داستان شفای الیس (آلوپسی و اگزما)


این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. اینجا را کلیک کنید تا ببینید معنی آن چیست.

الیز ، بالای یک مخزن و زیر آفتاب می خندد

“من کاملاً معتقدم که برای به اشتراک گذاشتن آسیب پذیرترین جنبه های سفر خود ، از یکدیگر حمایت می کنیم تا در مواقع چالش برانگیز و نیرومند باشیم و شفا پیدا کنیم.”
~ بادن لشکوف


آلوپسی معکوس و اگزما

الیز چان از آلوپسی ، اگزما و آرتروز رنج می برد. برای مدت طولانی ، او این را به استرس نسبت می داد و استرس بر علائم او تأثیر می گذاشت. اما وقتی شانس ادامه تحقیقات را پیدا کرد ، متوجه شد که رژیم غذایی نیز علت آن است. او در پروتکل خود ایمنی Paleo پیروز شد و نتایج چشمگیری گرفت.

تبلیغات: راهنمای ساده پروتکل خود ایمنی Paleo - همین الان خرید کنید

اولین علائم شما چه بود؟ کی فهمیدی چی بود؟

دست های خارش دار ، قرمز و گرد از اگزما. ورم مفاصل و محدودیت تحرک همراه با آرتریت در انگشت شست راست و شست چپ من. با آلوپسی ، من موها و لکه هایم را به اندازه یک چهارم از دست دادم ، سپس به اندازه نیم دلار رشد کردند. من نمی دانستم که تا همین اواخر با خودایمنی مرتبط بود. من فکر کردم هر سه موضوع مربوط به استرس است. در طول پناهگاه COVID-19 در محل ، من وقت داشتم که تحقیقات را انجام دهم و متوجه شوم که هنگام رسیدن به یائسگی علائم قابل توجه است و تغییرات هورمونی می تواند بر خود ایمنی تأثیر بگذارد.

آیا می توانید توصیف کنید که شرایط شما در بدترین حالت چگونه بود؟

دستان من شدیدترین علامت بود. در بدترین حالت ، آنها خونریزی می کردند و گریه می کردند. ناامن و دردناک بود. در محل کار سعی می کردم دستانم را پنهان کنم تا مردم نبینند ، و گاهی اوقات دستکش می پوشیدم تا از خروجی کاغذهای مهم جلوگیری کنم. با آلوپسی ، کودکان محله من اولین کسانی بودند که متوجه شدند و از من پرسیدند چه اتفاقی می افتد. تنها چیزی که می توانستم بگویم این بود “نمی دانم”.

قبل از مداخله رژیم چه روشهای درمانی را امتحان کرده اید – معمولی یا جایگزین؟

من تخم مرغ و همه عوامل حساسیت زا را کنار گذاشتم ، اما در ابتدا سختگیر نبودم. من کرم مخصوص اگزما را امتحان کردم اما جواب نداد. من غذای اصلی پروتئینی خود را برای ریزش مو امتحان می کنم. متخصص تغذیه پیشنهاد کرد که من به آرتریت کربوهیدرات و شکر اضافه کنم و این به نظر می رسد تا حدودی کمک می کند. من کمی رژیم کتو گرفتم ، اما سه گانه دویدم و به عنوان یک ورزشکار استقامتی پایدار نبود. من طب سوزنی را نیز امتحان کردم ، اما بر وضعیت من تأثیری نداشت.

کدام رژیم درمانی را انتخاب کردید؟

پروتکل خود ایمنی پالئو. حضور در خانه در طول همه گیری به من این امکان را داد که واقعاً بر شفا متمرکز شوم و مرحله حذف 100٪ AIP را برایم ایجاد کند.

چقدر زود نتایج را دیدید؟

بلافاصله. هنگامی که کاملاً به AIP متعهد شدم ، نتایج را در کمتر از یک هفته مشاهده کردم. همه اینها کمک کرد: اگزما ، آلوپسی و آرتریت. اگزما به طور کامل از بین رفته است. اگر تقلب کنم و غلات یا شکر داشته باشم ، اول از همه برمی گردد. آلوپسی نیز به رژیم غذایی بسیار خوب پاسخ داده است ، اما می تواند در اثر استرس نیز ایجاد شود. من هنوز آرتروز دارم ، اما مانند قبل از AIP دردناک نیست.

آیا فراتر از علائم خود ایمنی ، سایر زمینه های سلامت بهبود می یابد؟

خواب من بهتر است و حالات روحی من پایدارتر است. حتی سحابی مغزی از بین رفته است.

هنوز چه علائمی باقی است؟

گاهی اوقات ، وقتی استرس دارم ، اگزما و آلوپسی دوباره ظاهر می شوند. اما حالا می دانم که دارم چه کار می کنم. مدیریت استرس نیز بخشی از درمان من است.

برای حمایت از سلامتی و بهبودی خود چه کارهای دیگری خارج از رژیم انجام می دهید؟

ورزش ، دعا و مدیتیشن.

