حمل و نقل عمومی و مزایای آن


حمل و نقل عمومی و استفاده از آن مزایای بسیاری دارد، از تحرک فردی، دسترسی به فرصت های شغلی برای میلیون ها نفر در سراسر کشور، تا صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش آلودگی و ترافیک شهری که برای شهرهای بزرگ به ارمغان می آورد.

حمل و نقل عمومی عامل مهمی در نوسازی جامعه شهری است و برای تبدیل شدن به انتخاب اول شهروندان باید به تجهیزات آن توجه ویژه ای داشت. اما متاسفانه با تمام تلاش های صورت گرفته در کشور همچنان کمبودها و کاستی های زیادی در ناوگان حمل و نقل عمومی وجود دارد.

روز به روز بر جمعیت کلان شهرها در جهان افزوده می شود و البته شهرهای بزرگ ایران نیز از این قاعده مستثنی نیستند. آمارها در دنیا حاکی از آن است که جمعیت شهری در کمتر از ده سال به پنج میلیارد نفر خواهد رسید. روزانه حجم زیادی از رفت و آمدها در شهرها صورت می گیرد که در شهرهای بزرگ بسیار بیشتر است، در این میان شهری مانند تهران نیاز مبرمی به توجه و رفع نواقص در این زمینه دارد.

متخصصان در این زمینه معتقدند که بین کارایی بخش حمل و نقل و بازده عمومی اقتصادی و رشد اقتصادی رابطه مستقیم وجود دارد و عاملی موثر در توزیع درآمد، کاهش نابرابری‌های اقتصادی و اجتماعی و کاهش اثرات فقر و تفاوت درآمد بین طبقات مختلف یک جامعه در نظر گرفته می شود. اینکه سهم حمل و نقل عمومی در جابجایی شهری طبق آمار به سطح بالایی رسیده است نشان از رشد و برنامه ریزی کارشناسانه در این زمینه دارد. به عنوان مثال در تمام دنیا تولید خودرو برای سیستم های حمل و نقل شهری جداست و از آپشن های خاصی در تولید خود استفاده می کنند اما متاسفانه در ایران این امکان هنوز محقق نشده است.

در گرمای طاقت فرسا این روزها، بسیاری از اتوبوس های درون شهری تهران، به ویژه سایر شهرهای بزرگ، فاقد امکانات سرمایشی مناسب هستند و سختی سفر در مسیرهای کوتاه، به اندازه سفرهای طولانی خارج از شهر و رفت و آمد مردم به مردم، استرس زا است. حمل و نقل، مجبور به تحمل گرما در اتاق های فلزی اتوبوس ها و تاکسی های تک خط هستند. همچنین ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس فقط نام ایستگاه را دارند و از مسافرانی که در سرما و گرما در این ایستگاه‌ها منتظر هستند محافظت نمی‌کنند. همچنین باید به فرسودگی ناوگان عمومی توجه ویژه ای شود. تجدید آن نقش مهمی در تولید آلاینده و آلودگی محیط زیست خواهد داشت.

حمل و نقل عمومی و توسعه شهری
حمل و نقل عمومی و توسعه شهری

شکی نیست که تاکسی ها بخشی از این چرخه هستند، اما کمتر کسی با تاکسی هایی برخورد کرده است که تهویه مطبوع داشته باشند و دردسر سفر در ترافیک سنگین شهری را کاهش دهند. بدون شک مصرف سوخت و فرسودگی بسیاری از خودروهای سواری دلیل اصلی جلوگیری از استفاده از کولر می باشد که مدیریت آن از سوی شرکت های تاکسیرانی می طلبد.

در روزهایی که شهری مانند تهران، آلوده‌ترین شهر جهان است و مسئولان مدام شعار استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی را برای جلوگیری از ترافیک و آلودگی هوا سر می‌دهند، اما ناوگان حمل‌ونقل عمومی فقط مختص قشر خاصی از جامعه است. که چاره ای جز استفاده از وسایل گرم در تابستان و سرما در زمستان چندان قابل قبول به نظر نمی رسد. شاید برای درک هر چه ملموس این معضل باید از مسئولان محترم دعوت کرد تا در یک روز گرم تابستانی برای تردد بین شهری از پشت خودروهای تهویه مطبوع خود پیاده شده و اتوبوس و تاکسی کوتاهی را طی کنند. بین شهرها امیدواریم مسئولان در این زمینه موضوع ناوگان حمل و نقل عمومی را بسیار جدی بگیرند تا رنج اقشار متوسط ​​و پایین جامعه گرانقدر ایران اندکی کمتر شود.

اکبرزاده – کارشناس اجتماعی