خطر تنگی آئورت – عوارض عفونت بر عملکرد قلب


خطر تنگی آئورت – عوارض عفونت بر عملکرد قلب

تنگی آئورت یکی از شایع ترین و جدی ترین مشکلات بیماری دریچه قلب است. در یک تعریف ساده ، تنگی آئورت باریک شدن دهانه دریچه آئورت است. تنگی آئورت در واقع جریان خون را از بطن چپ به آئورت محدود می کند و همچنین می تواند بر دهلیز چپ فشار وارد کند.

اگرچه برخی از افراد به دلیل نقص مادرزادی قلب به نام “دریچه آئورت دو طرفه” دچار تنگی آئورت می شوند ، اما این حالت در سنین بالا بیشتر دیده می شود زیرا کلسیم یا زخم ها به دریچه آسیب می رسانند و جریان خون را از طریق محدودیت غذا افزایش می دهند.

تنگی دریچه آئورت ؛  علائم

آیا تنگی آئورت همیشه علائم ایجاد می کند؟

پاسخ آن س noال منفی است. بسیاری از افراد مبتلا به تنگی آئورت ، یا AS ، تا زمانی که میزان محدودیت جریان خون به میزان زیادی کاهش نیابد ، علائم قابل توجهی را تجربه نمی کنند.

علائم تنگی آئورت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• درد قفسه سینه

• ضربان قلب سریع و تکان دهنده

احساس تنگی نفس یا تنگی نفس

سرگیجه یا سبکی سر ، حتی خواب آلودگی

• مشکل در راه رفتن در مسافتهای کوتاه

تورم مچ دست و پا

مشکل در خوابیدن یا خوابیدن در حالت نشسته

• کاهش سطح فعالیت یا کاهش توانایی انجام فعالیتهای عادی

نقص مادرزادی در تنگی دریچه آئورت

نوزادان و کودکان مبتلا به تنگی مادرزادی آئورت ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

• کسالت در محل کار

• بدون افزایش وزن

تغذیه نامناسب یا ناکافی

• مشکلات تنفسی

علل تنگی دریچه آئورت

3 حالت می تواند دریچه آئورت را ضخیم کند:

تجمع کلسیم:

خون حاوی کلسیم ، در میان سایر مواد معدنی و مواد مغذی است. با عبور خون از دریچه آئورت ، رسوبات کلسیم روی دریچه به مرور زمان شکل می گیرد. این می تواند آن را سخت تر و باریک تر کند.

نقائص هنگام تولد:

دریچه آئورت طبیعی دارای سه دریچه یا دکمه است که به خوبی با یکدیگر قرار می گیرند. برخی از افراد با دریچه آئورت متولد می شوند که دارای یک ، دو یا حتی چهار لبه است. قلب می تواند سالها به خوبی کار کند. اما هرچه سن شما بیشتر می شود ، احتمال سفت شدن سوپاپ بیشتر می شود. این نوع نقص مادرزادی قلب را می توان با تعمیر یا تعویض دریچه درمان کرد.

تب روماتیسمی:

حتی اگر این عارضه “گلودرد” یا “مخملک” به اندازه گذشته شدید نباشد ، باز هم می تواند یک خطر باشد. تب روماتیسمی می تواند به دریچه آئورت آسیب برساند. بافت نار باعث تجمع کلسیم روی دریچه می شود.

تنگی آئورت چگونه پیشرفت می کند یا مشکلات بیشتری ایجاد می کند؟

علاوه بر علائم تنگی آئورت ، که می تواند باعث ضعف ، ضعف یا بی حالی شود ، دیواره بطن چپ نیز ممکن است ضخیم شدن ماهیچه ها را نشان دهد ، زیرا بطن باید برای پمپاژ خون از طریق دریچه باریک به داخل آئورت بیشتر کار کند. شریان بزرگ.

دیواره ضخیم شده فضای بیشتری را در محفظه تحتانی قلب اشغال می کند ، که فضای کمتری برای بدن برای تامین خون کافی باقی می گذارد. این می تواند منجر به نارسایی قلبی شود. درمان مناسب می تواند پیشرفت بیماری را معکوس یا کند کند.

افرادی که در معرض تنگی آئورت هستند

چه کسانی در معرض تنگی آئورت هستند؟

تنگی آئورت عمدتا به دلیل زخم و تجمع کلسیم در لبه دریچه (فلپ یا کاذب) افراد مسن را درگیر می کند. AS مرتبط با سن معمولاً بعد از 60 سالگی شروع می شود ، اما اکثر افراد تا 70 یا 80 سالگی هیچ علامتی ندارند.