پزشکی چه نقشی در سفر شما داشت؟

من اصلا چیزی نگرفتم.

پروتکل رژیم غذایی چقدر دقیق بودید / هستید؟ همه “تقلب”؟

وقتی در مارس 2020 شروع به کار کردم ، حدود یک سال بسیار سخت گیر بودم. اما من چند مورد (آجیل و دانه ها) را دوباره معرفی کردم. هر چند وقت یکبار ، وقتی برای غذا خوردن بیرون می رویم ، تقلب می کنم ، اما دوباره به آشپزی در خانه برمی گردم و هیچ تقلبی نمی کنم.

آیا می خواهید این رژیم را برای همیشه انجام دهید یا امیدوارید که در نهایت این رژیم را کنار بگذارید؟

امیدوارم چیزهای دیگر را دوباره معرفی کنم تا ببینم آیا می توانم آنها را تحمل کنم. واقعا دلم برای سایه های شب تنگ شده است. من در یک رستوران ایتالیایی آشپزی می کردم ، بنابراین واقعاً دلم برای گوجه فرنگی ، بادمجان و فلفل تنگ شده است.

در رژیم نگه داشتن شما چه چالش هایی وجود داشت / دارد؟

بدون لبنیات ، بدون غلات و بدون شکر. من یاد گرفتم که خودم شیر بادام درست کنم و این یک تغییر بود ، اما خوردن با دوستان می تواند نگران کننده باشد. من با سوالات مربوط به رژیم غذایی خود راحت تر شده ام. اگر آنها فقط کنجکاو هستند ، پاسخ ها را کوتاه می گذارم ، اما اگر واقعاً می خواهند بیشتر بدانند ، من با خوشحالی آموخته هایم را به اشتراک خواهم گذاشت.

چه کسی در تمام سفر شما از شما حمایت می کند؟

جوامع آنلاین AIP ، همراه با خواندن ادبیات مربوط به بیماریهای خودایمنی ، واقعاً مفید بودند. من همچنین دوستانی دارم که انواع مختلفی از سرطان دارند و گاهی اوقات در مورد سفر خود به آنها می گویم و دستورها و محصولات جدیدی را که مطابق AIP هستند به آنها معرفی می کنم. من دوستی دارم که وقتی پزشکش به او گفت که با حذف کل لیست غذاهای مرتبط با التهاب ، التهاب را کاهش دهد ، بسیار ناراحت شد. همسرش باردار است و تمام وقت کار می کرد و برای آن دو آشپزی می کرد. من در مورد آرد کاساوا ، ماکارونی سیب زمینی شیرین و اسموتی ها به آنها گفتم. دانستن مبادله های سالم تفاوت بزرگی ایجاد می کند.

با بیماری خود ایمنی ، عوامل محرک و علل ریشه ای زیادی وجود دارد. آیا اتفاقاتی در زندگی شما وجود دارد که فکر می کنید در تشخیص شما نقش داشته است؟

وقتی کار شرکتی استرس زایی را شروع کردم ، ریزش موهایم شروع شد. من در اولین بارداری موهایم را نیز از دست دادم. وقتی کار دوم در شرکت را شروع کردم ، دچار اگزما شدم. و علائم من در دوران یائسگی دوباره شعله ور شد. بنابراین ، استرس و تغییرات هورمونی برای من محرک بودند.

چه توصيه اي به افراد مبتلا به بيماريهاي خود ايمني که تازه شروع به در نظر گرفتن تغييرات رژيم غذايي و سبک زندگي کرده اند مي کنيد؟

من می گویم: به آرامی شروع کنید و سپس 100٪ وارد کنید. مطمئن باشید که به جامعه پایبند باشید زیرا کار آسانی نخواهد بود. وقتی دیگران نظرات دلسرد کننده ای می دهند ، آن را جدی نگیرید. فقط پیش بروید و برای انرژی بخشیدن به نگرش خود ، هیچ گونه سرمایه گذاری نکنید. شما همیشه مخالفانی خواهید داشت. یک مجله غذایی تهیه کنید و اثرات تغییرات رژیم غذایی از جمله خواب ، خلق و خو و تمرکز را یادداشت کنید. این پیشرفتها شما را ادامه خواهد داد.

من الیس را از طریق انجمن فیس بوک خود ملاقات کردم. می توانید در فیس بوک یا اینستاگرام با او ارتباط برقرار کنید. او همچنین بیشتر در مورد سفر خود از طریق پادکست تصویر بدن و بیماری خود ایمنی صحبت کرد.

الیس با همسر و پسرش - همه لبخند می زنند

الیز به همراه همسر و پسرش

داستانهای درمانی دیگر

این بخشی از مجموعه ای از موفقیت های خود ایمنی است. برای مشاهده لیست کامل اینجا را کلیک کنید. آنها همچنین یکی از ویژگی های منظم پادکست من هستند: Phoenix Helix.دیدگاهتان را بنویسید