خطوط معدن شادرملو توسط محققان دانشگاه امیرکبیر اختراع شد


دکتر محمد کریمی، مدیر پژوهشی دانشگاه امیر کبیر در گفت و گو با رادیو اختاز گفت: طرح هوشمندسازی خطوط فرآوری معدن چادرملو توسط دانشگاه امیر کبیر و با همکاری دانشگاه اردکان اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبرآنلاین؛ وی افزود: با اجرای این طرح که به پیشنهاد مدیرعامل شرکت در حال اجراست، اتفاقی نوین و تاثیرگذار در صنعت معدن کشور ایجاد می شود و این لازمه نوسازی در دوران معادن است. انقلاب صنعتی چهارم که عبارت است از هوش و استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود فرآیندها در خطوط تولید.

کریمی با اشاره به اینکه این فرآیند به تدریج در خط تولید معدن چادرملو در حال اجرا است، گفت: هدف از این رویه تولید محصولات با کیفیت بالاتر و هزینه کمتر، با بهره وری بیشتر و حفظ محیط زیست بیشتر است.
مدیر تحقیقات Americabird گفت: “مدیر عامل Chadormello بسیار جسورانه وارد این پروژه شد.” چرا که هوش یکی از مهمترین مسائل بین المللی است و تلاش چادرملو این بود که در این زمینه پیشگام باشد.
هوش به مدیران کمک می کند تا برای بهبود محصولات و فرآیندها تصمیم بگیرند.
لازم به ذکر است در حال حاضر کلیه عملیات معدن چادرملو در واحد دیسپاچینگ مجتمع معدنی که به ابتکار و خلاقیت دانش آموختگان دانشگاه یزد و با حمایت معدن چادرملو طراحی و راه اندازی شده است به صورت هوشمند رصد و کنترل می شود. و شرکت صنعتی و قرار است این فرآیند هوشمندانه باشد و باید به تمامی واحدها و خطوط تولید تسری پیدا کند.