رشد ۹۹ درصدی درآمد کارمزد بانک سینا


مجموع درآمد کارمزد این بانک نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۹ درصد افزایش یافته که نشان از تلاش بانک برای افزایش سهم درآمدهای غیرتسهیمی دارد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، در حالی که سپرده های بانک سینا نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشته، جذب سپرده های آزاد به این بانک ۲۸ درصد افزایش یافته است. این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که جذب سپرده آزاد نقش مهمی در کاهش بهای تمام شده وجوه در بانک دارد.
این بانک در وصول مطالبات خود از سایر بانک ها و موسسات اعتباری نیز به موفقیت های زیادی دست یافته است. در حالی که مجموع این مطالبات در پایان سال گذشته حدود ۳۹۶۱ میلیارد ریال برآورد شده بود، این رقم در پایان شهریورماه امسال به ۸۳۸ میلیارد ریال رسید و کاهش ۷۹ درصدی را شاهد بود و این ناشی از تزریق نقدینگی به نقدینگی نتیجه افزایش قدرت امکانات و خدمات است.
بانک سینا بر اساس بودجه سال ۱۴۰۱ پیش بینی سود ۲۹۵ ریالی به ازای هر سهم را داشت و طبق بودجه سه ماهه قرار بود تا پایان شهریور ماه ۱۴۷ ریال محقق شود اما گزارش ها حاکی از سود ۱۵۰ ریالی این بانک است. به ازای هر سهم در پایان شهریور به عبارت دیگر حدود ۵۱ درصد از سود سالانه مورد انتظار بانک در شش ماهه اول سال محقق شد.
مجموع درآمد کارمزد این بانک نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۹ درصد افزایش یافته که نشان از تلاش بانک برای افزایش سهم درآمدهای غیرتسهیمی دارد. از سه هزار و ۸۱۵ میلیارد ریال درآمد کارمزد، یک هزار و ۱۸۴ میلیارد ریال مربوط به صدور و تمدید ضمانت نامه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۹ درصد رشد داشته است و این بخش از فعالیت بانک می تواند از ویژگی های متمایز آن باشد. برشمرده شده است
درآمد مشترک این بانک نیز در پایان شهریورماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد افزایش داشته و ۸۴ درصد از این درآمد سود تسهیلات اعطایی است.

منبع: بانک سینا

لینک کوتاهلینک کپی شد!