دانش دیجیتال در رشد کسب و کار مشهود است


سواد دیجیتال و تازگی فناوری در کسب و کار ضروری و بدیهی است. از آنجایی که همه مشاغل دیجیتال بر نوآوری، ابتکار و خلاقیت تکیه می کنند و در نتیجه سود بیشتری در کسب و کار ایجاد می کنند، به نظر می رسد توسعه این فرهنگ در همه مشاغل ضروری است. کسب و کار شما

در طول تاریخ، انسان‌ها همواره به دنبال مشاغل مناسبی بوده‌اند که با سطح مهارت، اجتماعی، اقتصادی و مهم‌تر از همه تجربه‌شان همخوانی داشته باشد. اگرچه در گذشته به دلیل جمعیت کمتر، مشاغل بیشتری وجود داشت و تعداد افرادی که به دنبال کار بودند ممکن بود بسیار کم بوده باشد، خبر خوب برای نسل‌های آینده این است که یافتن شغل در عصر جدید بسیار آسان‌تر و راحت‌تر است. زیرا اقتصاد دیجیتال جهان در حال دستخوش تحولی بزرگ است که تمامی قوانین حاکم بر یافتن شغل در اقتصاد سنتی را زیر سوال برده است. بنابراین اگر در چند سال گذشته ثروت در دست صاحبان فروشگاه های بزرگ یا صاحبان هتل ها و رستوران های بزرگ بود، اکنون اقتصاد جهانی در دست صاحبان ارزهای دیجیتال و بازاریاب های دیجیتال است.

این راهنمای جوانانی است که به دنبال شغلی با انگیزه های کارآفرینی هستند. آنها باید بدانند که دانش دیجیتال بزرگترین فرصت برای تبدیل شدن به یک کارآفرین دیجیتالی تمام عیار است. زیرا در دنیایی زندگی می کنیم که فناوری اطلاعات و ارتباطات بر تمامی فعالیت های اجتماعی از جمله کارآفرینی تاثیر گذاشته است و به همین دلیل می توان عصر کنونی را عصر اثربخشی دیجیتال نامید. عرصه برای کارآفرینان جوانی است که با کمترین هزینه و ابزار، حداکثر بازدهی را از کار معنادار خود می خواهند.

به جویندگان کار باید این مژده داده شود که شما در زمانی زندگی می کنید که یافتن کار بسیار آسان تر از گذشته است، تا زمانی که نمی خواهید به دنبال یک شغل سنتی باشید و یک شغل مناسب برای چند هفته پیدا کنید. صفحه نیازمندی ها و یا به دنبال شغل در شهر بگردید یا ماه ها منتظر بمانید تا در یک سازمان دولتی یا چیزی به نام کارمند بطری آب کار پیدا کنید. به هر حال، هر کس راه خود را برای رسیدن به اهداف و آرزوهای خود در زندگی انتخاب می کند. اما باید توجه داشته باشید که کارآفرینی دیجیتال، شرایط منحصر به فرد و رویکردی نوین برای راه اندازی کسب و کار مبتنی بر تفکر و ایده های نو در ایجاد و ایجاد زمینه های تولید کالا و خدمات در جامعه و در دنیای امروز جایگاه برجسته ای در اشتغال جوانان پیدا کرده است. .

کارآفرینان دیجیتال کارآفرینانی هستند که به طور انحصاری بر تجارت دیجیتال تمرکز می کنند. در واقع، کارآفرینی دیجیتال را می‌توان به‌عنوان ایجاد فرصت‌های شغلی مولد در نظر گرفت که مستقیماً به مؤلفه‌های ICT بستگی دارد. در این سبک از کارآفرینی، کارآفرین باید بتواند مستقیماً از ابزارهای ICT برای ایجاد بازار کار، فرصت های شغلی مختلف و کسب درآمد استفاده کند. فرصت های طلایی در این سبک از کارآفرینی بی نظیر است. کارآفرینی دیجیتال عامل مهمی در تقویت پول ملی و در نهایت افزایش درآمد ملی است. این افراد بازوهای پیشرفت اقتصادی کشور هستند و کاتالیزور موثری برای افزایش ارزش افزوده در بازارهای تجاری هستند. می تواند با کمترین هزینه، مواد مصرفی و سرمایه گذاری مواد، بالاترین بازدهی را در اقتصاد کشور ایجاد کند. ایجاد ارزش افزوده بالا یکی از منحصر به فردترین نتایج آن است. به یک فروشگاه آنلاین فکر کنید که می تواند میلیون ها نفر را استخدام کند و میلیاردها دلار برای صاحبان فروشگاه درآمد داشته باشد. ایجاد فرصت های شغلی منحصربفرد که منجر به رشد و پویایی اقتصاد جامعه و ایجاد نوع جدیدی از اقتصاد که اقتصاد دانش بنیان محسوب می شود و این هدف مهمی است که دستیابی به این موارد برای اقتصاد کشور دشوار است. روزها.

متأسفانه برای تحقق تمامی مزایای کارآفرینی دیجیتال، چالش ها و مشکلاتی وجود دارد که با برداشتن گام های مهم در جهت رشد و توسعه کلی آن قابل حل است. فقدان دانش دیجیتال برای تغییر کسب و کار و نبود فرهنگ کارآفرینی دیجیتال تنها بخشی از مشکلات پیش رو است. سطح پایین مهارت های کارآفرینی دیجیتال، مشکل در دسترسی به منابع مالی و سرمایه گذاری و در نهایت بازارهای دیجیتال مجزا و جزیره ای را باید به موارد فوق اضافه کرد. البته در نظر داشته باشید که وضعیت روز به روز در حال بهبود است و در حال حاضر بسیاری از جوانان کارآفرین اهل کربلا به راحتی در این زمینه فعالیت می کنند و در این زمینه به رشد و پیشرفت چشمگیری دست یافته اند.

اقتصاد دیجیتال و توسعه
اقتصاد دیجیتال و توسعه

شرایط اپیدمی ویروس کرونا در این دو سال و اندی در فراهم کردن این شرایط مؤثر نبود و ما را چند قدم به جلو برد. زیرا در این مدت افراد زیادی مجبور شده اند در خانه بمانند و بیشتر خریدهای خود را از شبکه ها و سایت های اجتماعی انجام دهند. آنچه اکنون باید در نظر گرفت این است که فرصت‌های زیادی برای کارآفرینی دیجیتال وجود دارد، همانطور که شرکت‌های موفق بزرگی که کسب‌وکار خود را با این مدل شروع کردند و اکنون با موفقیت در حال گسترش هستند، گواه آن در سراسر جهان هستند. کارگزاران، تبلیغات، تولید، فرصت های تجاری و حتی تمام مشاغل سنتی به عرصه دیجیتال دسترسی دارند و در آن کار می کنند. در واقع هر شغلی که به ذهنتان خطور کند می تواند وارد این عرصه شود. فقط کمی نبوغ و خلاقیت لازم است تا بتوانید با تغییر روش کار خود را با محیط بازاریابی دیجیتال وفق دهید تا از این دنیای وسیع و ناشناخته بهره ببرید.

دکتر حوریه یحیی