در جوانان ، شایع ترین علت تنگی آئورت در جوانان یک نقص مادرزادی است. علت دیگر ممکن است عدم رشد دریچه قلب باشد. بنابراین ، قلب برای پمپاژ خون فشار را به داخل دهان پمپ می کند و با گذشت سالها ، دریچه معیوب اغلب در اثر تجمع کلسیم گیر می کند.

عوارض تنگی دریچه آئورت

اگر دریچه آئورت به طور معمول باز نشود ، قلب شما نمی تواند تمام خون تجمع یافته در آن را پمپاژ کند. این وضعیت باعث می شود خون به سایر قسمت های قلب و حتی به ریه ها بازگردد. برای جبران ، ماهیچه قلب سعی می کند خون بیشتری را به بدن پمپ کند.
برخی از عوارض جانبی که می تواند ناشی از فعالیت بیش از حد قلب باشد عبارتند از:

درد قفسه سینه ناشی از جریان خون ضعیف در ماهیچه قلب است

ضعف (زیرا خون کافی به مغز شما وارد نمی شود)

نارسایی قلبی (ضعف قلب که به خوبی پمپ نمی کند)

آریتمی (ریتم غیرطبیعی قلب ناشی از جریان خون نامنظم به قلب)

تشخیص تنگی دریچه آئورت

راههای تشخیص تنگی دریچه آئورت

برای تشخیص تنگی آئورت ، پزشک شما علائم و نشانه ها را بررسی می کند ، همچنین سابقه پزشکی شما را مورد بحث قرار می دهد و یک معاینه فیزیکی انجام می دهد. ممکن است پزشک از یک گوشی پزشکی برای نظارت بر ضربان قلب شما استفاده کند تا مشخص شود آیا دچار حمله قلبی شده اید که وضعیت دریچه آئورت را نشان می دهد یا خیر.

علاوه بر این ، پزشک ممکن است آزمایشات مختلفی را برای تشخیص این بیماری و تعیین علت و شدت بیماری قلبی توصیه کند. این آزمایشات شامل موارد زیر است:

اکوکاردیوگرام:

در این آزمایش از امواج صوتی برای تولید تصاویر ویدئویی از یک قلب متحرک استفاده می شود. در طول این آزمایش ، متخصصان دستگاهی مانند مبدل را روی قفسه سینه خود نگه می دارند. پزشکان می توانند از این آزمایش برای ارزیابی محفظه قلب ، دریچه آئورتی و جریان خون در قلب استفاده کنند.
پزشکان می توانند نوع دیگری از اکوکاردیوگرام ، به نام اکوکاردیوگرام Transmass را برای نظارت بر دریچه آئورت انجام دهند. در این آزمایش ، یک مبدل کوچک متصل به انتهای یک لوله در انتهای لوله که از دهان به معده منتهی می شود (مری) وارد می شود.

نوار قلب (نوار قلب):

در این آزمایش ، یک سیم (الکترود) متصل به پد روی پوست فعالیت الکتریکی قلب را اندازه گیری می کند. نوار قلب می تواند حفره های بزرگ قلب ، بیماری های قلبی و ریتم غیرطبیعی قلب را تشخیص دهد.

عکس برداری از قفسه سینه:

اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشک شما در تعیین بزرگ شدن قلب شما کمک کند ، زیرا ممکن است نشانه تنگی آئورت باشد. همچنین می تواند نشان دهد که بزرگ شدن رگ خونی (آئورت) یا تجمع کلسیم در دریچه آئورت رخ داده است. اشعه ایکس قفسه سینه همچنین می تواند به پزشکان در بررسی وضعیت ریه ها کمک کند.

تستر یا تست استرس:

آزمایشات ورزشی به پزشک در تشخیص علائم و نشانه های بیماری دریچه آئورت در حین فعالیت بدنی کمک می کند و این آزمایشات می تواند به تعیین شدت این بیماری کمک کند. اگر قادر به ورزش نیستید ، می توانید از داروهایی استفاده کنید که تأثیر مشابهی بر ورزش قلب دارند.

توموگرافی کامپیوتری (CT) اسکن قلب:

در سی تی اسکن قلب از یک سری اشعه ایکس برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب و دریچه های قلب استفاده می شود. پزشکان می توانند از این آزمایش برای اندازه گیری اندازه آئورت و نگاه نزدیک به دریچه آئورت استفاده کنند.

MRI قلب:

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) قلب از میدان های مغناطیسی و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب استفاده می کند. از این آزمایش می توان برای تعیین شدت بیماری و اندازه گیری اندازه آئورت استفاده کرد.

