خطرات مکرر سلامتی || عوارض جانبی برای سلامتی چیست و چه فوایدی دارد؟


اطلاعات در مورد خطرات مکرر سلامتی متفاوت است. چندین مطالعه اثرات ضد افسردگی و ضد التهابی اجزای عود را نشان داده است. مطالعات دیگر ارتباط بین استنشاق بخار عود کننده و اثرات منفی آن بر سلامتی مانند سرطان را نشان داده است.

بخور ماده ای است که برای تولید بوی معطر سوزانده می شود. در واقع ، کلمه “بخور” از یک کلمه لاتین به معنی “سوختن” گرفته شده است. سوزاندن از زمان های قدیم وجود داشته است. از دود در مراسم مذهبی در مصر باستان ، بابل و یونان استفاده می شد. در طول قرن ها و تا به امروز ، مردم سراسر جهان به دلایل مختلف از تکرار استفاده کرده اند.

آیا دود سیگار می تواند برای سلامتی شما مضر باشد؟

حتی اگر می خواهید از عود استفاده کنید ، باید تمام نکات ایمنی را رعایت کنید. باید مطمئن باشید که امکان آتش سوزی وجود ندارد.

همین حالا با مشاورین پزشک خود از مشاوره آنلاین برخوردار شوید

بخور معمولاً از مواد طبیعی تهیه می شود. اولین چوب های بخور از مواد معطر مانند مریم گلی ، رزین ، روغن ، چوب و غیره ساخته شد. با گذشت زمان ، مواد بیشتری به محتوای دود اضافه شد تا بو ، توانایی احتراق و حفظ مواد موجود در فرد سیگاری را بهبود بخشد.

برای استفاده از اکثر انواع بخورها به منبع آتش نیاز دارید. انتهای بخور ، مخروطی ، چوبی ، گرد و یا. ، توسط شعله برای سوزاندن بخور روشن می شود. بخور طراحی شده است تا بوی شیرین و دلپذیری داشته باشد. همچنین ممکن است حاوی ذرات معلق باشد که به راحتی استنشاق می شوند. این بدان معناست که می تواند به طور بالقوه بر سلامت فرد تأثیر بگذارد.

نکات برجسته خطرات بهداشتی مکرر

خطرات سلامتی پزشک عود

بسیاری از فرهنگ ها برای سلامتی و حتی اهداف معنوی بخور می سوزانند. اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که دودهای مکرر می تواند برای سلامتی مضر باشد.

رفلاکس یک ماده دودی است. این ماده از مواد طبیعی ساخته شده است که می توانند برای ایجاد بخار معطر سوزانده شوند. انواع مختلف بخورها طعم و ترکیبات متفاوتی دارند. برخی از نمونه های این اجزا شامل سرو یا گلاب است. برخی از آنها با رزین و برخی دیگر با پودر ساخته می شوند. به طور کلی ، ثروت برای غنی سازی فضای داخلی خانه ، اهداف معنوی ، سلامتی و موارد دیگر استفاده می شود.

مانند هر چیز دیگری که بخار ایجاد می کند ، برای استفاده از آن نیز باید دود را استنشاق کرد. اخیراً تحقیقی در مورد تاثیرات منفی بخار دود بر سلامتی انجام شده است. اجازه دهید نگاهی دقیق تر به آسیب احتمالی ناشی از دود دود بیندازیم.

حتی اگر برخی داده ها نشان دهند که مواد تکراری ممکن است مزایای بالقوه ای برای سلامتی داشته باشند ، برعکس آن چطور؟ آیا استنشاق بخار مضر است؟ هود دودی شامل اجزای مختلف است. این مواد حاوی ذرات ریز ناشی از احتراق و بسیاری از گازها از جمله مونوکسید کربن هستند.

در مطالعه ای روی بزرگسالان چینی ، شواهدی یافت شد که استفاده از عود می تواند خطر ابتلا به فشار خون بالا را افزایش دهد.

به طور خلاصه ، استفاده از بخور از دیرباز برای اهداف زیادی مورد استفاده بوده و مورد استفاده قرار می گیرد ، از جمله اعمال مذهبی ، خنثی سازی بو و مدیتیشن و آرامش. انواع مواد ، معمولاً گیاهان دارویی ، می توانند به عنوان جزء تکرار استفاده شوند.

