راه اندازی مرکز نوآوری صنعت بیمه


نشست مشترک معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیمه مرکزی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، این نشست با هدف توسعه همکاری بیمه مرکزی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با محورهای بررسی راهکارهای تسهیل و حمایت از شرکت های دانش و بررسی چالش ها و مشکلات دانش برگزار می شود. – حضور موسسات و شرکت های مستقر و مشارکت فعال در صنعت بیمه و ارائه راهکار در بیمه مرکزی.

مجید بهزادپور رئیس کل بیمه مرکزی در این جلسه با تاکید بر سرعت بالای تحول دیجیتال گفت: بسترهای لازم برای توسعه نوآوری و فناوری در صنعت بیمه باید همزمان با سرعت تحولات دیجیتال فراهم شود.

وی افزود: استفاده از فناوری های روز در قالب نهاد نظارتی برای صنعت بیمه و همچنین ارائه خدمات نوین بیمه ای به جامعه توسط شرکت های بیمه ضروری است و باید در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد تا خلاءهای موجود پر شود.

بهزادپور در این جلسه از راه اندازی مرکز نوآوری بیمه مرکزی خبر داد و گفت: این مرکز با هدف حمایت از شرکت های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز در بیمه توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه بیمه مرکزی راه اندازی می شود. صنعت.

در ادامه رئیس کل بیمه مرکزی بر سرعت تشکیل کارگروه ویژه برای توسعه همکاری های مشترک صنعت بیمه و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد و گفت: نوآوری تنها مختص بیمه مرکزی نیست، بلکه به عنوان بیمه است. شرکت ها و آژانس های اینترنتی در این زمینه به شکل ویژه ای کار می کنند.» اقدامات خوبی انجام شده است.

رئیس کل بیمه مرکزی در این جلسه از آمادگی صنعت بیمه برای همراهی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد و افزود: نگاه ما فرابخشی است و صنعت بیمه کشور همواره در تلاش است تا با ایجاد حوزه های جدید بیمه ای خدمات بهتری ارائه کند. «به اعضای جامعه ارائه می شود.

در ادامه پرویز خوشکلام خسروشاهی معاون بیمه مرکزی در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده در صنعت بیمه در حوزه نوآوری و فناوری گفت: بهره مندی از فناوری های نوین طراحی سیستم ارزیابی ریسک پیشران در راستای استانداردهای بین المللی است. کاهش تصادفات رانندگی با هدف راننده محوری که متاسفانه به دلیل برخی قوانین حاکم بر بیمه شخص ثالث، مشخصه ارزیابی ریسک بر مبنای خنثی شدن عملکرد راننده است.

وی همچنین به پوشش ریسک های صنعت بیمه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره کرد و گفت: برخی از ریسک های پرخطر مورد قبول بنگاه های تجاری نیست و باید در قالب جمعی مشترک و در صورت امکان و آماده سازی بررسی شود. شرکت های پذیرنده، بیمه نامه های مربوطه توسط اداره کل برنامه ریزی و اداره امور فنی بیمه مرکزی طراحی شود.

در حاشیه دیگری از این جلسه دکتر علی فنادی معاون برنامه ریزی و توسعه بیمه مرکزی گزارشی از تحقیقات بین المللی انجام شده در صنعت بیمه ارائه کرد و افزود: این یک مسیر دوطرفه و معاون علمی رئیس جمهور است. فناوری نیز باید نقش خود را در افزایش ضریب نفوذ ایفا کند، زیرا فناوری نقش خوبی در صنعت بیمه دارد.

وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد تحولی اساسی در این زمینه نیاز به نقشه راه داریم تا بتوانیم نیازهای بیمه ای جامعه را بسنجیم و با توجه به آنها محصولات و خدمات جدید طراحی کنیم.

حمیدرضا مهدوی کوچسرای معاون بیمه مرکزی و توسعه منابع نیز با تاکید بر نقش حمایتی صنعت بیمه گفت: صنعت بیمه با منابع بیمه شدگان پیوند خورده است که آنها را در اختیار صنعت بیمه قرار دادند تا با مشکلات مواجه شود. ما باید این منابع را حفظ و بهبود بخشیم و در شرایط سخت از آنها حمایت کنیم.

در این جلسه مدیران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موضوعاتی همچون ایجاد ادبیات مشترک از طریق کارگروه، استفاده از تسهیلات صنعت بیمه برای بازاریابی پیشنهادات شرکت های دانش بنیان، تعیین اولویت های تحقیقاتی مشترک، ایجاد مرکز داوری صنعت و توسعه همکاری های مشترک را مورد بحث و بررسی قرار دادند. به منظور کاهش تصادفات رانندگی، ایجاد سازوکارهای بیمه ای جدید به ویژه در زمینه تضمین کیفیت محصولات و خدمات دانش بنیان، توسعه ابزارهایی برای پوشش بحث ریسک های صادرات خدمات و محصولات و ایجاد زیرساخت های دانش بنیان در خارج از کشور. و توسعه بیمه های سرمایه گذاری در صندوق های کمک مالی دانش بنیان و غیره و تبادل نظر.

گفتنی است در این دیدار محمد صنیع مشاور رئیس کل بیمه مرکزی، مصطفی غنی دبیر تیم توسعه بیوتکنولوژی، منوچهرموجی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، دبیر توسعه فناوری در مناطق و فضاهای حمل و نقل پیشرفته حضور داشتند. ، و روسای دانشگاهی مرکز موسسات و شرکت ها حضور داشتند.