رشد ۵۴ درصدی محصولات گروه صنعتی ایران خودرو


معاون توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو از افزایش ۴۰ درصدی کیفیت محصولات حاصل از تولید بدون کسری و عبور مستقیم خط تولید به مشتریان خبر داد.

کیانوش برمجیب با تشکر از حمایت های جهادی تولیدکنندگان و عرضه کنندگان در تولید، گفت: در حال حاضر تولید با تیراژ و کیفیت بالاتری نسبت به گذشته در حال انجام است.
وی افزود: تولید خودروی کامل از ابتدای سال جاری تا ۲۵ خرداد با رشد ۵۴ درصدی به بیش از ۱۳۵ هزار دستگاه رسیده است.
برمجیب تعداد خودروهای صادر شده در مدت مشابه را ۱۲۶ هزار دستگاه اعلام کرد و گفت: در این نماگر عملکرد حدود ۴۲ درصد رشد داشته است.
معاون توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو گفت: بخش عمده تولید در سال گذشته ناقص بود و بازگشت خودروها به خطوط تولید برای تکمیل و بازاریابی تاثیر بسزایی در افت کیفیت آنها داشت که همین مشکل بود. در تولید امسال کاملا حذف شد.
برمجیب کاهش تعداد خودروهای معیوب از ۸۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه در بهمن ماه سال گذشته به کانال ۲۳ هزار دستگاه در حال حاضر را دستاوردی بسیار مهم و دلگرم کننده برای صنعت کشور و مشتریان آن دانست و گفت: تعداد خودروهای معیوب کاهش می یابد. اتفاقات روزانه و خوبی به زودی رخ خواهد داد و در این زمینه اتفاق خواهد افتاد.»
وی با اعلام تولید روزانه بیش از ۲۶۰۰ دستگاه، گفت: به زودی تولید روزانه از ۲۹۰۰ دستگاه در روز فراتر می رود که اتفاقات بی نظیری را برای صنعت خودرو رقم خواهد زد.
برموجیب با تاکید بر استفاده از توانمندی های شرکت های دانش بنیان در توسعه و تولید خودرو گفت: در همایش اخیر با تعریف توانمندی های مشارکتی شرکت های دانش بنیان با گروه صنعتی ایران خودرو، ۵۴ تفاهم نامه همکاری منعقد شد که به شرح زیر است. : نقطه عطفی در صنعت خودرو.» این همکاری توسط مرکز توسعه فناوری و محصولات زنجیره ارزش گروه صنعتی ایران خودرو هدایت و مدیریت می شود.
وی از شناسایی و اجرای ۲۷۲ پروژه ارتقای کیفی خبر داد و گفت: اجرای تمامی پروژه ها با جدیت و نظارت دقیق انجام می شود.
برمجیب گفت: در همه حوزه های تولید چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی شرایط بسیار بهتری نسبت به سال گذشته داریم.
وی با اشاره به اینکه ررا خودرویی ایده آل و در کلاس جهانی است، گفت: به زودی این خودرو با حضور وزیر صمت رونمایی می شود و سپس این محصول در پایگاه تولید خودروهای مازندرانی ایران عرضه می شود. محل تولید این محصول تکمیل خواهد شد.»
وی شاخص های عملکرد ایران خودرو در بخش های مختلف تولید، کیفیت، رضایت کارکنان و مشتریان، توسعه صادرات و توسعه محصول را در شرایط مطلوب و رو به رشد توصیف کرد.