رستوران های سیار و کارآفرینان موفق آینده


این روزها رستوران های سیار در شهر و پارک های جامعه ما بیشتر از گذشته دیده می شوند. در این بین برنامه ریزی بودجه و انتخاب وسیله نقلیه مناسب و به عبارتی طراحی خودرو بر اساس نوع غذا، محل استقرار، فروش و … نقش مهمی در درآمدزایی دارد.

خودروهایی که در پوشش رستوران های سیار به دنبال کارآفرینی هستند و بخشی از نیازهای صنایع غذایی را به عهده دارند. البته بهترین تجربه غذاخوری تنها به رستوران های شیک و غذاهای گران قیمت محدود نمی شود، بلکه گاهی ایستادن در مقابل یک کامیون خوشمزه معروف به رستوران سیار با ده ها نفر در صف انتظار می تواند برای شما یک تجربه سرگرم کننده باشد. خوردن همبرگر، سوسیس و حتی فلافل در گوشه خیابان می تواند سرگرم کننده تر از بسیاری از رستوران های لوکس چند ستاره باشد. البته بسیاری از افراد از چشیدن این سبک غذا منع می شوند و در تمام عمر خود یک بار آن را لمس نکرده اند. جالب است بدانید که هر ساله کنفرانسی بین المللی به همین نام در کشورهای مختلف جهان برگزار می شود که در آن هزاران سرآشپز از سراسر جهان در کشور میزبان گرد هم می آیند و بهترین غذاهای خیابانی را طبخ می کنند. به مدت ۵ روز و البته پیام اصلی این جشنواره این است که غذای خوب لازم نیست گران باشد، ماشین های مجهز به آشپزخانه و یخچال اغلب در رنگ های هیجان انگیز با همکاری بسیاری از جوانان مشتاق حرکت می کنند.

در هر صورت، جذاب ترین قسمت شب در یک شهر شلوغ، خیابان های شلوغ و پر از سفره های غذایی است که تا دیروقت سرو می شود. در این میان، گروهی که غذاهای تازه تهیه شده از محصولات تازه یا غذاهای جدید با ایده های نو را عرضه می کند، بی شک در مسیر درستی قدم گذاشته و می تواند مانند دیگر شرکت های موفق دنیا، مسیر موفقیت را طی کند. سریع برو البته این تجارت با تمام محدودیت ها و سختی های پیش رو دارای مزایای منحصر به فردی است.

ماشین هایی با رستوران های سیار
ماشین هایی با رستوران های سیار

دستگاه های فروش غذا به اندازه کرایه هزینه یک رستوران معمولی را متحمل نمی شوند و نیازی به ارائه دهندگان خدمات در سالن های پذیرایی رستوران نیست. بنابراین، بسیاری از کارآفرینان جوان به دلیل موقعیت مکانی فوق العاده رستوران، یک کامیون غذا برای تجارت خود انتخاب می کنند. بدون شک خطرات راه اندازی رستوران با آشپزخانه سیار بسیار کمتر از نمونه های دیگر است. برای موفقیت در این شغل به خلاقیت و نوآوری در آشپزی نیاز دارید تا بتوانید غذاهای لذیذ و چشم نواز را برای مشتریان خود سرو کنید. البته به یاد داشته باشید که برای داشتن یک کسب و کار موفق در فروش مواد غذایی موبایلی، شبکه های اجتماعی برای اطلاع مشتریان از مکان، زمان و غذای روز بسیار مهم هستند.

آنچه مسلم است این است که بسیاری از شیرینی‌فروشی‌ها و رستوران‌های معروف دنیا از یک آشپزخانه ساده خانگی شروع به کار کردند که در صورت فروش خوب به سرعت گسترش می‌یابد. محبوبیت کلید موفقیت یک کامیون حمل غذای سیار است و البته برای یافتن طرفداران وفادار و همچنین حفظ کیفیت سرویس غذا و محل کار لازمه آن است. به هر حال این پیکاپ ها یا کامیون های کوچک سیار مواد غذایی، کسب و کارهای کوچکی هستند که توجه بسیاری از علاقه مندان را به خود جلب کرده اند و برای خود و خانواده شان درآمدزایی می کنند.

اگر بودجه کمی دارید یا اگر به فکر راه اندازی یک رستوران کوچک هستید، کسب و کار خودروهای سیار گزینه خوبی است. فقط به یاد داشته باشید که کارآفرینان موفق با قدم های کوچک قدم های بزرگ برمی دارند. کافی است اولین اصل تولید غذای خوش طعم و باکیفیت برای کار در صنایع غذایی را یادآوری کنیم.

اکبرزاده – کارشناس اجتماعی