در کره جنوبی، اپل امکان استفاده از سرویس پرداخت شخص ثالث را فراهم کرده است


اپل رسما اعلام کرده است که توسعه دهندگان برنامه های منتشر شده در اپ استور در کره جنوبی، علی رغم برخی محدودیت ها، می توانند از خدمات پرداخت شخص ثالث تایید شده توسط اپل در برنامه های خود استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، اپل رسما اعلام کرد که توسعه دهندگان اپلیکیشن های منتشر شده در اپ استور در کره جنوبی دیگر مجبور به استفاده از سیستم پرداخت درون برنامه ای این شرکت نیستند. از طرف دیگر، آنها می توانند از یک سرویس پرداخت شخص ثالث تایید شده توسط اپل در برنامه های خود استفاده کنند، البته با محدودیت هایی.

اپل جزئیات بیشتری در مورد این تصمیم در یک پست وبلاگ جدید ارائه کرد. به گفته این غول فناوری، اپلیکیشن هایی که قصد دارند از سرویس پرداخت شخص ثالث استفاده کنند، باید نسخه جدیدی از اپلیکیشن خود را به طور انحصاری برای فروشگاه کره جنوبی منتشر کنند. همچنین برخی از ویژگی‌هایی مانند Ask To Buy و Family Sharing برای این برنامه‌ها در دسترس نخواهد بود.

اپل همچنین به صراحت اعلام می کند که مسئولیتی در قبال تراکنش های خدمات پرداخت شخص ثالث ندارد و توسعه دهندگان همچنان می توانند در صورت تمایل از سیستم خرید درون برنامه ای اپل استفاده کنند.

برای استفاده از سرویس پرداخت شخص ثالث، توسعه‌دهندگان باید فرم درخواست مجوز خرید خارجی StoreKit را ارسال کنند، که فقط برای برنامه‌هایی که منحصراً در کره جنوبی منتشر می‌شوند در دسترس است.

اخیراً اصلاحیه ای در قانون تجارت مخابراتی کره جنوبی به تصویب رسیده است که بر اساس آن پلتفرم های بزرگی مانند اپل و گوگل نمی توانند توسعه دهندگان را مجبور به استفاده از سیستم های پرداخت درون برنامه ای خود کنند. اپل و گوگل با این قانون مخالفت کردند و حتی غول کوپرتینویی مدعی شد که امنیت کاربران را به خطر می اندازد.

هزینه فروشگاه App

به طور کلی، اپل ۳۰ درصد از مبلغ پرداختی توسط کاربر را به عنوان کارمزد برای استفاده از سیستم پرداخت درون برنامه ای دریافت می کند.

در طول سال ها، این موضوع شکایات بسیاری از سوی توسعه دهندگان مختلف مانند Epic Games، سازنده Fortnite بوده است.

اگرچه قانون جدید در کره جنوبی اپل را ملزم می کند تا از سایر سیستم های پرداخت موجود برای توسعه دهندگان استفاده کند، اما این غول فناوری همچنان ۲۶ درصد کمیسیون از سیستم های پرداخت شخص ثالث دریافت می کند.

منبع: cnbc

لینک کوتاهلینک کپی شد!