خدمات چک از طریق دستگاه های خودپرداز ۹۰ درصد بانک های دولتی ارائه می شود


معاون نظام های پرداخت بانک مرکزی اعلام کرد: تاکنون ۹۰ درصد بانک های دولتی که ۸۵ درصد دستگاه های خودپرداز را در اختیار دارند، توانسته اند خدمات چک را از طریق دستگاه های خودپرداز به شهروندان ارائه کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، آمنا نادعلی زاده گفت: بانک مرکزی به منظور تسهیل دسترسی شهروندان به سامانه صیاد، علاوه بر تجهیز درگاه های بانکی شامل اینترنت بانک و موبایل خدمات بانکی ، زیرساخت برنامه های پرداخت و پیامک، از شبکه یک بانک می خواست خودپرداز خود را به سیستم ماهیگیری مجهز کند تا امکان ثبت چک، تأیید، انتقال و استعلام از طریق دستگاه خودپرداز فراهم شود.

سخنگوی اجرایی قانون جدید چک بانک مرکزی درباره بانک‌هایی که دستگاه‌های خودپرداز آن‌ها به سامانه صیاد متصل نیست، گفت: در حال حاضر تنها دستگاه‌های خودپرداز بانک‌های توسعه تعاون، بازرگانان و بانک‌های پستی به این سامانه متصل هستند که حدود ۴۰۰۰ دستگاه است. خودپرداز دارند.

بانک های جدید اقتصادی و کشاورزی نیز مهم ترین اقدامات فنی را در این زمینه انجام داده اند و به زودی آماده ارائه خدمات در این زمینه خواهند شد.

وی با اشاره به آمار استفاده از روش های مختلف برای انجام عملیات چک گفت: طبق بررسی های انجام شده ۷۵ درصد از تراکنش های ثبت، تایید، انتقال و استعلام چک از طریق اینترنت بانک ها و موبایل بانک ها انجام می شود و استقبال عمومی از این ابزارها بسیار زیاد است. بالا .

همچنین ۲۰ درصد مراجعه ها از طریق اپلیکیشن های پرداخت و ۵ درصد از این مراجعه ها از طریق پیامک، خودپرداز و شعب بانک ها انجام می شود.

وی با بیان اینکه پایان خرداد ماه آخرین مهلت اتصال دستگاه های خودپرداز بانک ها به سامانه صیاد است، تاکید کرد: بانک مرکزی تا زمانی که همه دستگاه های خودپرداز به این سامانه متصل شوند این کار را ادامه می دهد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!