رشد ۵۸ درصدی حق بیمه تولیدی بیمه البرز در سال ۱۴۰۰


مدیرعامل شرکت بیمه البرز در نشست سالانه مدیران و روسای شعب این شرکت اعلام کرد: میزان حق بیمه تولیدی بیمه البرز در سال ۱۴۰۰ پنجاه و هشت درصد و از ۴۳ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۹ به ۶۸ هزار میلیارد ریال رسیده است. . سال گذشته افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحفیم آنلاین، محسن بورکیانی در گردهمایی مدیران و روسای شعب این شرکت گفت: به تنهایی می تواند کار را برای رسیدن به اهداف شرکت با مشکل مواجه کند چرا که بیمه البرز بیشترین سودآوری را در بین شرکت های بیمه دارد.

وی تاکید کرد: برند ۶۳ ساله بیمه البرز، محبوبیت و شهرت آن در صنعت بیمه کشور باید پیشتاز شرکت های بیمه خصوصی باشد که این امر با افزایش سهم بازار آن اتفاق خواهد افتاد.

وی افزود: برای دستیابی به این هدف باید انعطاف پذیر باشیم و بتوانیم فرآیند دیجیتال را خودکار کرده و محصولات دیجیتالی جدید را معرفی کنیم. همچنین باید نوآور باشیم و سهم فروش محصولات جدید بیمه ای و طرح های جدید بیمه ای را افزایش دهیم.

نائب رئیس هیئت مدیره شرکت بیمه البرز همچنین بر اصل مشتری مداری تاکید کرد و گفت: شرکت های بیمه چه در صدور بیمه نامه و چه در پرداخت خسارت باید مشتری مدار باشند زیرا افزایش رضایت مشتریان باعث افزایش وفاداری مشتریان و در نهایت منجر می شود. به موفقیت شرکت هنگام پرداخت خسارت باید بهترین خدمات را به شرکت های بیمه و شبکه فروش ارائه دهیم.

وی افزود: بیمه البرز در راستای اصل مشتری مداری اقدام به ایجاد سامانه پاسخگویی سریع و صحیح کرده است که با ایجاد مرکز روابط عمومی به شماره تلفن ۱۵۷۴ آماده پاسخگویی به تمامی ذینفعان شرکت می باشد.

بورکیانی با تاکید بر اینکه اولین قدم در ثروت، مدیریت ریسک در حوزه بیمه است، گفت: برای اینکه شرکت بیمه بتواند در صنعت بیمه کشور نقش اول را ایفا کند باید ثروتمند باشد و ثروت در گرو داشتن یک نیروی کار توانمند و سودآور.” پایدار و افزایش بازگشت سرمایه.

مدیرعامل شرکت بیمه البرز شفاف سازی، توسعه دیجیتال، مدیریت بهینه منابع انسانی و مالی و بهبود عملیات فروش را از برنامه های این شرکت در سال ۱۴۰۱ برشمرد و گفت: در این راستا توسعه دیجیتال، افزایش انعطاف سازمانی و توجه به خلاقیت و نوآوری است. ایجاد ارزیابی عملکرد موثر در پرداخت، بهبود و توسعه ساختار زیرساخت های سخت افزاری و ارتباطی، افزایش فروش بیمه های خرد و جهش تولید حق بیمه در دستور کار بیمه البرز امسال قرار دارد.

همانطور که مجید علی بناهی رئیس هیئت مدیره بیمه البرز در این جلسه اعلام کرد: در یک سال گذشته خوشبختانه شرکت بیمه البرز به عملکرد و رشد خوبی دست یافت و دلیل آن بهره مندی بیمه البرز از نیروی انسانی متخصص و حرفه ای است. و برنامه ریزی جامع توسط هیئت مدیره و تمرکز بر فروش باقیمانده بیمه بود.

وی بر فروش بیمه خرد تاکید کرد و گفت: بیمه البرز اگر غنی و ماندگار باشد به خاطر تکریم ارباب رجوع است و این بیمه نامه باید عنوان اصلی فعالیت های ما باقی بماند. در این میان باید شبکه فروش را نیز تکریم کرد چرا که پیشتاز فروش است و باید به آن توجه ویژه شود.

وی همچنین بر اصل جانشین پروری تاکید کرد و گفت: بیمه البرز سال هاست که از نیروی متخصص و حرفه ای بهره می برد که به دلیل اصل زایش مادرزادی توسط کارکنان بیمه البرز به ویژه مدیران و روسای شعب به دلیل اینکه در صنعت بیمه شهرت دارند. قبل از آن. در دوران بازنشستگی کارکنان با آموزش های لازم جانشینان تخصصی و حرفه ای تربیت می کنند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با همدلی، دوستی، همفکری و هم افزایی تمامی کارکنان، برنامه های بیمه البرز در سال جاری محقق شود.

بر اساس این گزارش، اجلاس سراسری مدیران و روسای شعب بیمه البرز در آخرین روزهای خرداد ماه ۱۴۰۱ با حضور مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره، مدیران و روسای شرکت برگزار شد.