رضوانی عضو کمیته برنامه و بودجه شورای اسلامی: سرمایه گذاری ایمدرو باعث افزایش فرصت های شغلی و کاهش محرومیت می شود.


غلامحسین ردوانی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: کار ایمیدرو برای سرمایه گذاری در مناطق محروم گام مثبتی است چرا که موجب توسعه اقتصادی، افزایش تولید، ایجاد فرصت های شغلی و کاهش محرومیت در این مناطق می شود.

به گزارش پایگاه خبرآنلاین؛ نماینده مردم تهران در مجلس و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر با اشاره به سرمایه گذاری ایمیدرو در مناطق محروم کشور، تاکید کرد: البته این سرمایه گذاری نباید برای محیط زیست مضر باشد و اقدامات لازم با در نظر گرفتن سلامت محیط زیست انجام شود..

نماینده مردم تهران در شورای اسلامی با اشاره به اظهارات رئیس هیات مدیره ایمیدرو مبنی بر افزایش ۳۰ درصدی صادرات محصولات فولادی در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته. وی گفت: این اقدام مسئولان ایمیدرو در افزایش صادرات محصولات فولادی از ارزش بالایی برخوردار است..

رضوانی افزود: اگر تولید صنعتی افزایش یابد و علاوه بر تقاضای داخلی منجر به صادرات شود، در رشد شاخص های اقتصادی کشور موثر خواهد بود..

وی خاطرنشان کرد: افزایش تولید فولاد علاوه بر تامین نیاز داخلی می تواند منجر به صادرات شود و از عملکرد ایمدرو در این زمینه استقبال مثبتی صورت می گیرد..

«زنجیره آهن و محصولات وابسته» با یک میلیارد و ۵۸۰ میلیون دلار و سهم ۴۸.۲ درصدی از کل صادرات، بیشترین میزان صادرات محصولات صنایع متالورژی و متالورژی را در بهار امسال به خود اختصاص داد.

منبع: ارنا