سرطان یکی از خطرات عود بیماری است

محققان در سنگاپور دریافتند که مصرف طولانی مدت عود با افزایش خطر ابتلا به سرطان سلول سنگفرشی ریه همراه است. مطالعه بر روی کودکان عمانی نشان داد که استفاده از عود در کودکان مبتلا به آسم باعث خس خس سینه می شود. با این حال ، استفاده از عود با افزایش بروز آسم همراه نبود.

بخور شامل ترکیبی از مواد طبیعی و غیر طبیعی است که ذرات کوچک قابل استنشاق را تولید می کند. یک مطالعه در سال 2009 تأیید کرد که برخی از این ذرات سرطان زا هستند ، به این معنی که می توانند باعث سرطان شوند. همچنین ، این مطالعه از ارتباط بین خطر بالای سرطان و عود بیماری استفاده کرد.

بیشتر این سرطان ها سرطان دستگاه تنفسی فوقانی یا سرطان ریه بودند.

مطالعه دیگری نشان داد که استنشاق بخار دود سرطان زا تر از سیگار کشیدن است. این مطالعه فقط بر روی سلول های حیوانی و در شرایط آزمایشگاهی انجام شد.

وجود بسیاری از ترکیبات سمی و محرک در بخار دود ، همراه با ترکیبات معطر آن ، مشخص شده است ، به این معنی که می تواند اثرات مضر نیز ایجاد کند.

آسم

تکرار باعث آسم نمی شود ، اما می تواند باعث حمله آسم شود. یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که اجزای موجود در بخار دود برای سلولهای کشت شده در غلظتهای کمتر از بخار سیگار سمی است. لازم به ذکر است که در این مطالعه ، فقط چوب های بخور موجود در انبار سیگار مورد آزمایش قرار گرفت.

ذرات معلق موجود در بخار دود نه تنها حاوی مواد سرطان زا بلکه محرک نیز هستند. این بدان معناست که بخارات مکرر می تواند منجر به تعدادی از بیماری های تنفسی مانند آسم شود. در یک مطالعه بیش از 3000 کودک مدرسه ای پس از آسم ، علائم آسم و عود بیماری مورد بررسی قرار گرفتند. این مطالعه نشان داد که بین استنشاق دود ، آسم و علائم شبه آسم مانند خس خس سینه ارتباط وجود دارد.

رابطه بین مصرف مجدد و افزایش نیاز به داروهای آسم نیز در این مقاله نشان داده شده است.

التهاب

خطرات سلامتی پزشک عود

مطالعات نشان می دهد که دودهای مکرر می تواند باعث التهاب مزمن در بدن شود. یک مطالعه نشان داد که دودهای مکرر نه تنها می تواند باعث التهاب در ریه ها شود ، بلکه باعث التهاب کبد نیز می شود. این مطالعه محدود بود زیرا فقط در حیوانات انجام شد. این التهاب ناشی از پردازش ذرات معدنی و متابولیت ها است که باعث ایجاد استرس اکسیداتیو نیز می شود.

متابولیسم

ترکیبات موجود در بخار دود نیز می تواند بر متابولیسم تأثیر بگذارد. مطالعه ای روی موش ها نشان داد که استنشاق دود مکرر تأثیر منفی بر متابولیسم و ​​وزن دارد. بخار مکرر باعث کاهش وزن ناخواسته و کاهش سطح کلسترول خوب می شود.

مطالعات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا این اتفاق می تواند برای انسان رخ دهد.

کار از چه چیزی ساخته شده است؟

بخور معمولاً از یک ماده معطر تهیه می شود. آنها همچنین از چسب برای نگه داشتن ذرات معطر در کنار هم استفاده می کنند. مواد معطر مورد استفاده برای تهیه بخور بیشتر گیاهان دارویی هستند. این مواد می توانند حاوی انواع رزین ها ، پوست ، دانه ها ، ریشه ها و گل ها باشند.

مواد خاصی که در سیگاری استفاده می شود بسته به منطقه و سازنده این محصول ممکن است متفاوت باشد. برخی از نمونه های خاص از مواد معطر که می توانند برای تولید بخور در نقاط مختلف جهان استفاده شوند عبارتند از:

  • کندر
  • دارچین
  • ضرب هندی
  • چوب صندل

چسب قابل اشتعال در دستگاه بخور آن است که می سوزد. احتراق اجازه می دهد تا احتراق بسوزد و بخار تولید کند. مواد مورد استفاده به عنوان چسب در نقاط مختلف جهان متفاوت است ، اما ممکن است حاوی چیزهایی مانند زغال سنگ یا پودر چوب باشد.

فرم تکرار

تکرار انواع مختلفی دارد ، از جمله:

  • پودر
  • چوب
  • باز پیچی
  • کگل

نحوه استفاده از تکرار

خطرات سلامتی پزشک عود

برای سوزاندن بخور ، ابتدا آن را به آرامی می سوزانند. به عنوان مثال ، برای روشن کردن بخور چوبی ، از شمع یا کبریت برای روشن کردن نوک آن استفاده می شود. هنگام بخور دادن ، شعله را به آرامی خاموش کنید. معمولا با دمیدن از طریق، تکرار را خاموش کنید. سپس بخور چشمک می زند و شروع به تولید بخار معطر می کند.

زمان سوزاندن بخور با توجه به شکل آن متفاوت است. به عنوان مثال ، سوزاندن عود می تواند بین 50 تا 90 دقیقه طول بکشد. اگر بخور کاملاً بسوزد ، خود به خود خاموش می شود. البته ، باید توجه داشته باشید که بخور دادن با خطر آتش سوزی همراه است.

برای سوزاندن بخور ، باید از نگهدارنده مخصوص دود استفاده کنید. این به کنترل بخور سوزان و خاکستر آن کمک می کند. مشعل دود را روی یک سطح نسوز قرار دهید. هرگز بدون نظارت بوی سوزان در گوشه خانه خود باقی نگذارید.

می توانید چوب بخور ، کویل و چوب بخور را به صورت آنلاین خریداری کنید.

آیا بخور دادن فوایدی برای سلامتی دارد؟

خطرات سلامتی پزشک عود

ثروت قرن ها در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است ، اما آیا بخور دادن فوایدی برای سلامتی دارد؟ تحقیقات محدودی در مورد فواید احتمالی بخور دادن وجود دارد. بسیاری از مطالعات موجود بر روی بخور و ترکیبات تکراری انجام شده است.

استفاده از دوران باستان یکی از پایه های اصلی تمرین و مدیتیشن مذهبی از زمان های قدیم بوده است. اما آیا واقعا فرسودگی شغلی آرام بخش یا روانگردان است؟

مطالعه ای در سال 2008 بر روی رزین بخور نشان داد که می تواند واکنش مشابهی به داروهای ضد افسردگی ایجاد کند. علاوه بر این ، واکنشی به این ارتباط در مناطقی از مغز که با اضطراب و افسردگی مرتبط است مشاهده شده است. همچنین گیرنده های مرتبط با احساس گرما را فعال می کند.

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که برخی ترکیبات جدا شده از سوسیس و رزین دریایی در موش ها اثر ضدالتهابی دارند. محققان ترکیبات مختلف را از رزین ها جدا کردند و دریافتند که برخی از آنها ، بسته به دوز ، می توانند پاسخ التهابی را در موش ها مهار کنند.

با این حال ، باید توجه داشت که محققان در این مطالعات با ترکیبات تصفیه شده رزین مکعب کار کردند. برای تعیین اینکه آیا این ترکیبات در بخار مکرر وجود دارد یا خیر و آیا واکنش های مشابهی را در افراد ایجاد می کند ، به مطالعات بیشتری نیاز است.

اخرین حرف

از زمان های قدیم ، در سراسر جهان و در میان فرهنگ های مختلف از بخور استفاده می شده است. اگر در مورد آسیب احتمالی دود مکرر صحبت می کنید ، بهتر است قبل از استفاده از عود با پزشک مشورت کنید.

منابع:

https://www.healthline.com/health/is-incense-bad-for-you

https://www.healthline.com/health/what-is-incense

دیدگاهتان را بنویسید