عرضه خوبی دارند و این نیز تداوم خوبی است و مشکلی برای تامین ارز نداریم.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: عرضه ارزهای مورد علاقه بازار در حال انجام است و به اندازه کافی تامین خواهد شد.

صالح آبادی تصریح کرد: اقداماتی برای تسهیل دسترسی مردم به بازار انجام شده است از جمله اینکه افراد متقاضی خرید ارز به دلیل محدودیت صرافی ها باعث ایجاد صف ها شدند، سامانه آنلاین برای دسترسی به صرافی ها راه اندازی شد و تعدادی از صرافی ها نیز راه اندازی شد. راه اندازی شد. سفارشی شده تا افراد بتوانند از این طریق سفارشات خود را ثبت کنند

وی ادامه داد: همچنین در نظر گرفته شد تا حدود ۴۰ شعبه بانک برای تامین ارز مورد نیاز مانند صرافی ها فراهم شود و با در نظر گرفتن وفور ارز، دسترسی مردم به خرید ارز تسهیل شود.

و رئیس کل بانک مرکزی گفت: ابزارهای متعددی داریم که یکی از نمونه ها دیروز مشخص شد که گواهی ارز بانک مرکزی در گردش است و این با قوت ادامه دارد و ابزارهای دیگری نیز در دست بررسی است. .

صالح عبادی گفت:اراده قوی و روز شنبه رونمایی از چک الکترونیکی کشور با حضور وزرا خواهیم داشت سکوت و اقتصاد، اتفاق بزرگی در صنعت پرداخت در کشور رخ خواهد داد.

وی در خصوص افزایش نرخ ارز در روزهای گذشته گفت: بانک مرکزی به دنبال ایجاد آرامش در بازار ارز است و ما سیاست های لازم را اتخاذ کرده ایم و ابزار لازم برای آن را داریم.

لینک کوتاهلینک کپی شد!