رئیس کل بیمه مرکزی در جمع اعضای سندیکای بیمه ایران: تعامل بین ارکان صنعت بیمه زیرساخت تحول است.


به گزارش پایگاه خبری در اینترنت به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، مهندس مجید بهزادپور با حضور در سندیکای بیمه ایران با اعلام این خبر افزود: پوشش بیمه ای ۸۲۵ بیمار. در بیمارستان. موارد در عراق و ۲۸۳ مورد در ایران به همراه درمان سرپایی بیش از ۳۷۰۰ زائر و اختصاص حدود ۹۰۰ دستگاه آمبولانس برای خدمت رسانی به مردم بخشی از خدمات جامع صنعت بیمه در همایش اربعین است.
رئیس کل بیمه مرکزی با ابراز تاسف از جان باختن یکصد و شانزده نفر از شهروندان در این همایش فرامرزی، تعداد فوتی های این حادثه را ۳۷ نفر عنوان کرد و گفت: خدمات بیمه ای در عراق با تعامل گسترده شرکت های بیمه ایران و ارائه خدمات مختلف بدون حاشیه به عزاداران حسینی ارائه شد.
بر اساس این گزارش، مهندس بهزادپور با حضور در مراسم افتتاحیه رسمی ساختمان جدید سندیکای شرکت های بیمه ایران، با تاکید بر اهمیت نهاد مستقل صنفی صنعت بیمه تصریح کرد: اهداف و وظایف سندیکای ایران. بیمه گذاران تا حدودی مکمل کارکردهای بیمه مرکزی و تعامل هستند. سازنده این دو گروه می تواند زمینه توسعه صنعت بیمه را فراهم کند.
رئیس شورای عالی بیمه که وظایف مرجع نظارتی و سایر ارکان صنعت بیمه را به چشم انداز سند تحول کلی کشور محدود کرده است، مبارزه با فساد را یکی از برنامه های اصلی شورای عالی بیمه اعلام کرد. بیمه مرکزی : تحول دیجیتال، توسعه خدمات بیمه ای، نظارت موثر و هوشمند، کاهش مالکیت و رواج صنعت بیمه از دیگر اهداف مورد انتظار مقام ناظر صنعت بیمه است.
وی تعامل بین نهادهای بیمه را زیرساختی برای تحول برشمرد و افزود: توسعه سرمایه انسانی در کنار افزایش سطح تعاملات بین المللی و تقویت بخش های آموزشی و فناوری از دیگر اولویت های ما است که همگانی سازی محصولات بیمه ای و… جلب اعتماد عمومی
مهندس بهزادپور در بخشی دیگر از سخنان خود پرداخت سریع غرامت و دوری از رویه های متداول را از مصادیق بارز فرهنگ سازی بیمه ای برشمرد و گفت: تقویت اعتماد و ایمان عمومی یک اصل مهم است و سندیکای شرکت های بیمه ایران ایفای نقش می کند. نقش مهم. نقش مهمی در این زمینه – مسئول است
وی سطح انتظارات دولت و آحاد مردم از صنعت بیمه را نشان از اهمیت کار آرامش بخش و آرامش بخش برای صنعت دانست و افزود: افزایش سطح انتظارات از صنعت بیمه می تواند به عنوان انگیزه عمل کند. به سمت توسعه خدمات و تنوع بخشیدن به محصولات بیمه حرکت کنید.
رئیس کل بیمه مرکزی در بخشی دیگر از اظهارات خود از اعضای صنعت بیمه خواست با تمرکز بر محورهای «مقابله با حوادث رانندگی»، «ارائه خدمات بهتر به مردم در حوزه بیمه درمانی» قویتر از گذشته باشند. و «کمک به ساخت مسکن اجتماعی» در راستای پیشرفت اهداف اصلی دولت و در چارچوب مطالبات مردم حرکت کنیم.
در تکمیل این نشست دکتر هادی قومی معاون حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی در همایش اربعین خدمات همه جانبه صنعت بیمه را ارزشمند دانست و به اهمیت نقش بیمه اشاره کرد. صنعت در رفاه اجتماعی وی افزود: مجلس و دولت باید همفکری و رایزنی کنند و اهتمام داشته باشند که بار عوارض یا مالیات اضافی بر صنعت بیمه کاهش یابد.
وی خاطرنشان کرد: اعمال سیستم حاکمیت شرکتی به ویژه در حوزه شفافیت اقتصادی یک ضرورت انکارناپذیر است.
معاون وزیر اقتصاد راه اندازی سامانه شایستگی را پایانی بر چالش های مدیریتی عنوان کرد و کاهش انحرافات، تخلفات و سایر حواشی را منوط به تقویت مدیریت نظارتی و راه اندازی سامانه واحد نظارت هوشمند دانست.
دکتر قفعمی در پایان تنوع محصولات بیمه ای را عاملی جذاب برای صنعت بیمه عنوان کرد و گفت: رفتار صنعت بیمه باید پیشگام و با نگاه توسعه ای باشد.
بر اساس این گزارش، در این جلسه که به مناسبت افتتاح ساختمان جدید سندیکای شرکت های بیمه ایران برگزار شد، دکتر سید محمد کریمی با قدردانی از حضور مدیران ارشد اقتصادی و بیمه ای به تشریح عملکرد هیئت مدیره سندیکای پرداخت. . این اتحادیه خاطرنشان کرد: صنعت بیمه در شرایط کنونی نیاز به درک متقابل دستگاه های اجرایی دارد و رفتار دستگاه های قانون گذاری باید به گونه ای باشد که منافع شرکت های بیمه و بیمه شدگان حفظ شود.
دبیرکل سندیکای مؤمنان در ایران با ارائه گزارشی مبسوط از فعالیت صنعت بیمه در رژه بزرگ اربعین، تلاش همه دست اندرکاران را ارج نهاد و افزود: منابع صنعت بیمه در خدمت افزایش است. امنیت و آرامش اعضای جامعه که باید از این گنج گرانبها محافظت شوند.
دکتر سید محمد کریمی با قدردانی از مدیران سابق و دبیرکل سابق سندیکای شرکت های بیمه ایران، توسعه این انجمن صنفی با سابقه در صنعت بیمه را محصول تفکر توسعه ای دانست و گفت: بیمه صنعت در مسیر بلوغ و شکوفایی کامل قرار دارد و با توجه به سرمایه نیروی انسانی موثر و استفاده از علم و فناوری روز به زودی جایگاه خود را در کل اقتصاد کشور تثبیت خواهد کرد.
وی با ابراز نگرانی از برخی مالیات های نامعقول و نامتناسب به ویژه در زمینه سپرده های بانکی برای بیمه نامه های عمر، خواستار همکاری بیشتر دولت و مجلس شد.
بر اساس این گزارش، در جلسه فوق، رئیس شورای عمومی سندیکای شرکت های بیمه ایران و تعدادی از اعضای هیئت مدیره بر موضوعاتی از جمله نقش صنعت بیمه در تصمیم گیری، حل چالش های موجود، تقویت نظارت دیجیتال و لزوم کاهش ضریب ضرر و بهبود حوزه کسب و کار بیمه از دیدگاه آنها.
لازم به ذکر است در پایان این جلسه به دست اندرکاران طراحی و ساخت مجمع جدید سندیکای شرکت های بیمه ایران لوح تقدیر اعطا شد.