دریافت بانکداری باز به سرعت ادامه دارد


سازمان بانکداری باز بریتانیا (OBIE) اعلام کرد:

بانکداری باز در بریتانیا سرعت گرفته است و تعداد کاربران فعال از ۴ میلیون به ۶ میلیون در ۸ ماه افزایش یافته است.

به گزارش بانکداری آنلاین، در حال حاضر بیش از شش میلیون کاربر فعال بانکداری باز در بریتانیا وجود دارد که داده‌ها نشان می‌دهد تعامل کاربران همچنان با نرخ ثابتی در حال رشد است.

این بدان معناست که از ژانویه، زمانی که اداره بانکداری باز (OBIE) آخرین آمار کاربران خود را منتشر کرد، یک میلیون کاربر دیگر اضافه شده است.

هشت ماه طول کشید تا تعداد کاربران بانکداری باز از چهار میلیون به شش میلیون رسید. اگرچه تعداد کاربران جدید طبق ارقام جدید کاهش یافته است، اما همچنان نسبت به دوره ۱۰ ماهه که در آن تعداد کاربران از ۱ میلیون به ۲ میلیون افزایش یافته است، پیشرفت قابل توجهی است.

از زمانی که دستورالعمل بانکداری باز، که گاهی اوقات به عنوان PSD2 شناخته می شود، در ژانویه ۲۰۱۸ اجرایی شد، بزرگترین بانک های بریتانیا مجبور شدند داده های خود را در قالب استانداردتری در دسترس قرار دهند.

این به توسعه دهندگان شخص ثالث اجازه می دهد تا از API های باز مانند ربات های گفتگو برای ایجاد برنامه های کاربردی پیرامون خدمات مالی استفاده کنند.

همچنین می‌توان از این طریق اکانت‌ها را به اکانت هل داد و نیازی به واسطه‌های شخص ثالث را از بین برد.

OBIE که استانداردها و دستورالعمل‌های نرم‌افزاری را برای صنعت بانکداری خرده‌فروشی بریتانیا تعیین می‌کند، گفت که در ماه گذشته رکورد ۱ میلیارد تماس API داشته است که معیاری کلیدی برای سطح بالای فعالیت آن است.

آخرین آمار نشان می دهد که کسب و کارها و مصرف کنندگان به طور کلی پنج میلیون پرداخت با استفاده از فناوری بانکداری باز در ماه می ۲۰۲۲ انجام داده اند که این رقم در ژانویه ۴ میلیون بوده است.

دیوید بردمور، مدیر توسعه OBIE گفت: “این یک بار دیگر نشان می دهد که مصرف کنندگان و مشاغل کوچک از مزایای بانکداری باز برای حفظ هزینه ها و بودجه های روزانه، کاهش هزینه های پردازش کارت و خرید محصولات و خدمات مالی بهتر بهره می برند.”

بانکداری باز یک موهبت برای فین تک انگلستان است

بانکداری باز برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ توسط سازمان رقابت و بازار برای نوآوری بیشتر در بازار بانکی و کاهش فشاری که ۹ بانک بزرگ بریتانیا در حال حاضر بر صورت های مالی دارند، معرفی شد.

در حالی که برخی از این صنعت بر این باورند که بانکداری باز شروعی دشوار است، برخی دیگر آن را کاتالیزور موجی از استارت‌آپ‌های فین‌تک می‌دانند که کسب‌وکارهای نوآورانه را پشت APIهای مالی باز ایجاد می‌کنند.

اجلاس فناوری بریتانیا

فین تک تا سال ۲۰۲۱ با جذب ۱۱.۶ میلیارد دلار سرمایه و عملکرد بهتر از بقیه اروپا، به بزرگترین بخش فناوری بریتانیا تبدیل خواهد شد.

ماریا پالمیری، مدیر سیاست عمومی در Yabelle، یک شرکت زیرساخت بانکداری باز، گفت: «آخرین دستاورد یک خبر عالی برای کل جامعه بانکداری باز است. انقلاب بانکداری باز نحوه کنترل مردم بر زندگی مالی و تجارت خود را تغییر خواهد داد.

پالمیری افزود: ما مشتاقانه منتظر همکاری با OBIE و دولت برای حفظ این شتاب و افزایش پذیرش هستیم، از جمله ایجاد یک چارچوب مالی باز و آینده‌نگر و ساختار حاکمیتی روشن برای مقررات آینده، با این امید که این روند حفظ شود. “

منبع: uktech.news