کاتتریزاسیون قلبی:

این آزمایش اغلب برای تشخیص بیماری دریچه آئورت استفاده نمی شود ، اما زمانی می توان از آن استفاده کرد که سایر آزمایشات نتوانند بیماری را تشخیص دهند یا شدت آن را تعیین کنند. در این روش ، پزشک یک لوله نازک (کاتتر) را از طریق رگ خونی در بازو یا ریه وارد می کند و آن را به شریان قلب هدایت می کند.

سپس رنگ از طریق کاتتر تزریق می شود ، که به شریان ها در اشعه ایکس (آنژیوگرافی عروق کرونر) قابل مشاهده می شود. این آزمایش تصویر درستی از عروق قلب و نحوه عملکرد قلب به پزشک می دهد. همچنین می تواند فشار موجود در حفره های قلب را اندازه گیری کند.

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی آئورت بستگی به شدت بیماری دارد:

اگر علائم خفیف هستند یا هیچ علائمی را تجربه نمی کنید ، پزشک با قرار ملاقات منظم و منظم وضعیت شما را تحت نظر دارد. پزشک همچنین به شما توصیه می کند که شیوه زندگی سالم خود را تغییر دهید و از دارو برای درمان علائم یا کاهش خطر عوارض استفاده کنید.

در نهایت ، ممکن است برای ترمیم یا تعویض دریچه آئورت بیمار به جراحی نیاز داشته باشید. در بسیاری از موارد ، حتی اگر هیچ علائمی را تجربه نکنید ، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند.

جراحی ترمیم یا تعویض دریچه آئورت معمولاً از طریق برش در قفسه سینه انجام می شود. البته ، ممکن است رویکردهای تهاجمی کمتری در دسترس باشد.

در صورت ابتلا به تنگی آئورت ، در یک مرکز درمانی با تیمی چند رشته ای از متخصصان قلب و سایر پزشکان و کادر پزشکی با تجربه در ارزیابی و درمان بیماری دریچه قلب مورد ارزیابی و درمان قرار بگیرید. این تیم می تواند توصیه های پزشکی را برای تعیین مناسب ترین درمان برای شما ارائه دهد. کلینیک اکسیر قلب و دیابت می تواند تا پایان مسیر سلامت در زمینه خدمات پزشکی برای بیماران مبتلا به مشکلات قلبی عروقی در کنار شما باشد.

گزینه های جراحی عبارتند از:

• ترمیم دریچه های آئورت

• تعویض دریچه بیولوژیکی

• تعویض دریچه بیولوژیکی

جراحان به ندرت دریچه آئورت را برای درمان تنگی آئورت ترمیم می کنند زیرا تنگی دریچه آئورت نیاز به تعویض کلی دریچه آئورت دارد. برای ترمیم دریچه آئورت ، جراحان می توانند دریچه دریچه جوش داده شده (Cusp) را بردارند.

بالون والوپلاستی
پزشکان می توانند از یک لوله باریک و بلند (کاتتر) برای ترمیم دریچه باز کننده باریک (تنگی دریچه آئورت) استفاده کنند. در این روش که “بالون ولووپلاستیک” نامیده می شود ، پزشک یک کاتتر را داخل ورید یا ورید با بالونی در نوک قرار می دهد و آن را روی دریچه آئورت قرار می دهد. پزشکی که این عمل را انجام می دهد.

تعویض دریچه آئورت

تعویض دریچه مکانیکی

تعویض دریچه آئورت اغلب برای درمان تنگی آئورت ضروری است. در هنگام تعویض دریچه آئورت ، جراح دریچه آسیب دیده را برداشته و آن را با دریچه مکانیکی یا دریچه ای از بافت قلب گاو ، خوک یا انسان (دریچه بافت بیولوژیکی) جایگزین می کند.

دریچه های بافت بیولوژیکی با گذشت زمان تحلیل می روند و ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند. افرادی که دارای دریچه های مکانیکی هستند باید از داروهای رقیق کننده خون مادام العمر برای جلوگیری از لخته شدن خون استفاده کنند.

تعویض دریچه آئورت ترانس کاتر

تعویض دریچه آئورت ترانسفورماتور (TAVR) پزشکان برای جایگزینی دریچه آئورت از یک روش کم تهاجمی به نام تعویض دریچه آئورت از طریق پوست (TAVR) استفاده می کنند. در TAVR ، پزشکان یک کاتتر را به ساق پا یا قفسه سینه و قلب وارد می کنند. سپس یک دریچه جایگزین از طریق کاتتر وارد قلب می شود. هنگامی که دریچه کاشته می شود ، پزشک کاتتر را از رگ خونی شما خارج می کند.

www.mayoclinic.org
www.heart.org

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید