خرید اینترنتی بیمه حق بیمه از طریق سفته الکترونیکی فراهم شده است


بهره برداری از سفته الکترونیکی بانک ملی برای اولین بار در صنعت بیمه.

ازکی وام با همکاری سکوک و استفاده از سفته الکترونیکی بانک ملی، امکان خرید بیمه اقساطی را در اپلیکیشن خود فراهم کرده است. افراد می توانند بیمه نامه های خود را به مدت ۹ ماه به صورت اقساطی خریداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، امکان خرید بیمه اقساطی برای اولین بار در کشور از طریق سفته الکترونیکی بانک ملی با همکاری سکوک و ازکی عملیاتی شد.

در این مراسم علیرضا مهیار معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی با اشاره به افتتاح سفته الکترونیکی در سال گذشته توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی و همچنین افتتاح شعبه دانش فخرآل گفت: -بنیاد رازی برای اولین بار در کشور شعبه مشاوره شرکت های دانش بنیان گفت: با راه اندازی زیرساخت ها در معاونت فناوری بانک و راه اندازی شعبه دانش در بنیاد فخرالرازی، امروز ما ببینید که سفته های الکترونیکی با قابلیت های منحصر به فرد در یک مجموعه باله ای به نام ازکی وام پیاده سازی می شوند. یک تبعه ایرانی شاهد پیاده سازی پلتفرم ها با ابزارهای بانکی.

تدوین ابزارهای جدید بانک ملی ایران در حوزه فناوری مالی

وی گفت: ما مشتاقانه منتظر ایجاد ارتباط مؤثر بین جامعه نخبگان، استارت آپ ها و پایگاه های دانش با ابزارهای صنعتی و بانکی و همچنین بهره برداری از آنها در بسترها هستیم. وی ادامه داد: امروز بسترهای زیادی در کشور داریم اما ارتباط دو طرفه با صنعت بانکداری کمتر است و به همین دلیل جریان ارتباطات و زیرساخت ها را بین مناطق مختلف بانک ملی ایران دنبال می کنیم.

وی گفت: امروز بانک های جدید بانک های سنتی را به چالش کشیده اند.

عضو شورای اجرایی و معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی ایران با تاکید بر اینکه از زمان افتتاح سرویس سفته الکترونیک در این بانک تاکنون بیش از پنج هزار سفته الکترونیکی صادر شده است، خاطرنشان کرد: ما در ایران هستیم. این بانک را به بزرگترین بانک فناوری مالی کشور تبدیل کند و این امر قطعاً با کمک دانش بنیان و فناوری مالی محقق خواهد شد.

صدور ۱۰۰۰۰۰ سفته الکترونیکی ظرف سه ماه

همانطور که احمد تقفایی نجیب رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد با تشکر از بانک ملی ایران و ایده های نوین برای راه اندازی سفته الکترونیکی در صنعت بیمه کشور گفت: مردم می توانند از مزایای اقساطی بهره مند شوند. بیمه اتفاق خوب و مبارکی است و امیدواریم این راه را ادامه دهد.

وی با اشاره به صدور قبوض و قبوض الکترونیکی در بانک ملی ایران برای اولین بار در کشور، افزود: در حوزه بانکی به چنین رویدادهایی نیاز بیشتری داریم و امیدواریم بتوانیم زیرساخت های لازم را در وزارت اقتصاد فراهم کنیم. به عنوان یک نهاد دولتی».

تقوی نجیب با بیان اینکه در گذشته مردم مسیر سختی را برای تنظیم برات و سفته طی می کردند، گفت: در ماه گذشته بیش از یکصد هزار سفته و برات الکترونیکی در کشور صادر شد.

افزایش عمق بازار بیمه در کشور

در پایان این مراسم محمدمهدی مومنی مدیر عامل شرکت دانش بنیان ازکی وام گفت: از ابتدا هدف ما افزایش عمق بازار بیمه در کشور بوده است تا مردم بتوانند علاوه بر محصولات بیشتر به محصولات بیشتری دست پیدا کنند. خدمات اجباری که یکی از راه های تحقق این امر در شرایط اقتصادی است.

وی گفت: امروز می بینیم که در کمتر از پنج دقیقه می توان بیمه نامه ای با اقساط ۹ ماهه خریداری کرد و البته این خدمات در سایر بخش های صنعت بیمه و همچنین سایر بازارهای مالی قابل توسعه است.

در پایان این مراسم رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد، عضو هیئت مدیره و معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات این بانک از فخرالرازی بازدید کرد. بنیاد دانش.

منبع: روابط عمومی بانک ملی